Les Paul Önerisi

Aktif manyetik düşünüyorsan, bütçene en uygun bunlar diyebilirim.

Dosyalar

• 12247880_10153720623286950_5279401397331851206_o.jpg
    12247880_10153720623286950_5279401397331851206_o.jpg
    135.6 KB · Gösterim: 381
Cr250 önerebilirim fiyatına göre oldukça iyi bir gitar.Akustik sesi gür ve dolgun.Sap kalınlığı da ince sayılabilir.Denemek iyi olur belli değl ağaç işi bu.
Edit:çok iyi akort tutmuyor beni rahatsız eden tek bölüm bu.

cr250 son çare benim için . kilit sistemli bi gitar kullandığım için çok nadir akort kaçar. Yani nadir akort ederim. çok akort kaçırmaması benim için daha iyi olur.

Gibson LP = Esp Eclipse 1 FT = PRS USA = Heritage (Headstocklarını hiç sevmem) > LTD EC 1000T = Edwards E-LP = Prs Se 245 ve Benzerleri = Agile Al3000 = Greco, Yamaha Lawsuit Gitarlar = Epiphone Japan = Schecter Solo6 > Epiphone Kore> Vintage V100 > Epiphone China = J&D ? Cort > Jay Turser = SX Lp

Benim kafamdaki formül bu :)

Son düzenleme:
Kendim de Gibson Lp Standard'ımı satıp Ltd Ec1000T kullanıyorum ve bence de Gibson'dan aşağı kalır bir gitar değil. Ama her gitar da aynı olmuyor. Şans eseri aldığınız bir Çin malı Epiphone veya Vintage 100, yada Kore Agile dahi Gibson'dan, Esp'den iyi çıkabilir doğrudur. Deneyerek almak lazım. Her markanın kalite kontrolden kaçmış vasat gitarları tabiki olabilir. Ama marka bilinirliği , tekrar satılabilirlik anlamında bence verdiğim formül mantıklı duruyor :)

ltd lerin tonları çok daha sert lp lere gore . şekli lp sadece. biraz daha geniş tarzlara gidicek bi lp kasa gitar istiyorum ben. tonu istiyorum ben. elimde zaten bi s470 olucak. bunu dimarzio ile modifiye edip metale onunla kaçabilirim. bu yuzden epiphone bakıyodum.

bilemiyorum ya kafam yine karıştı. bi tamam diyorum epiphone . sonra bakıyorum cort bakıyorum ltd bazen aklım squier veya fender strot ve telelere bile gidiyo görünce

bilemiyorum ya kafam yine karıştı. bi tamam diyorum epiphone . sonra bakıyorum cort bakıyorum ltd bazen aklım squier veya fender strot ve telelere bile gidiyo görünce

Acele etme. Bu saaten sonra yapacağın en iyi ve verimli iş, burada sözü edilen ve karşına çıkan gitarları serinkanlılıkla denemek. Bu işler zevk renk. Elbette aklına yatan bir gitar olacaktır.

haklısınız sanırım. ama hangi birini deniyim :D birde bazılarıda müzik marketlerde bulunmuyor. ve de her müzik market denettirmiyor. ankarada olmama rağmen ilkini denedikten sonra ikinciyi deneyesi gelmiyor insanın ordaki çalışanlar yüzünden

Geri