Türev

2005 yapımı ulaş inaç filmi, oyuncular gülçin santırcıoğlu, beste bereket, güçlü yalçıner, filmin kısa konusu: sevgilisinin sadakatini sınamak isteyen bi kız, en yakın arkadaşından sevgilisini ayartmasını ister (bak bak:) ve ateşle barut yan yana durmaz misali bi süre sonra işler çığırından çıkar...

film altın portakallı hem en iyi film, hem kadın oyuncu dalında, ama bence ne en iyi film, ne de oyunculuk iyi, çok sıradan bi konu, ama kurgu filmi sıkılmadan izletiyor, yine de daha parlak bişeyler beklerdim...

bu arada filmdeki en yapayın yapayı şey, nazım'ın arkadaşı rolündeki tipti, ben bi playboyum olum! diye gezer mi bi adam ya :)

İlginç bir filmdi bence, çok hayran kalmadıysam da filmi sevmiş olduğumu hatırlıyorum. Diğerleri neyse de Beste Bereket'in oyunculuğunu beğenmiştim açıkçası. Ayrıca da oyunculuğu ne kadar inandırıcı bilemem ama bir erkek olarak söyleyebilirm ki, "ben bi playboyum olum" diye gezen ve o herifin söylediğinin aynısını düşünen erkekler var. :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
fonurb demiş ki:
Ayrıca da oyunculuğu ne kadar inandırıcı bilemem ama bir erkek olarak söyleyebilirm ki, "ben bi playboyum olum" diye gezen ve o herifin söylediğinin aynısını düşünen erkekler var. :D

aslında bu benim yanlış ifade edişimden kaynaklanıyo, bence de öyle tipler var ama, o oyuncu olayı kıvıramamış, fazla mülayim kaçmış, nazıma akıl filan veriyo ya, bence asıl nazım onu suya götürür, susuz getirir :)

Türk sineması bence denenmemiş herşeyi denemeli. Deneye deneye iyiyi güzeli bulacağız. Futbolumuz da 10 sene önce ne haldeydi dimi.. Yenildik ama ezilmedik. Sonra başarı gelmeye beşladı. Ben Türk Sinemasının şu anki durumunu da buna benzetiyorum. Bir kırılma noktasındayız. Ve nitelikli yapımlara gelene kadar denenmemiş herşeyi denemeli sinemamız. Bu yüzden acımasızca eleştiremiyorum ilk filmleri. İnaç Biladerlere selam olsun. Mösyöler devam!!!

Gerçek yalanın türevidir...
Bana göre Türk Sineması'nın en iyi oyunculuk performanslarından bir kaçını barındırmakta.Ayrıca sadece 4 kamera kullanılarak çekildiğini hatırlatmak isterim.Konunun hayatın içinden sıradan bir olay olarak hiçbir yerine dokunulmadan çekilmesi ve doğallığı benim filmi çok sevmemi sağlamıştı...

filmi sinemada izleme fırsata bulamamıştım ve isminin vermiş olduğu etkiden dolayı mı bilmiyorum baya sabırsızlıkla aradım buldum izledim ve gerçekten tam bir hayal kırıklığına uğradım.bizim evde otururken yada herhangi bir anda uydurduğumuz senaryolar kadar basit tamam doğal ama fazla doğal

Geri