Sonar 4 Producer Edition Da Ez Drummer Sorunu

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda sonar 4 producer edition yüklü, gitar kayıtları şimdilik iyi, ancak davul yazma problemim var, cakewalk vsl adapter 4 de tanıtmama rağmen bir türlü sonarın içinde açamadım. Konuya ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa, yardım ederlerse sevinirim.

DAW'lar versiyon versiyon bazı kısıtlamalar koyabiliyorlar bunlardan en önemlisi kendi enstrüman seçenekleri dışında OLAN dışarıdan gelen VSTi diye adlandırılan enstrümanlarına getirilen kısıtlama. Mesela Ez Drummer Sonar'ın kendi içinde olan bir enstrüman değil. O zaman görmez. Bir üst versiyonunda o özellik olabilir. O yüzden Reaper candır :D

Şunu deneyin

Reaper'ı indirin ve orada davulları halledin sonra o medya kanalı Sonar'da kullanın. Aynı yöntemleri kullandığınız takdirde görmüyorsa kullandığınız versiyon 3. parti enstrümanları desteklemiyor olabilir mesela cakewalk piyanosunu görüyorsa ama o listede arada ez drummer yoksa büyük ihtimalle kısıtlamadır.

sistem 32 bit mi 64 bit mi mesela? ezdrummer 32 bit ve 64 bit birlikte yüklenmiş mi? 32 bit ezdrummer.dll ve 64 bit ezdrummer.dll doğru vstplugins klasöründe mi? Bilgisayarında başka daw kuruluysa özellikle cubase 5 varsa program files > steinberg > vstplugins içine atabiliyor başka daw onları bulamayabiliyor vs vs aklıma gelenleri sıraladım umarım problem çözülür...

son tahlilde sene olmuş 2015 herkes studio one 3'e geçmelidir :D saygılar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
X2 kurdum drum kit i açabiliyorum ama nasıl yazacağımı çözemedim daha, biraz daha uğraşmam lazım, video, manual filan.

Geri