ODTÜ MT 12. Geleneksel RockŞenliği

Şenlik seçmelerinden daha simdi haberimiz oldu.

Ayrıca buraya bir telefon numarası bırakılsaydı hic fena olmazdı.

Tansiyon 12.8 'in bugun secmelere gelmesi imkansızdır.Bi yetkili yada ilgilenen arkadaslarla görüsmem lazım ö.m atarlarsa sevinirim yada msn.

seçmeler eğlenceliydi,ayak üstü bizimle röportaj yapmaya çalışan bile oldu amatör bi şekilde..Şimdiden sahne alacak gruplara başarılar..

Biz de demo gönderdik, ankara dışından katılımcı olduğumuz için...

Biz de merakla bekliyoruz sonuçları.... 8O

Ne zaman açıklanacak ki? :roll:

Seçmelere katılan grupların tümüne çok teşekkür ederiz. Şenlik programı aşağıdaki gibidir:

12 Mart Pazartesi
13:00 Betrayal
14:00 Origam
15:00 Rectifier
16:00 Dementia

13 Mart Salı
13:00 Rakı
14:00 Nükleer Başlıklı Kız
15:00 Deprem
16:00 TNK

14 Mart Çarşamba
13:00 Well Behaved
14:00 Eklips
15:00 Uçuş Serbest

15 Mart Perşembe
13:00 Echoes
14:00 Oyun
15:00 Blue Velvet

16 Mart Cuma
13:00 Platonia
14:00 Sehacan
15:00 Defo
16:00 Kül

Ben ufak bir kac şey yazıp sonra tekrar gidecegim.İsteyen dogru olduguna inanır , isteyen inanmaz.

Ama rica ediyorum bi asabilikle saldırıya gecmeyin.Yasım 27 , 9 - 10 senedir amatör piyasayı takip ediyorum.İçime dert olan bir kacşey oldu bu secmelerde daha öncede bizim yaşadıgımız olayların aynısı.

Kesinlikle hic bir grubun yanında olmiyacam ama su varki bütün aklımda dogru olanları yazacagım.

Simdi bence bu adil bir secme olmamıs şöyle genel bi okudum.arkadasın birisi grubunun elemanlarının sehir dısında oldugunu söylemiş ve grubu secilmiş. :roll: Her neyse bu arkadas bana nekadarda acıklama yapsa inandırıcı olmiyacak.

Bi digeri '' Kül '' Diye bi grubun ismi bile geçmiyor secmelerde nerden sızmışsa araya anlam veremedim.

Herneyse onuda geçelim.Ben burada ismini vermiyecegim ama cok cok saglam grupların geride bırakılıp torpili olan grupların sahneye cıkdıgına inanıyorum.Şimdi burada su grup iyi su grup kötü demiyecegim ama.

Bu secmelerde Haylaz , Tansiyon , Sınıf 64 kazanamıyorsa işde torpilin nasıl döndügünü görebiliriz.

neyse cok fazla bisey yazmıyacam adil olmadıgına inanıyorum.

görüsürüz.

Eray_ demiş ki:
Ben ufak bir kac şey yazıp sonra tekrar gidecegim.İsteyen dogru olduguna inanır , isteyen inanmaz.

Ama rica ediyorum bi asabilikle saldırıya gecmeyin.Yasım 27 , 9 - 10 senedir amatör piyasayı takip ediyorum.İçime dert olan bir kacşey oldu bu secmelerde daha öncede bizim yaşadıgımız olayların aynısı.

Kesinlikle hic bir grubun yanında olmiyacam ama su varki bütün aklımda dogru olanları yazacagım.

Simdi bence bu adil bir secme olmamıs şöyle genel bi okudum.arkadasın birisi grubunun elemanlarının sehir dısında oldugunu söylemiş ve grubu secilmiş. :roll: Her neyse bu arkadas bana nekadarda acıklama yapsa inandırıcı olmiyacak.

Bi digeri '' Kül '' Diye bi grubun ismi bile geçmiyor secmelerde nerden sızmışsa araya anlam veremedim.

Herneyse onuda geçelim.Ben burada ismini vermiyecegim ama cok cok saglam grupların geride bırakılıp torpili olan grupların sahneye cıkdıgına inanıyorum.Şimdi burada su grup iyi su grup kötü demiyecegim ama.

Bu secmelerde Haylaz , Tansiyon , Sınıf 64 kazanamıyorsa işde torpilin nasıl döndügünü görebiliriz.

neyse cok fazla bisey yazmıyacam adil olmadıgına inanıyorum.

görüsürüz.
Demoyla seçmelere katılan gruplar kapıda yazan listede yer almamaktadır bilginize.

ODTÜ MT üyesi biri olmayarak, birkaç yorum yapmak istiyorum:
Her sene aynı "gereksiz" tartışmalar dönüyor seçmelerin sonuçları açıklandıktan sonra. Seçilmeyen gruplardan serzenişler, "adil değil" "torpil var" vs... demeler.
Öncelikle şunun anlaşılması gerek:
Bu ve MT'nin yaptığı tüm organizasyonlar ODTÜ'nin akademik hiyerarşisinin içerisinde binbir emek verilerek, binbir zorluklarla yapılan organizasyonlardır (ODTÜ'deki çoğu topluluk için geçerli bir durum bu). Seçimi yapan kişilerin yaptıkları seçmelerden hiçbir kişisel kazançları yoktur. Ellerinden geldiğince de iyi bir organizasyon düzenlemek, gruplara şans tanıyabilmek, dinleyicilere de keyifli zaman geçirebilmek için yukarıda bahsedilen koşullar altında uğraşırlar her sene. Bu koşulları düşününce de, böyle bir etkinlik düzenlendiğinde de "Siz kendi grubunuzu çıkartıyorsunuz", "Jüri şöyle, jüri böyle" demenin bir anlamı yoktur. Bu etkinlik kimsenin devletten alması gereken doğal hakkı değildir. Hiç yoktan size ODTÜ'de çalmak için şans tanıyan bir topluluğa her sene bu derece saygısızlık yapılması insanların kendi egoları ile olan problemlerini halledemediğini gösterir. Tabi ki kendi gruplarını ve doğal olarakta ODTÜ içerisinde bilinen grupları çıkartıcaklar. Genel dinleyici kitlesi ODTÜ öğrencileri olacak çünkü. Siz gidin o topluluğa, organizasyonu siz yapın, çektikleri zorlukları görün, sonra siz kendi grubunuzu çıkartın. Kimsenin buna bir itirazda bulunucağını sanmıyorum. Her senede toplantılarda bunu söylerler zaten, yardıma, kaktılarınıza ya da sizin organizasyonlarınıza açıklar. Kimse birşey yapmaz ama sonra da herkes olduğu yerden konuşur.
Ayrıca, hiç bir zamanda bir MT üyesi çıkıp "Sizin grubunuz seçilmedi, siz kötüsünüz, şu çıkan grup iyi" şeklinde bir açıklamada bulunmamıştır.. Doğal olarak başvuran her grup çıkamayacaktır, onlarda ellerinden geldiğince ve kendi anlayışları doğrultusunda etkinliğe uygun olacağını düşündükleri grupları seçeceklerdir.
Öncelikle oturduğunuz yerden laf atmadan önce düşünün, insanlar uğraşıyor ve hiç tanımadığı insanlara bir şekilde şans doğuyor. Öyle ya da böyle. Hiç bir yerde de çıkıp bunun reklamını yapmıyor "Biz böyle etkinlik yaparız, süperiz" şeklinde.
Organizasyon iyi olabilir, kötü olabilir ama önce bir anlayış ve saygı olması gerekir. Siz bu şekilde olan amatör organizasyonlara destek ve anlayış göstermediğiniz sürecede, kendi amatör grubunuza bir şekilde saygı, destek gösterilmesini bekleyemezsiniz.
Dönecek tartışmalar belli olduğu için, etkinlik dahilindeki programla ilgili ya da etkinliğin kendisi ile ilgili sorunuz vs.. yoksa buraya mesaj atmayınız. Eleştrileriniz tavsiyeleriniz varsa da ulaşım adresleri belli. Yeri burası değil.

tansiyon u seviyor olabilirsin ama ben sevmiyorum...
mt nin jürisi adil değil diye düşünebilirsin ama ben öyle düşünmüyorum...

çok eğleneceğiz listedeki gruplar çok sağlam

iyide ''Tansiyon12.8'' i kullanıyorsun bilsürü isim saymışlar.
Artık amatör grupların elemanları saldırıya gececekleri zaman
birilerini mutlaka maşa olarak kullanıyorlar,heleki olaya birde ''Tansiyon 12.8'' karısmıssa onla birlikde başlıyorlar.

''Tansiyon 12.8'' in bu konusmalarıyla hicbir alakası yok.Hemen maşa niyetine onları kullanmayın.

Ne sen ''Ajdaar'' nede sen ''Eray_'' .

Geri