Cliff Burton Ve Ekipmanları

Kendisi üstadımdır,hayranı olduğum için böyle bir konu açma gereği duydum.Kendisi mütevazı kişiliği ile öne çıkar :) Bunu da kullandığı ekipman azlığından görebiliyoruz.Diğer Metal müzisyenleri gibi 3423890 tane gitar ve ekipman kullanmak yerine az ile mükemmeli yakalamıştır,neyse zaten Cliff hakkında anlatsam sayfalar tutar..Sevgiyle analım Cliff'i ..Buyrun..

Cliff Burton'ın Ekipman Listesi

Rickenbacker 4001

-Model: Rickenbacker 4001

-Color: Red with white hardware

-Inlays: Triangles

-Strings: 4

First time used live: 'Kill 'Em All' gigs

--------------------------------------------------------------------------------

Alembic Spoiler

-Model: Alembic Spoiler

-Color: Black

-Inlays: Dots

-Pickups: AXY4

First time used live: "Kill 'Em All" gigs

--------------------------------------------------------------------------------

Aria Pro II

-Model: Aria Pro II

-Colour: Black

-Inlays: Dots

Amplifier

-Mesa Boogie 4"x12" Cabinets & 1"x15" Cabinets
-Ampeg SVT-1540HE Classis Series Enclosure

Effects

-Morley Power Wah fuzz with a big muff pedal - used for Bass Solos, Seek And Destroy and For Whom The Bell Tolls

-Electro Harmonix Big Muff - used for Pulling-Teeth, Seek And Destroy and For Whom The Bell Tolls

• Konu Sahibi Konu Sahibi
early17wk5.jpg

early32cb8.jpg

early56pu0.jpg

early64zs5.jpg

ride5eo3.jpg

ride10rk7.jpg

ride7jp4.jpg

ride26dt7.jpg

ride46vu6.jpg

puppets9ke8.jpg

puppets10xn4.jpg

puppets44ju0.jpg
[/img]

85teki bir konserde attığı for whom bas solosu bir elektro gitarist olmama rağmen beni bas gitar almaya ve çalmaya teşvik etmiştir. Ayrıca çok iyi bir besteci olduğunu söyleyebilirim tabiki. ekipmanına gelince çok anlamam ama kabini falan kaliteli markalardan. ayrıca o yıllarda aria gitarların var olduğunu bilmiyodum . güzel paylaşım teşekkürler...

SpiN13 demiş ki:
Rickenbacker 4001

-Model: Rickenbacker 4001

-Color: Red with white hardware

-Inlays: Triangles

Lemmy Kilmister üstad da bu gitarlardan kullanır. Bir de signature bass'ı vardı Rickenbacker'den, LK4004 diye, doğru hatırladıysam eğer...

biografisine baktığımızda son derece bilgili bir insan olduğu ortaya çıkıoyor.Gerek klasik müziğe olan merakı gerekse okuduğu kitaplardan yapıtığı alıntılar bestelerinde büyük bir paya sahip örneğin (pulling teeth de Bach dan call of kutulu ve the thing that shouldnt be parçalarında da yazar tolkienden etkilenmiştir.

Arkadaşlar başlığı temizledim, Dave Mustaine başlığı gibi tekrar ekipman konuşmak yerine tartışmaya başlarsanız bu başlığı da kilitleyeceğim.

Cliff Burton'ın müziği hakkında dış kaynaklı rock bölümünde başlık açabilir veya Metallica başlığında konuşabilirsiniz. Burasının müzik enstrümanları bölümü olduğunu göz önüne alın lütfen :)

Arkadaşlar 3 tane gitarı var yukarıda yazmıştım eğer fiyatlarını bilen varsa soleyebilir mi?Mesela Aria Pro II Bass bulunabiliyo mu artık

Hocam onu ben de aradım fakat gitarlarından sadece aria pro 2 bass a sadece benim eski gitar hocamda rastlamıştım o elindeki 20 küsür gitarı sattı fakat bu bass ı yalvarmama rağmen satmadı bana. Türkiyede bazı beyinden yoksun arkadaşlar gitarlar hakkında herşeyi bildiğini sanan bütün markaları gitarları eline aldığını iddaa eden arkadaşlar bu markayı aria markasıyla karıştırıyor. Bu gitara sadece satılık olarak ebayda rastladım zaten sıfırı bulunmuyor ve fiyatı 1500$ dan açık artırmaya girmişti eğer arttırmaya girip kazansan dahi türkiye ye sokulması bayağı bir tuzluya malolur

Cliff Burton Beni bas gitara teşvik eden yegane kişidir. Vefat Etmiş olmasına rağmen çok özlüyorum. Yaşamında ben yoktum, fakat Yolum düşerse mezarını ziyaret etmeden ölürsem gözlerim açık gider. Saygıyla anıyoruz...

Benim Karıştırdığım bir nokta var Rickenbacker 4003 mü 4001 Mi kullanıyordu hocam?

Cliff Burton Beni bas gitara teşvik eden yegane kişidir. Vefat Etmiş olmasına rağmen çok özlüyorum. Yaşamında ben yoktum, fakat Yolum düşerse mezarını ziyaret etmeden ölürsem gözlerim açık gider. Saygıyla anıyoruz...

Benim Karıştırdığım bir nokta var Rickenbacker 4003 mü 4001 Mi kullanıyordu hocam?

Cliff Burton's Equipboard

Her ikisini de kullanmışlığı vardır, kanımca Rickenbacker 4001 modelini daha yoğun kullanıyor.

Geri