Reaper Kayıt Sorunu

Merhabalar, bir hafta önce kadar line 6 ux1 ses kartı aldım evde basit kayıtlarımı yapabilmek için. Bugüne kadar Reaper ve Pod Farm 2 ile kayıtlarımı yapabiliyordum sağlıklı bir şekilde ancak bugün reaperda kayıt yaparken kayıtlarda sorun oluyor, kesik kesik kaydediyor ve ses gecikmeli geliyor, sorun programdaysa diye ux1 in yanında gelen live lite 7 programını da yükledim ondada aynı şekilde gecikme sorunu var, hatta daha fazla var. Programlar ve bilgisayar ses kartını tanıyor şu anda sorun ne olabilir sizce?

Bilgisayarda kayıt programlarınızla aynı anda çalışan diğer programlar ram ve işlemciye fazla yükleniyorsa ondan olabilir aklıma ilk gelen şey bu. Mesela guitar rig kullanırken arka planda başka bir uygulama ya da program açıksa ses dediğiniz gibi gecikmeli ve kalitesiz geliyordu bilgisayar çok iyi değilse.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarda kayıt programlarınızla aynı anda çalışan diğer programlar ram ve işlemciye fazla yükleniyorsa ondan olabilir aklıma ilk gelen şey bu. Mesela guitar rig kullanırken arka planda başka bir uygulama ya da program açıksa ses dediğiniz gibi gecikmeli ve kalitesiz geliyordu bilgisayar çok iyi değilse.
Cevabınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibiyse eğer bunun bir çözümü var mıdır? Bilgisayar çok iyi değil evet.

Benim eksi bilgisayarım da kötüydü. Ben iki işletim sistemi yüklemiştim birini normal kullanım için diğer işletim sistemini sadece müzik ve kayıt için kullandım, başka hiçbir program yüklemedim. Bu şekilde sistem boş olunca kayıt programları daha rahat çalışıyor ve ram-işlemciye ekstra yük binmiyor. Bu şekilde yapabilirsiniz. Ya da mevcut sisteminizdeki programları silerek ya da kapatarak kayıt yapabilirsiniz. Ben ilk dediğimi.öneririm

Geri