Aldığınıza Pişman Olduğunuz Ekipmanlar

'Forum Meydanı' forumunda songlessbird tarafından 17 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. - Marshall mg10
    - Digitech rp70
    Ya su gitar satan abiler neden bu ikisini ilk gitarla birlikte tavsiye ederler
    Vox amplug2 Classic Rock la evde miss gibi calisiyorum. Footswitch'i olsa keske o derece

kadiraksoy bunu beğendi.
  2. digitech rp 90, zoom g9.2tt. Zoom yine klasmanına göre iyi ama 4-5 kg ağırlığı, stüdyoya taşıyıp inputtan girince istediğim tonu alamamak, 6-7bin liralık jcm 2000lere aleti yakıştıramamam, inputtan direk gitarı girmemle daha iyi sonuç almam vs vs. 4-5 tane pedal kullanıyorum (genelde 1 delay 1 drive yetiyor) çok daha iyi sonuçlar alıyorum şu an

kadiraksoy bunu beğendi.
  3. Bu iyiymiş.

4. Başlık unutulmuş. :( Zamanında bayağı aktifti.

Blackstar'ın 1X12 kabini. Çok kötü bir kabin değil ancak 700 lira ona vereceğime V30'lu Harley Benton alırdım. High frekansları çok başarısız.

The_Nebula bunu beğendi.
  5. Marshall MG10CF ilk amfimdi, boğuk drive tonları, dar ses aralığı... En büyük pişmanlığım.

SilverSky bunu beğendi.
  6. Zoom G1xOn. Aşırı derece dijital, wahı zaten çöp. Ah o zaman param olaydı da bir ME-70 alaydım...

7. Kesinlikle hitap edemedi Morley Mini Wah

8. morley wah- rezil rüsva
    jackson dk2- hissiyatı yüksek malzeme kalitesi sıkıntılı gbiydi bilmiyorum sevemedim.
    bc rich- çok seviyorum güzel bi tane bulsam yine alırım alışmış kudurmuş hesabı ama piyasası ölü
    mtm2 signature- sap kırıldı sap... ! ve kronik bir sıkıntı
    prestige ibanez- sap klavye köprü harika ! dimarzio/ibz manyetik..........

prosesörlerle ilgili negatif yorumlara katılmıyorum. sonuçta kompakt işi kolaylaştırsın diye yapılmış şeyler
    devasa kafa amfileri sıra sıra lambalar devreler cart curttan çıkan drive'ı 4 kiloluk içinde 100 tane efekt barındıran metal kutudan beklemek pek mantık işi değil..

bullseye41 ve dthakankoca bunu beğendi.
  9. Bogner Ecstasy Red...(Nedense bir türlü setup'ım ile uyuşmadı)
    MXR MC402..(Kullanım olarak çok kısıtlı, overdrive kanalı bayağı bir kötü)

10. Altına imzamı atarım. Edge 2 versiyonlu olan (eski kore yapımı olanlar yani) son derce iyiyken, bir kere Edge 3 versiyonlusunu alma gafletinde bulundum, 2 ay askıda durdu sonra da sattım.

Edge Zero versiyonlular iyi ama bak. Tam fiyat / performans gitarı.

11. Amfinizi ve tarzinizi yazabilir misiniz, ben de kullaniyorum amfi degistirme durumunda dediginiz duruma dikkat edebilirim.

12. O zaman Marshall JVM ile kullanmıştım MXR 402yi ve Bogner'i. Classic Rock tarzı diyelim, gitar da Ibanez SE modeli idi o zaman. Bognerde headroom güzel idi ama gain ve ton olarak zayıf kalmıştı. MXR ise facia ton olarak. Ama clean boost kısmı iyi. MXR'ı daha çok kırılma seviyesini biraz aşmış bir amfide gain boost olarak kullanmak daha mantıklı onu keşfetmiştim.

Clean kanal üzerine drive olarak kullanılacaksa tavsiye etmiyorum.

13. Danelectro daddy-o overdrive 3band eq var diye almıştım krem renk. Tam bir fiyaskoydu ton adına.
    Behringer digital multi fx 600 analog pedal
    Rezaletti. Üzerinde çok fazla efekt aleti bulunduran ve sadece bir tanesini sahnede kullanabileceğiniz pedallardan uzak durun. Hatta behringer kanımca genel olarak berbat.
    Behringer gdi21 ve benzeri muadilleri
    Kopya pedal serileri malesef preamplarda berbatlar. Butik üretimler hariç.
    Cort x9(x6) genel olarak bütün cort gitarlara(modified olmayan) ve squier vibe serisi haricindeki gitarların çöp oldugunu
    düşünüyorum.

Duncan designed manyetikler
    Şuanki bof dinky jacksonumdaki single manyetikler allahtan bridge de sd invader var. Tamamen çöp yakında iki single manyetik alıp modifiye edeceğim. Gitar firmalarının kendi üretim manyetikleri bile cok cok daha iyidir.

Boss mt-2 . Eyvallah güzel ama o hafif dijital mi desem o aşırı tiz soundumu desem berbat. O pedala diezel zone diye modifiye eden yabancı bi kardeş var. O devrede değişiklikler yapıldıgında tapılası öbür türlü çöptü malesef.

14. Line 6 POD HD500x
    üzerinde BOSS ve MARSHALL markası barındıran herşey

15. katılıyorum tam bi ergen pedalı (söz meclisten dışarı) :)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş