Equalizer pedalları hakkında

boss ge-7 veya mxr 6 kanallı equlizer kullanan arkadaşlar yada bunlara benzer başka kullananlar hakkında biraz bilgi verebilirlerse çok sevinirim..örneğin bu pedalların booster özelliği varmı tonu ne kadar etkileyebiliyorlar?
şimdiden teşekkürler..

Evet EQ pedalları booster gibide kullanabiliyorsun. Aynı şey değil elbette. Ama atıyorum mesela ritim çalarken V şeklinde EQ kullanırsın, Solo ya geçtiğinde bunu ters V yaparsın midler fırlar. Gaini de ona göre dengelersin. Baya fark ettirir. EQ bence oldukça gerekli bir alet bir setup için. Must have :LOL:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok teşekkürler gerçekten..şu ara mxr eq alma durumum var,ama onun hakkında pek bilgi bulamıyorum,mesela onun level butonu yok sorun olucakmı acaba..bu arada site gerçekten güzel saol cavo

ge7 denedim. mxr 6 kanal denemedim ama 10 kanalı denedim. çok güzel harika alet muhteşem diye satış ilanlarını gördükçe ses etmemek için kendimi hep zor tutmuşumdur.

sert konuşmakta hiç sakınca görmüyorum çünkü insanların kulaktan dolma ve satıcı gazıyla mal almalarına üzülüyorum.her iki cihazda çöplük bana göre. bu 2 cihazada iyi demek için daha önce hiç eq kullanmamış olmak gerekir. furman parametrik dahil digital,analog bazı cihazlara sahip olma ve deneme şansım oldu. mxr 10 bantıda okuduklarımın,ge-7 den iyi olacağı beklentim ve milletin gazıyla almaya kıvılcım müziğe gittim zamanında.

satıcı kardeşimiz cihazı çalıştırmadan bayağı bir övdü. ki bende açıkçası kabullenmeye hazırdım. fakat denemeye gelince işler değişti. benim surat anında asılınca satıcı birazda alaycı şekilde beğenip beğenmediğimi sordu. beğenmedim demem pek bir şey ifade etmeyeceği ve merakımdan alt mağazada olan eskiden beğenmeyip geri verdiğim behringer 32 bant (grafik) eq ile kıyaslamak istediğimi soyledim.

ve 4 ayrı anfiye takıp denediğimiz anca dip gürültüsünün rengini değiştiren mxr ile beğenmediğim behringeri kıyaslayınca işte eq bu dedik. satıcı kardeşede sadece özür manasına gelebilecek şeyler soylemek düştü. (özellikle behringer örnekleri veriyorum farkın daha iyi anlaşılması için)

10 bantı 32 bantla kıyaslamayı yanlış bulanlar belki olacaktır. fakat yine behringere ait içinde 6 bant digital eq barındıran virtualiser da bile çok daha iyi değişimler yakalıyorken bu cihazlara para harcamaya yazık derim. yinede çok beğenenler vardır belki. onlarada saygı ve sevgilerimi yolluyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hmm..o zaman şunu sormalıyım..çin fenderim var,65 watt yine çin malı fender amfi..tonlar istediğimden tiz..basları kökleyip tizleri kıssam bile istediğim gücü vermiyor amfi..fazla para yok elimde,bu sorunu eq ile telafi etmeyi düşünüyorum..ne dersiniz?bu arada hem drive hem clean tonları güçlendirmekten bahsediyorum..
saçmalama eq ile ton güçlenmez diyebilirsiniz ama daha bas bi sound elde edemeyecekmiyim?bu arada manyetikler çok pahalı..

bence bu ihtiyaca göre ve alınan pedaldan ne beklendiğine bağlı... sonuçta pedalın görevi belli çapı belli fazla uçmamakta fayda var bunu bilipte alırsan sorun olacağını zannetmiyorum....

bu işten anladığım çok söylenemez ama fikrimi söyleyim
bende behringer eq700 var çok güzel bir alet fiyatının hakkını kesinlikle veriyor.o kadar para verip boss ge7 almaktansa behringer eq700 çok daha mantıklı görünüyor.

ibanezguitarplayer demiş ki:
bu işten anladığım çok söylenemez ama fikrimi söyleyim
bende behringer eq700 var çok güzel bir alet fiyatının hakkını kesinlikle veriyor.o kadar para verip boss ge7 almaktansa behringer eq700 çok daha mantıklı görünüyor.

Kesinlikle katılıyorum.
Eğer hobi olarak evde gitar çalıyorsanız fazla paralar harcamaya hiç gerek yok. Fiyat performans olarak bakıldığında eq700 hakkını veriyor...

yakko demiş ki:
ge7 denedim. mxr 6 kanal denemedim ama 10 kanalı denedim. çok güzel harika alet muhteşem diye satış ilanlarını gördükçe ses etmemek için kendimi hep zor tutmuşumdur.

sert konuşmakta hiç sakınca görmüyorum çünkü insanların kulaktan dolma ve satıcı gazıyla mal almalarına üzülüyorum.her iki cihazda çöplük bana göre. bu 2 cihazada iyi demek için daha önce hiç eq kullanmamış olmak gerekir. furman parametrik dahil digital,analog bazı cihazlara sahip olma ve deneme şansım oldu. mxr 10 bantıda okuduklarımın,ge-7 den iyi olacağı beklentim ve milletin gazıyla almaya kıvılcım müziğe gittim zamanında.

satıcı kardeşimiz cihazı çalıştırmadan bayağı bir övdü. ki bende açıkçası kabullenmeye hazırdım. fakat denemeye gelince işler değişti. benim surat anında asılınca satıcı birazda alaycı şekilde beğenip beğenmediğimi sordu. beğenmedim demem pek bir şey ifade etmeyeceği ve merakımdan alt mağazada olan eskiden beğenmeyip geri verdiğim behringer 32 bant (grafik) eq ile kıyaslamak istediğimi soyledim.

ve 4 ayrı anfiye takıp denediğimiz anca dip gürültüsünün rengini değiştiren mxr ile beğenmediğim behringeri kıyaslayınca işte eq bu dedik. satıcı kardeşede sadece özür manasına gelebilecek şeyler soylemek düştü. (özellikle behringer örnekleri veriyorum farkın daha iyi anlaşılması için)

10 bantı 32 bantla kıyaslamayı yanlış bulanlar belki olacaktır. fakat yine behringere ait içinde 6 bant digital eq barındıran virtualiser da bile çok daha iyi değişimler yakalıyorken bu cihazlara para harcamaya yazık derim. yinede çok beğenenler vardır belki. onlarada saygı ve sevgilerimi yolluyorum

Ben MXR 10band EQ kullanıyorum ve şuanda maalesef satıyorum. Söylediğin Behringerleri hiç deneme fırsatım olmadı ve 32 bandla 10 band ı kıyaslamayı doğru bulmayanlardanım :) Bir de 6 band olanından söz etmişsin ona diycek bir lafım yok. Ancak netten şimdi araştırdığım kadarıyla bu iki alet te rack şeklinde. Analog setup kullanan birçok kişi setupına rack sokmak istemez çünkü taşıması çok daha zorlaşır hatta işgence haline gelir(Kendimden biliyorum :)). Bu yüzden bu tip daha ufak boyutlu pedallar kullanmayı tercih ederim. Bir çok kişinin de bu yüzden bu pedalları tercih ettiğini düşünüyorum.

Ancak sadece dip gütrültüsünün rengini değiştiriyor ifadesine katılmıyorum. Gerçekten de bu alet tonu gayet güzel bir şekilde değiştirebiliyor. Ama bunun için eq yu preamptan ve distortiondan sonra bağlamak gerekiyor. Eminim ki bunları sen benden çok daha iyi biliyorsundur çünkü elinden birçok eq geçmiş. Peki o dükkanda bu aleti ne şekilde denediniz? Gitar - Eq - amfi şeklinde mi yoksa amfinin fx loopuna mı bağladınız? Yanlış anlama amacım bir şeyler kanıtlamak veya laf sokmak değil sadece söylediklerinden sonra ben de merak ettim.

Peki MXR ve Boss dışında önerebilceğin stomp box şeklinde gerçekten güzel Eq pedalları var mı? Mesela yine behringerin eq700 pedalı nasıldır deneme şansın oldu mu? Ve önericeğin şey fiyat olarak ta bu pedallara yakın olursa sevinirim.

ge7 gayet yeterli bir alet bence.sonucta equ bu .ve analog setup a koyulan bir alet.o yüzden rack equ larla karsılastırmak sacma olur.ge7 ile ben istediğim seyleri yapıyorum acıkcası.gayet yeterli ve işlevsel.behringerinkini denemedim fakat ben görünüş ve kalite olarak behringer ürünlerini oyuncak olarak görüyorum(bahsettiğim analog pedallarıdır.işin rack kısmından bahsetmiyorum.

estafurullah kerem neden alınayım :) sanırım sende su an satmakta oldugun için denk gelince yanlış anlaşılabileceğinden çekinmişsin diye yorumladım .) lafı uzatmadan şoyle soyleyeyim. tahmininde doğrusun haliyle fx dahil, preampten hem önce hem sonra deneme yaptım. ve izlenimimi yazdım. bahsettiğim behringerler preamp öncesi bile hissettiriyordu kendilerini mxr a kıyasla. sonrasında ise zaten ciddi fark atıyordu.abartarak yazdığım için yanlış anlaşılma olmasın tabiki tonda mxr da değişiklik yapıyor ama diğerlerinin yanında zayıf kaldı oldukça. taşıma problemi vs gibi şeylere hak veririm ama işime yaramayan cihaz 100 gr olsa kaç yazar. insanlar kafasıyla kabinleriyle geziyor bir pedalı miksere bağlayıp işi bitirmek varken. eq 700 kıyaslayarak kullanma şansım olan bi pedal değil o yüzden yanıltmak istemem. ama ge-7 gibi olduğu aklımda kaldı. yinede yanyana koyup denemedikçe bir şeye tam fikir belirtmeyeyim . ama rack olmasın illa pedal tipinde olsun dersek boss ta yanlış hatırlamıyorsam modeli ,gerci tam pedal değil half rack bişeydi ama 20 li kodu olan model hoşuma gitmişti. piyasada sanırım rahat bulunabilenlerden. yinede tam fikir için en güzeli cihazları yanyana koyup görmek.

umarım giderilmiştir diyeceğim ama kendin görmeden cok zor haliyle:) bu işler biraz göreceli diye kabul edelim ama sen genede imkanın varsa yanyana koyarak bak eger hak vermezsen buraya yazmandan memnun olurum belki bizler birşeyleri görememişizdir.sonradan okuyup karar verenlere fikir verici olur..)

İmkanım olursa deneyip yazarım tabi ancak şu sıralar pek vaktim olmuyor. Eğer benden başka deneyen arkadaşlar da olursa yazarlarsa bende sevinirim :)

beq700bigfc0.jpg

Arkadaşlar beq 700 equalizer pedal hakkında bilgi verir misiniz sizce nasıl bir pedal fiyatı cok uygun ama guven olur mu sizce turkiye içi arama yaptım ama cok bilgi yok kullanan arkadaşım varsa biraz bahsederse sevinirim.....

Geri