Truss Rod Hakkında

Merhabalar. Bu truss rod hakkında bilgisi olan varmı nette arka kısmı açılıyo sapın peki ya ne ile kapatılıyo tekrar ağaç mı bu konu hakkında merak ettiklerim var gitardan çok iyi anlayan biri bana yardımcı olabilir mi

Soru eksik olmuş, arkası açılıyor dediğine göre tek parça saptan bahsediyorsun, ancak gitar yapmayı mı deniyorsun yoksa elinde truss rodu çalışmayan bir gitar mı var?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yekpare gövdeli bi ağaç düşün gül ağacı gövdeye kadar uzanıyo iki yan taraflara maun yapıştırılcak yani teller tek ağaç üzerinde olcak truss rodu nasıl yerleştircez? Ufak çaplı hobi amaçlı gitar yapıcam maddi kaynağım mevcut azçok bilgim var ama sapta tıkanıyorum maksat ben yaptım demek ses çıkmasada sıkıntılı olsada olsun yani:) f gitar atölyesinde gitarın sapının arka kısmında truss rodun gireceği şekilde oymuşlar truss rodu koyduk nasıl kapatıcaz? Bu konuda perde truss rod radius kısmında luthiere göndermeyi planlıyorum olmazsa ama yinede merak ettim

Genellikle, neck-thru bodylerde, (gerçi bütün gitar tiplerinde) truss rod havuzu, klavyenin altında açılır. Sapın arkasında değil üstünde bir havuz açılır. Truss rod yerleştirilir. Uygun bir ağaçla (farklı malzemeler kullanan da var ama en sağlıklısı ağaç) esbek bir tutkalla yapıştırmak suretiyle kapatılır. Bunun üzerine de klavye yapıştırılır ve sabitlenir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Genellikle, neck-thru bodylerde, (gerçi bütün gitar tiplerinde) truss rod havuzu, klavyenin altında açılır. Sapın arkasında değil üstünde bir havuz açılır. Truss rod yerleştirilir. Uygun bir ağaçla (farklı malzemeler kullanan da var ama en sağlıklısı ağaç) esbek bir tutkalla yapıştırmak suretiyle kapatılır. Bunun üzerine de klavye yapıştırılır ve sabitlenir.
Çok teşekkür ederim dostum:) internette bi video buldum onu da izledim içimde bi yapma aşkı var ağaç cnc vs tamam herşey hazır da bu klavye trussrod kafamı kurcalayan sorundu:)

Geri