Ev Kayıt Için Mikrofon Önerisi

Merhaba sevgili müzisyen arkadaşlarım.

Eğer metinde yanlış birşey görürseniz cehaletimi bağışlayın . Evde kayıt alıyorum kendimce. Ekipman olarak ses kartım M-Audio Mobile Pre-USB . Guitar Rig 5 ile gitar kayıtlarımı yapıyorum hiç ekstra cubase ya da fl studio kullanma ihtiyacı duymadım. Hazır davul tracklerin üzerine gitar kayıdı yapıyorum ve gayette fena olmuyor . Şimdi benim ses kartın arkasında mikrofon girişi de var ve ben brutal vokal yapıyorum. Yaptığım kayıtlar hep vokalsiz kalıyor . Ben de düzgün bir ses olsun diye vokal koymaya karar verdim. Fakat ayıracağım bütçe kısıtlı max 200 tl civarlarında. Sahibinden 'de Shure SV200 buldum ve bir müzik stüdyosu olan arkadaşımı arayıp mikrofon hakkında önerisini istedim bana 25 tl ye alacağın pc mikrofonundan farkı olmadığını alırsam sm58 almam gerektiğini söyledi fakat sm58'inde 550-600 den aşağı olan ürününü bulamadım. Şimdi size de danışmak istedim. Sv200 iş yapar mı ? Ya da o fiyatlarda 0 bildiğiniz mik var mı ? (neden 0 diyorum taksit seçeneği oluyor çünkü :) ) Bir de ben anayol üstünde oturuyorum o yüzden dinamik mikforon almaya karar verdim. Sizden önerilerinizi ve yardımlarınız bekliyorum.

Prodipelara bakarsanız iyi olur. Sm58 normalde 99 dolarlık bir mikrofon. Getirtebilirseniz yurt dışından getirtin. Hoş dolar da aldı başını gitti ama geçen sene bu dönemlerde 2. elde 250-300 TL'e bulunabiliyordu. Satanlarda genelde yurt dışından alıp kullanıp satan kişiler oluyor. Buradaki sıfır fiyatına göre 50-100 TL fark ile 2. el fiyat verenlerden koşarak kaçın.

Geri