Married with Children

hayatta en cok sewdigim dizi.. hep merak etmisimdir herhangi bi warez sitesinde hiç bulunmaz mı yahut toplama bi dvdsi felan cikmamis midir diye...
bendeki amerikalılar cok salak espiri yapıyor önyargısını kaldıran dizidir !

al bundy rulez..!

Al Bundy hiç bişi yapmasa ööle baklsa sadece benim kayış yine de sıyırır :LOL:

yerli wersiyonunu izleyen war mı bilmiorum ama hiç izlemedim; "ihanet" etmedim Al Bundy'ye...

hangi sahnesini unuttukki...Bud kız arkaşına masaj yapıyo,kız arkadaşı diyoki;Bud ellerin çok güçlü,özellikle sağ elin hep çalıştırıyomusun?bir anda şişme kadın yatağın altından ortaya çıkar...

Türk versiyonu gerçekten de kötüydü. Al Bundy'yi oynayan Ege Aydan çok iyi oynamasına karşın hiçbir şey orjinalinin yerini tutmuyor.
Kaçırmadığım bir diziydi. Cnbce'ye tehdit telefonu mu açsak, n'apsak.. :?
Gereksiz bir de bilgi vereyim; Seinfeld'deki meşhur Kramer, Al Bundy seçmelerine katılmış ve ilk bölüm onunla çekilmiş. Olmamış ama sonra tabii..

Psycho Dad

Who's that riding in the sun?
Who's the man with the itchy gun?
Who's the man who kills for fun?
Psycho Dad, Psycho Dad, Psycho Dad.

He sleeps with a gun
but he loves his son
Killed his wife 'cos she weighed a ton.

A little touched or so we're told
Killed his wife 'cos she had a cold
Might as well she was gettin' old

He's quick with a gun
And his job ain't done.
Killed his wife by twenty-one,
Psycho Dad!

Who's that riding in the sleigh?
Who's that firing along the way?
Who's roughing up bums on Christmas day?
Psycho Dad, Psycho Dad, Psycho Dad

Who's the tall, dark stranger there.
The one with the gun and the icy stare.
The one with the scalp of his ex-wife's hair!
Psycho Dad, Psycho Dad, Psycho Dad!

Who's that riding across the plain?
Who's lost count of the wives he's slain?
Who's the man who's plumb insane?
Psycho Dad, Psycho Dad, Psycho Dad

He's a durn good pa, but he hates the law.
He's likes to eat it raw, He's Psycho Dad!

Ben ölürüm Al Bundy'ye :)

Türk uyarlamasına Ege Aydan'ı sevmeme rağmen katlanamadım. Yıldız Kaplan ve konuşmayı beceremeyen iki genç rezaletin son noktasıydı.

Hiçbir şey orijinalinin yerini tutmaz, çok doğru.
Terbiyeli Sex and the City yapmaya çalışmıştı Deniz Akkaya, Cansu Dere +2 kadın dörtlüsü. Rezaletti. Yaratıcı olmak gerekiyor.

İlk izlediğinizde belki de tuhaf gelir, “Ne pislik aile!” dersiniz. Daha ikinci bölümden itibaren alışmaya başlar, birkaç bölüm sonra da tiryakisi olursunuz. Married with Children’ın özelliği de bu zaten: “Beyaz süprüntü” bir aile hakkında olması. Baba Al’ın reisliğindeki aile anne Peggy, kızları Kelly ve oğulları Bud’dan oluşuyor. Bir de Buck adlı köpekleri var.

Bundy’ler, uyumsuzluk içinde Chicago’da yaşıyorlar. Hayatlarına hep bir kaos hakim, sürekli birbirleriyle atışıp duruyorlar. Ama, ailenin babası Al’in dediği gibi, daima birlikte kalacaklar: “Sevgi, nefret, baksana, biz aileyiz, ne fark eder ki?” Evleri müstakil, komşuları da Marcy ile kocası (ya da, kocaları). Marcy, dizinin komik unsurlarından biri. Al’in onu beğenmemesi, sık sık kafa bulması, hatta hakaret etmesi de, Married with Children’a has espri anlayışının tezahürleri arasında. Bundyler’in imrenilir bir hayat sürmediği ortada. Peggy ile çocuklar sefil hayatlarının faturasını hep Al’e çıkarıyor. Kötü bir şey olduğunda babalarına alaylı bir şekilde teşekkür ediyorlar. Öte yandan, birbirlerinin başarısızlıklarından keyif de alıyorlar. Yine de, Bundy kutlamasına giriştikleri neşeli anları var. Aile arabaları da onların toplumdaki seviyelerinin bir yansıması gibi: 1970’lerin başından kalma bir Dodge kullanıyorlar.

KİM KİMDİR?

Al Bundy - Ed O'Neill

Evli ve çocuklu. New Market alışveriş merkezindeki "Gary's Shoes & Accessories for Today's Woman" adlı ayakkabıcıda asgari ücretle tezgâhtar olarak çalışır. Genellikle mavi gömlek ve kurşuni renkte pantolon giyer. Bütün gün onu rahatsız eden kadınlardan, özellikle karısı Peggy’den ve mağazadaki şişman kadınlardan nefret eder – çoğu akşam eve gelince, “Bugün dükkâna şişman bir kadın geldi...” diye başlayan bir hikâye anlatır. Al karısının ailesinden ve Fransızlar’dan da nefret eder. Ama her şeyden çok, Peggy ile sevişmekten nefret eder. Buna karşılık, onu hiç aldatmamıştır, asla da aldatmaz. Birayı, sağ elini pantolonuna sokmayı ve TV’de spor programları izlemeyi sever. Tuvalette uzun süre kalmak da hoşuna gider. Hayatının doruk noktası, lisedeki bir Amerikan futbolu şampiyonasında tek bir oyunda dört sayı yapışıdır. Hobisi ise bowling’dir. Onu, herkes için neyin en iyi olduğunu bilen müşfik babanın tam karşıtı olarak tanımlayabilirsiniz. Çok ender duş yapar, yalan söyler, kimseyle kucaklaşmaz. Ender olarak yemek yer, çünkü karısı yemek yapmaz. Gerekli bulursa kızı Kelly’nin erkek arkadaşlarını döver. Kadınlara karşı erkekleri koruyan NO MA'AM’in kurucusudur. En çok "Big'Uns / Kocaman Kocaman" dergisini karıştırmayı ve “Hadi bakalım” demeyi sever. Dizi boyunca,”Al”in neyin kısaltılmış hali olduğunu öğrenemeyiz.

Margaret

Al’in karısı, çok tembeldir. Ailesine yemek yapmayı ya da evi temizlemeyi reddeder. Giysileri yıkamaktansa yenilerini alma yanlısıdır. İşe girmeyi düşünmez bile. Gündüzleri, ailenin sevgili kanepesinde oturup televizyondaki bütün “talk-show”ları izler. Bir yandan da tonlarca bonbon yer ama asla şişmanlamaz. En sevdiği şov “Oprah” olsa da, evden alışveriş yapmayı sağlayan “Home Shopping Network”ü de beğenir. Peggy genellikle beyaz süprüntü modasını takip eder, daracık pantolonlarla iğne gibi ince yüksek topuklu ayakkabılar giyer. Bu yüzden de biraz tuhaf yürür. Al’in aksine, kocasıyla sevişmekten hoşlanır. Yakışıklı genç adamların cazibesine kapıldığı olmuştur ama o da Al gibi eşine asla ihanet etmez. Kızlık soyadı Wanker’mış. Ailesi de Wisconsin’ın hayali kırsal kesimi Wanker County’denmiş. Al’e göre, orada herkes birbiriyle akraba.

Kelly Bundy - Christina Applegate

Ailenin güzel kızı. Kafası hiç çalışmaz ve kelimeleri yanlış kullanışı (Kelly kelimeleri) dizinin en komik anlarına yol açar. Kardeşi Bud çoğu kez onun cehaletinden yararlanır. Kelly’nin bir sürü erkek arkadaşı vardır, hatta bazen aynı anda bir sürü. Al ona şefkatle “Balkabağı” der.

Budrick

Ailenin akıllı oğlu. Her zaman notları iyi olan bir öğrenci oldu (daha pilot bölümde bunun sözü edilir). Aklı fikri cinselliktedir ama kızlardan yana pek şansı yoktur. Hatta sonraları ailesi de acınacak seks yaşantısı için onunla kafa bulacaktır. Bud’ın hiçbir zaman gerçek arkadaşları ya da düzenli bir işi de olmayacaktır.

Buck

Buck ailenin ilk köpeği. Onun çevresindeki dünyayı küçümseyen fikirlerini duyabiliriz. Bundy’ler ona pek aldırmadığı için Buck daima açtır.

MARRIED WITH CHILDREN
Evli ve Çocuklu 15 Mayıs'tan itibaren Pazartesi-Perşembe 19:15'te cnbce'de...

kaynak : cnbce.com

hayatımda izlediğim en komik dizilerden biridir - sanırım yoğun istek üzerine tekrardan cnbce gösteriyor - 'o' yoğun istek yapanlardan biride bendim aklıma geldikçe hep mail atıp dururdum cnbce'ye ve en sonunda çabalarımız gerçekleşti ve tekrardan yayında - ilgilenenlere duyurulur...

not : bu arada cnbce dergi mayıs sayısında al bundy postesi veriyor...

Tam ben yazacaktım "Yeniden başladı ulağğğn..!" diye, portishead önce davranmış.. : )

Oh be, 4 ya da 5 sene olmuştu vermeyi keseli, yeniden kavuştuk efsaneye. Hele eskisi gibi hafta içi her gün Seinfeld + Married With Children olsa kimse tutamaz beni.. : ) Çarşamba günleri bir dizi arayla öyle olacak zaten. Geceleri de 00.20 civarı tekrarları yayınlanıyor; şu anda olduğu gibi.. : )

-Bud: Kelly, bana peçete getirir misin..!?
-Kelly: Gel de kendin al seni sivilce suratlı..!
-Bud: Tamam gerek kalmadı, sütyenlerinin içinde bir sürü buldum..!

:D

cnbce'nin mayıs sayısını alan var mı bilmiyorum ama al bundy posteri çok kıyak - posterde 10 kural gibi bişi var süper olmuş :)

Geri