300

Kanlar gerçekçi değil ? Peki sizce yapamamışlar mı gerçekçi kan ? Yoksa bilerek mi, gereksiz vahşetten biraz olsun kaçınmak için mi siyah renkli göstermişler kanlı sahneleri ?

Geçende yine evde izledim, güzel film.. Hep bana o yaratığımsı şeyler LOTR'dan esinlenilmiş gibi geliyor olsada (büyük mamutlar, gargedanımsı şeyler gibi) başarılı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

mystery_ demiş ki:
Geçende yine evde izledim, güzel film.. Hep bana o yaratığımsı şeyler LOTR'dan esinlenilmiş gibi geliyor olsada (büyük mamutlar, gargedanımsı şeyler gibi) başarılı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

evet bana da bır esinlenme var gibi geldi her ne kadar bıraz saçma da gelse...
yani persler bu kadar mı kötü sorusunu aklıma getirmedi değil hani :?:

ya siz hiç fantastik roman okumadınız mı , frp falan oynamadınız mı?
sizin hayatınız hep kurtlar vadisi izleyerek , cs'de ona buna headshot çakarak mı geçti?
LOTR gibi fantastik kurgu 300. bazı şeyleri yok bu saçma falan derseniz ohoo , filme hiç gitmeyin bence. orc'lar , troll'ler de çok saçma ya , ne biçim filmler yapıyor şu insanoğlu. allah allah kafam almıyor yaeea.

ya sinemada filmi bayaa önce izlemiştim. geçen gün oturup evde izliyim dedim. cd'sini aldım. çevirmeler farklı gibime geldi. yanlış hatırlıyorda olabilirim ama bana farklı çevirmeler gibi geldi.

örneğin (sinemada) filmin başlarında leonadis'in çocuğunu eğitirken verdiği ders onurlu olmak idi, ama cd'de resmen sohbet ediyolar. farklı 2 çeviri olmuş olabilirmi?

2.örnek o ucube kılıklı spartalının leonadis'le konuşmasının (sinemada)sonunda 'anne, baba, yanıldınız' deyişi ve sonradan 'hayır leonadis, sen yanılıyorsun' demişti. ama cd'de 'anne, baba siz yanıldınız' ve tekrar 'anne, baba yanıdınız' diyor. mümkünmü acaba 2 farklı çevirinin olması ?

gorona_85 demiş ki:
ya sinemada filmi bayaa önce izlemiştim. geçen gün oturup evde izliyim dedim. cd'sini aldım. çevirmeler farklı gibime geldi. yanlış hatırlıyorda olabilirim ama bana farklı çevirmeler gibi geldi.

örneğin (sinemada) filmin başlarında leonadis'in çocuğunu eğitirken verdiği ders onurlu olmak idi, ama cd'de resmen sohbet ediyolar. farklı 2 çeviri olmuş olabilirmi?

2.örnek o ucube kılıklı spartalının leonadis'le konuşmasının (sinemada)sonunda 'anne, baba, yanıldınız' deyişi ve sonradan 'hayır leonadis, sen yanılıyorsun' demişti. ama cd'de 'anne, baba siz yanıldınız' ve tekrar 'anne, baba yanıdınız' diyor. mümkünmü acaba 2 farklı çevirinin olması ?

ya sen divx'nimi indirdin? indirdiysen genelde oluyor öyle farklı çevirimler.

ayrıca ateş geçitlerinden daha farklı uyarlanmış filme bence bu kötü olmuş. ilk kitabını okuduğum zaman beklentilerim daha farklıydı ama çok yavana indirgemişler bence filmi..

Darius_Miles demiş ki:
sizin hayatınız hep kurtlar vadisi izleyerek , cs'de ona buna headshot çakarak mı geçti?
LOTR gibi fantastik kurgu 300. bazı şeyleri yok bu saçma falan derseniz ohoo , filme hiç gitmeyin bence. orc'lar , troll'ler de çok saçma ya , ne biçim filmler yapıyor şu insanoğlu. allah allah kafam almıyor yaeea.

nıye bu kadar sinirlendin kı fikirlerimizi ortaya attık.sonuçta persler orda fantastik kahraman değil saçma gelen o :!:

morgaine demiş ki:
Darius_Miles demiş ki:

nıye bu kadar sinirlendin kı fikirlerimizi ortaya attık.sonuçta persler orda fantastik kahraman değil saçma gelen o :!:

ne demek fantastik kahraman değil? sen sanıyor musun spartalılar o kadar kişiyle onları yenebilir tek hoplite'lar ile? ya bunları bu şekilde bakmayın , fantastik çizgi romanın filme uyarlaması tabi ki bu şekilde olacak. ne bekliyorsunuz tarihsel film mi? o zaman gidin kingdom of heaven izleyin. demek istediğim lotr oyunlarıyla aoe oyunlarını mukayese etmeyin. iki ırk da fantastik karakterlerle bezenmiş , uçurumdan atmalar ya da 425623 tane okun hiç bir hoplite'a isabet etmemesi , bunların hepsi hayal ürünü. bu şekilde bakın şu filme , kaç kere söyleyeceğim. saçma vs. diyecekseniz de zaten fantastik kurgudan bir şey anlamıyorsunuz derim. gidin wow yerine cs oynayın.

bu arada gorona çeviriler orijinal değil , iki kere izledim çünkü , o şekilde değildi subtitle'lar.

fantastik olabilir yada fantastik öğelerle bezenmiş olabilirler ama bence fazlasıyla göze batıyo perslerın bu sekılde olması bu benım fıkrım sende sakin ol biraz.yok gıt kingdom of heaven ızle falan.onunla kıyaslanamaz bile zaten bu film :!:

yukardaki tartışma bi hayli ateşli .Darius_miles kardeşe hak veriyorum bende.Sonuçta fantastik bi filmden bahsediyoruz.Tamam konu tarihten seçilmiş ,persler kötü gösterilmiş,hatta emin değilim ama filmin İran'da gösterime girmemesine kadar uzamış bu iş...Sonuçta işlenen konu savaş;bi kahraman taraf bi yenik taraf olucak normal olarak .Adamlar ne yapsınlarmış yani? Görsel açıdan harikalar yaratılmış bence..Bazı sahneler tanıdık gelsede etkileyici,izlenesi bi film.

Kaç tane tarafsız Yunan, İngiliz, Fransız veya Türk filmi var ki ?.. Her millet kendini yücelten filmler çekmek ister, gayet doğal... Ha Hollywood bu işi en başarılı yapan sinemadır, o ayrı...

Geri