Gitar Çalarken Sesleri Kaydeden O Cihaz ?

Arkadaşlar merhaba, bu gitar çalarken çaldığımız seyi kaydedip, üstüne farklı birşey çalıp onuda kaydedip tek gitarla müzik yapmamızı sağlayan o aletin adı nedir ? fiyatları nelerdir ? birde bu pedallar var galiba çalarken gitarın efektini değiştiren galiba öyleydi, yardımcı olur musnuz bu konuda, almayı düşünüyorumda bu tarz birkaç parça ne önerirsiniz . Teşekkürler....

bahsettiğin pedalların genel adı "looper"

farklı tarzlarda gitarın sesini, tınısını etkileyen pedallar da mevcut dediğin gibi bu pedallara da genel olarak "gitar efekt pedalları" diyebiliriz. en bilinenleri ve sıkça kullanılanları "delay pedalı" "reverb pedalı" "overdrive/distortion pedalı" dersek yanlış demiş olmayız. Bunlar haricinde, wah, flanger, tremolo, phaser vibrato vb. bir sürü pedal türü ve çeşidi vardır.

çok geniş, tarihi olan, uzun soluklu, engin bir dünyadır. google'dan, bu forumdan, diğer ilgili forumlardan araştırabilir, youtube'dan bolca video izleyip bilgi sahibi olabilirsin bu konularda. çok kaynak, çok üretici vardır. türk üreticiler de mevcuttur.

en bilindik markalar olarak benim verebileceğim örnekler;
boss
mxr
ehx
tc electronics
add+ (yerli)

daha butik markalar;
carl martin
zvex

ve bir sürü bir sürü şey daha.

mydukkan, do-re.com.tr gibi siteleri alışveriş için tercih edebilirsin.

looper'lar diğer bir çok pedalda olduğu gibi farklı markaların çok değişik fiyat aralıklarında sundukları pedallardandır;

örnek olarak;
mydukkan.com :: Digitech JamMan Express XT :: Stereo Looper Pedal
mydukkan.com :: Vox VDL1 Dynamic Looper :: Gitar Prosesör

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bahsettiğin pedalların genel adı "looper"

farklı tarzlarda gitarın sesini, tınısını etkileyen pedallar da mevcut dediğin gibi bu pedallara da genel olarak "gitar efekt pedalları" diyebiliriz. en bilinenleri ve sıkça kullanılanları "delay pedalı" "reverb pedalı" "overdrive/distortion pedalı" dersek yanlış demiş olmayız. Bunlar haricinde, wah, flanger, tremolo, phaser vibrato vb. bir sürü pedal türü ve çeşidi vardır.

çok geniş, tarihi olan, uzun soluklu, engin bir dünyadır. google'dan, bu forumdan, diğer ilgili forumlardan araştırabilir, youtube'dan bolca video izleyip bilgi sahibi olabilirsin bu konularda. çok kaynak, çok üretici vardır. türk üreticiler de mevcuttur.

en bilindik markalar olarak benim verebileceğim örnekler;
boss
mxr
ehx
tc electronics
add+ (yerli)

daha butik markalar;
carl martin
zvex

ve bir sürü bir sürü şey daha.

mydukkan, do-re.com.tr gibi siteleri alışveriş için tercih edebilirsin.

looper'lar diğer bir çok pedalda olduğu gibi farklı markaların çok değişik fiyat aralıklarında sundukları pedallardandır;

örnek olarak;
mydukkan.com :: Digitech JamMan Express XT :: Stereo Looper Pedal
mydukkan.com :: Vox VDL1 Dynamic Looper :: Gitar Prosesör
Eyvallah çok sağolun. Ben bu looperlardan almayı düşünüyorum fiyatı 300 tl yi geçmese güzel olur , bu fiyat aralağında birşey önerebilir misiniz ? Kendimce çalışmalar yapmak istiyorum artık bunlarla :)

Diğer arkadaşların da belirttiği gibi o pedallara loop pedal deniyor. Sadece loop pedalı almak yerine loop özelliği olan bir pedal almayı da düşünebilirsiniz. Ben 2. el Boss DD-7 delay pedalımı satıyorum (kutulu). 385 TL. Selamlar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Diğer arkadaşların da belirttiği gibi o pedallara loop pedal deniyor. Sadece loop pedalı almak yerine loop özelliği olan bir pedal almayı da düşünebilirsiniz. Ben 2. el Boss DD-7 delay pedalımı satıyorum (kutulu). 385 TL. Selamlar.
Loop özelliği olan pedal isimleri önerir misiniz acaba fiyatları cok uçmayan , internetten baktım ama anlamiyorum tsm olarak cok karışık be

Geri