Les Paul Önerisi

hackeiommi hocam cr 250 hakkında çok güzel yorumlar yaptınız fakat fiyatı beni biraz şüpheye soktu. helede ikinci el alıcagım için 700-800 aralığı

Dolar fırlamadan önce 600-650 lira idi ikinci elde. Sıfırı sanırım 1300 civarı idi. 700-750 bandı normaldir ikinci ellere. DBZ adam gibi denemedim hiç. Bu yüzden yorum yapmam yanlış olur.

Hocam inceden bir Greco pazarı daha mı kuruyorsun? Nedir? :D

Keşkeee. Nerede o günler, nerede o sermaye :) Fırsatını bulsam Greco, Burny, eski Aria, Tokai, hiç acımam zehirlerim piyasayı :)

Son düzenleme:
Yasin Standart'ı bir hafta boyunca evde misafir ettim. Tonları oldukça boğuk. Evet, baya tizleri kökle, ton potunu kökle ama boğuk abi. Bridge pozisyonunu hiç beğenmedim. Ama Neck için bunu söyleyemem. O boğukluk Neck'te tam ben istediğim buğulu solo sesini verdi.

Bi çay için belki anlaşırsınız. Belki vuslat yakındır. :)

Hayırdır? Var sanırım bir planın? Sürprizi bozmayayım :)

Yasin Standart'ı bir hafta boyunca evde misafir ettim. Tonları oldukça boğuk. Evet, baya tizleri kökle, ton potunu kökle ama boğuk abi. Bridge pozisyonunu hiç beğenmedim. Ama Neck için bunu söyleyemem. O boğukluk Neck'te tam ben istediğim buğulu solo sesini verdi.

Benim de denediğim bazı standart Epi'lerin tonu LP'den başka herşeye benziyordu. Ciddi ciddi Ibanez'in amfiye göre şekillenen orta kalite ürünlerini falan andıranına bile denk geldim. Ne malzeme kullanıyorarsa artık :D

Hakan hocam en tehlikeli videoyu bulmuş asmış :)

Hayırdır? Var sanırım bir planın? Sürprizi bozmayayım :)

Benim de denediğim bazı standart Epi'lerin tonu LP'den başka herşeye benziyordu. Ciddi ciddi Ibanez'in amfiye göre şekillenen orta kalite ürünlerini falan andıranına bile denk geldim. Ne malzeme kullanıyorarsa artık :D
Hani benimki çöp ama sonuçta 1500 TL bi fiyatı var bu gitarın. Bir ihtimal hurdalık. :)

hocam bende o videoyu izldeikten sonra cort cr ler çok kafamı karıştırdı. fiyatı uygun performansı çok iyi. ve hoş görünüme sahplier. kafam karışık hocam :D

hocam bende o videoyu izldeikten sonra cort cr ler çok kafamı karıştırdı. fiyatı uygun performansı çok iyi. ve hoş görünüme sahplier. kafam karışık hocam :D

Yalnız o kaydın muhtemelen 50 watt bir Blackstar amfi ile yüksek seste yapıldığını unutma.

Şu videoda gitar iyi ama daha zayıf tınlıyor mesela. Muhtemelen tonlamayı, mikrofonlamayı beceremediler:

Bu yüzden adam gibi denemen çok önemli.

Epiphone LP Standart kullanıyorum 96 kore yapımı.Bi arkadaşım da epiphone alma kararı aldı.Beraber tünelde denemeye başladık Epiphone'ları.Hani eski koreler daha iyi muhabbetini duyuyordum ama bu kadar büyük bir fark beklemiyordum açıkçası.Ton/Sustain/Malzeme kalitesi olarak koreler ile aralarında gerçekten çok büyük fark var emin ol abartmıyorum.Senin yerinde olsam Epiphone almaya karar verdiysem ikinci el ilanlarına bakıp kore yapımı bir Epiphone düşürmeye çalışırdım.

@yasin9797 Dostum özelden de söylediğim gibi sana şu an Epiphone ile aynı fiyata çok daha üstün performans alacağın bir gitar da önerilse sen yine Epiphone isteyeceksin, çünkü dediğim gibi takıntı olmuş durumda. Aynısını yaşadım ben de. :) Sana tavsiyem; elindeki Ibanez(S470 idi yanılmıyorsam) dursun, 1500 liraya kadar çok rahat Epiphone Les Paul Custom bulursun, ama tekrar söylüyorum Kore olması gerçekten büyük avantaj @CMB 'nin de dediği gibi. Şu anki gitarını satma, yanına bir Kore yapımı Custom al. Farklı tatlarda iki gitarın olur, bir onu bir onu çalarsın. :)

@yasin9797 Dostum özelden de söylediğim gibi sana şu an Epiphone ile aynı fiyata çok daha üstün performans alacağın bir gitar da önerilse sen yine Epiphone isteyeceksin, çünkü dediğim gibi takıntı olmuş durumda. Aynısını yaşadım ben de. :) Sana tavsiyem; elindeki Ibanez(S470 idi yanılmıyorsam) dursun, 1500 liraya kadar çok rahat Epiphone Les Paul Custom bulursun, ama tekrar söylüyorum Kore olması gerçekten büyük avantaj @CMB 'nin de dediği gibi. Şu anki gitarını satma, yanına bir Kore yapımı Custom al. Farklı tatlarda iki gitarın olur, bir onu bir onu çalarsın. :)
you goddamn right

Geri