Parker Gitarlar

Arkadaşlar merhaba,
Geçen Cuma günü tünele gittim, mağazaların önünden geçerken daha önce çok dikkat etmediğim Parker marka gitarlar ilgimi çekti. İlgimi çekme nedeni alışık olduğumuz gövde ölçülerinden daha küçük bir gövde yapıları olmasıydı. Vaktim olmadığından deneyemedim de, bu gitarları nasıl bilirsiniz, artıları eksileri nedir, incelemeye yada satın almaya değer mi?
Küçük gövdeli gitarlar her zaman çok ilgimi çekmiştir, bu konuda MM'i tek geçiyorum (özellikle Majesty serisi) ama malum aşırı pahalılar. Parker larıda görünce sizlere bir sormak istedim.

İkinci el alma fırsatın olursa almay değer bence ben daha önce p30 modelini kullandım mexico bi Fender kıvamında hatta klavyeleri daha rahat tam sahne gitarları hafiflik konusunda. Ufak oldukları için insana bi hakimiyet hissi veriyorlar Eğerki çok kuvvetliyseniz çoşarken ikiye katlayabilirsiniz :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hiç sevmem. Clean tonları özellikle berbat. Drive'da ise karışıklıktan başka bir şey duyamıyorum ben.
Kusura bakmayın ama kaç tane Fly serisi denediniz de tonlarının berbat olduğunu söylüyorsunuz?
Tabi "ben sevmedim, bana göre değil" diyebilirsiniz bu doğaldır. Ama bu kadar genel konuşmak bence yanlış. Ben denedim Fly'ları benim açımdan katılmıyorum. Ama en öenmlisi böyle kesip atmak kanımca mantıksız.
Yanlış anlaşılmasın. Taryışma gibi bir amacım yok. Sevgiler

Kusura bakmayın ama kaç tane Fly serisi denediniz de tonlarının berbat olduğunu söylüyorsunuz?
Tabi "ben sevmedim, bana göre değil" diyebilirsiniz bu doğaldır. Ama bu kadar genel konuşmak bence yanlış. Ben denedim Fly'ları benim açımdan katılmıyorum. Ama en öenmlisi böyle kesip atmak kanımca mantıksız.
Yanlış anlaşılmasın. Taryışma gibi bir amacım yok. Sevgiler
Zaten ilk cümlem kişisel bir görüş yazdığımı belirtiyor. Sanırım en düşük model olan PDF30'u çalmıştım. Özellikle Drive'de hiç sevmedim. Clean konusunda ise benim Squier bile daha canlı.

Arkadaşlar merhaba,
Geçen Cuma günü tünele gittim, mağazaların önünden geçerken daha önce çok dikkat etmediğim Parker marka gitarlar ilgimi çekti. İlgimi çekme nedeni alışık olduğumuz gövde ölçülerinden daha küçük bir gövde yapıları olmasıydı. Vaktim olmadığından deneyemedim de, bu gitarları nasıl bilirsiniz, artıları eksileri nedir, incelemeye yada satın almaya değer mi?
Küçük gövdeli gitarlar her zaman çok ilgimi çekmiştir, bu konuda MM'i tek geçiyorum (özellikle Majesty serisi) ama malum aşırı pahalılar. Parker larıda görünce sizlere bir sormak istedim.
Üstad sen zarif adamsın, tavrını çalışını filan da takdir ettiğim bir mümtaz şahsiyetsin yahu bu Parkerin headstock ile gövde tasarimlarini nasıl beğenirsin beyaw? Aslında tüm foruma açık sorayım bir tek ben mi nefret ediyorum bu gitarların görüntüsünden arkadaş? Bir de G&L gitarlarin headstocklari boyledir. Bu arada nacizane düşüncem tonlarının fena olmadığı yönünde.

Üstad sen zarif adamsın, tavrını çalışını filan da takdir ettiğim bir mümtaz şahsiyetsin yahu bu Parkerin headstock ile gövde tasarimlarini nasıl beğenirsin beyaw? Aslında tüm foruma açık sorayım bir tek ben mi nefret ediyorum bu gitarların görüntüsünden arkadaş? Bir de G&L gitarlarin headstocklari boyledir. Bu arada nacizane düşüncem tonlarının fena olmadığı yönünde.
Ben Cem Tuncer ( büyük üstad) Boss Gt-8 ile aldığı tonlardan sonra aldım parker'ımı çok tatlı şeyler çıkabiliyor

Yukarida yazdigim gibi tonlarina lafim yok sevgili richiesamborastrat... Bu arada GT-8 ile ilgili tespit ibretlik o alet bir muammadir benim icin, onu direkt miksere girip cayir cayir ton alan yine onunla sahne alip ekmek yiyen nice yigitler var gercekten...
Yok sayın osman abim lafın var demedim , 1 örnekle senin dediğini pekiştirdim sadece.. Ayrıca o herifte miksere girmişti ve hayal kahvesi gibi biryerde çalmıştı.

Zaten ilk cümlem kişisel bir görüş yazdığımı belirtiyor. Sanırım en düşük model olan PDF30'u çalmıştım. Özellikle Drive'de hiç sevmedim. Clean konusunda ise benim Squier bile daha canlı.

Pdf30 pek gitar sayılmaz. En düşük modeli. Yine de burada duyduğum kadarıyla iyi:

Parker aslen kendine has gitarlar üretir, ciddi pahalıdır fakat aynı Washburn'ler gibi Türkiye'de üst düzey gitarlarını bulmak oldukça zor, kullanan da yok denecek kadar az ama çok iyi tasarımlı gitarları var. Özellikle klavyeleri süperdir.

boss processor tanıtımı yaparken ilk defe jony de marco nun elinde görmüştüm estiriyordu valla lakin biraz gitarla takılmak gerek bir cok gitar iyi görünüyor ama eline alınca gerçekleri anlıyorsun.birte akort burgularının olduğu yersanki kusurlu üretilmiş gibi kendine has yapmış ama benim hoşuma gitmiyor acıkcası ve cok pahalı ..

Pdf30 pek gitar sayılmaz. En düşük modeli. Yine de burada duyduğum kadarıyla iyi:

Parker aslen kendine has gitarlar üretir, ciddi pahalıdır fakat aynı Washburn'ler gibi Türkiye'de üst düzey gitarlarını bulmak oldukça zor, kullanan da yok denecek kadar az ama çok iyi tasarımlı gitarları var. Özellikle klavyeleri süperdir.

Yok hocam MyDukkan'ın videolarına aldırış etmeyiniz. American Fender de Çin Squier de aynı tonu veriyor videolarda.

PDF30 Başlangıç için kötü bir gitar değil, fiyatıda uygundu son dolardan sonra ne oldu bilmiyorum. Tonu stratla karşılaştırmayın ama daha fat tonlar için iyi idare eder.

Geri