Do-re Müzik Ve Garanti'sizlik !!!

Bende benzer problemi dore ile yaşadım. Ellerinde olmayan gitarı stokta var diye satıp, paramı 7-8 kere telefon ettirip bugün yarın bugün yarın diye diye 3 hafta sonra hesabıma geri yatırmışlardı. Görünüşe göre 2 senede 1 adım ileri gitmemiş.

Dore ile irtibatı kesin. Belli ki üzerinden para kazandığı müşterisini satış sonrası adam yerine koymuyor. Direk ENGL ile muhattap olun. Türkiye distribütörünüz beni bu şekilde mağdur ediyor deyin. Onlar bizimkiler gibi yalak yalak iş yapmıyorlar. Müşteri memnuniyeti, iş etiği, firma prestiji gibi konulara elde ettikleri kardan daha çok önem veriyolar. Bize para geldimi geldi, kar ettikmi ettik, gerisinin koy bitarafına gitsin mantalitesi hakim. O yüzden bizden adam olmuyor olmazda...

Türkiyede müşteri memnuniyeti hat safhada olan benim denk geldiğim 2 firma var. İlki xbox diğeri logitech. Müşteri hizmetlerinde sizle muhattap olan çalışanlar, kendi para verip aldıkları ürünleri bozulmuş gibi ilgileniyorlar. Cidden insan bi garip oluyor böyle müşteri hizmetleri mi olur diye. Müşteri hizmetlerini geçin arızalı ürünü gelip evden alıyorlar siz kargoya bile gitmiyorsunuz. Yeni ürün geldiğinde bazen yanında ufak tefek hediyeler bile oluyor ürünümzüde hata ile karşılaştığınız için kusura bakmayın diye. Türkiye şartlarında baya saykodelik bi müşteri hizmetleri anlayışı ile karşılaştım. Keşke doremusicde bu konuda emsal teşkil edebilse ama öncelikleri sanırım elde ettikleri kar ile sınırlı....

Son düzenleme:
Bazı seyleri zor yoldan öğrenebiliyoruz ne yazıkki. Kendi yasadiklarim ve sizlerin anlattıklarıyla sanmıyorum ki bende artık do re müzikle ticari bir iliski kurayim.

Beni tüm bunların yanında beni en çok yoran diğer bir durum da su. Mahkeme sürecinin bittiğini ve parami geri aldigimi varsayalım. Ben şimdi nasıl ayni heyecanla kilometrelerce uzağa gidip, aynı arzu,istek ve müzikal naiflikle , kimlere nasıl güvenerek alışveriş yapayim ? Zaten imkânların kısıtlı olduğu bir ilde yaşarken tüm ülkede durumun bu kadar boktan olusunu nasıl kabulleneyim. Büyük ihtimalle gidip orta halli transistörlü bir amfi alıp bir koseye koyacam. Ne çaldığımdan ne duydugumdan keyif alicam.

Çok ilginç şeyler yazılmış gerçekten. Ben de gitar, amfi, vs. aldım bunlardan ancak herhangi bir sorunum olmadı. Demek ki standart bir kalite politikaları yok.
Durumunuza üzüldüm, bunlar sinir bozucu şeyler. Ancak @Grundar yazmış zaten, 30 gün içinde "seve seve" ürünün muadilini veya para iadesini size sunmak zorundalar.
Geçmiş olsun.

Arkadaşlar bu anlattıklarınız sizin sansızlığınıza mı denk geldi , yoksa anlatacağım husus benim şansımdan mı ortaya çıktı , inanın çok fazla yorum yapamayacağım.
Son 5-6 sene içerisinde Do-Re'den ; akustik davul, alto saksafon, elektro akustik gitar, dijital piano , workstation, referans monitör ve dijital mikser satın aldım.
Aldığım bu ürünler içinde sadece workstation bir arıza yaptı. ( Garanti süresi içerisinde ). Cihazı kendilerine götürdüm. Servisleri kontrol etti ve board'unda bir arıza meydana geldiğini söylediler. Çok sık arıza yapan bir parça olmadığı için de ellerinde yokmuş. Yurt dışından parçayı getirttiler. Parçanın gelmesi, değişimi ve testlerinin yapılması 15 gün sürdü. 15 günün sonunda cihazımı teslim ettiler. Klasik " müşteri kullanım hatası " çamuruna da yatmayıp benden hiç bir ücret talep etmediler. ( Ki değişen parçanın pahallı bir parça olduğunu da biliyorum.)

Çok ilginç şeyler yazılmış gerçekten. Ben de gitar, amfi, vs. aldım bunlardan ancak herhangi bir sorunum olmadı. Demek ki standart bir kalite politikaları yok.
Durumunuza üzüldüm, bunlar sinir bozucu şeyler. Ancak @Grundar yazmış zaten, 30 gün içinde "seve seve" ürünün muadilini veya para iadesini size sunmak zorundalar.
Geçmiş olsun.

Tesekkur ederim. İnşallah öyle olacak.

Bir çok arkadaş garantiler konusunda başından geçen olayları anlatmışlar. Her ne kadar benim olay müzik firmalarıyla alakalı olmasada, ASUS'la 2 ay kadar bir bilgisayar için feci durumda uğraşmışlığım var belki işinize yarar anlatalım.
3 sene önce MediaMarkttan ASUS marka bir bilgisayar aldım ve 1 ay içerisinde ana kartında arıza çıktı. Normalde böyle firmaların bilgisayar konusunda 20 günlük kesin geri verme sözü vardır olur ya da olmaz. Anlaşmalarında geçen bir durum söz konusudur. (En azından bana denilen öyle.) Bana bilgisayar geldiğinde 3 Haftayı nerdeyse buldu. Geldi bana dedim oh be kavuştum açayım dedim 3 dk sonra kapandı direk. Sonra tekrar ve tekrar kapandı. Bende tekrar götürdüğümde 2. aynı problemden geri götürüşüm olduğu için problem çözülemezse 20 gün içerisinde paramın iade olacağı söylendi. Serviste yanan anakart yerine bozuk anakart takıp yollamış arkadaşlar ve başka anakart olmadığı için Taiwandan parça geleceğini gelmezse paranın iade olacağı söyledi. Bende gün saymaya başladım. 20 yi doldurdu direk ASUS'un Üsküdar Kısıklıdaki servislerine gittim. Direk bir para iade alma dilekçesi verdiler ve bir MediaMarkt şubesine yönlendirdiler. Fakat asıl olay buradan sonra patladı. MediaMarkta gittim para iadesi için müşteri hizmetlerine gittiğimde benle ilgilenen arkadaş bu belge için teyit almamız gerek dedi. Adam sürekli aradı yanımda. 3 saat boşuna bekledim ve servis telefonu açmadı. Bugün gidin yarıng gelin dediler. Gittim tekrar geldim gene aynı. 3.gün gittim fakat arada vaktim olmadığı için kağıdı aldıktan 5 yada 6 gün sonra gidebilmiştim tekrar. Ara not olarak o verdikleri kağıdın geçerlilik süresi 1 hafta. Eğer teyit alamazsa bilgisayarı satan firma parayı veremez ve belgeyi yeniden servis firmadan çıkarmanız gerekir. Artık orada benle ilgilenen adama baskı baskı 5-6 saat kalmak zorunda kaldım orada. Benle ilgilenen abinin aynen dedikleri: " bu servis telefonu açsın ebeme ...." ve harbiden gene açmadılar. Ama saolsun mağazadaki müşteri ilişkileri adammış teyit almadan iade parasını ödediler. ASUS gibi koca firmanın servisi bunu yapmıştı bana vaktinde.
Do-re konusuda son zamanalarda kayıt meselesine merak sardım. Bayadır araştırıyorum forumdan bir kaç abimizden saolsunlar yardımlar vs aldım. Kadıköy Do-renin önünden geçerken bir kaç soru sorayım dedim. İçerde kasa olan uzun saçlı hafif toplu bir abi vardı. Güzel bana kayıt inceliklerini vs hastalığına hiç aldırmadan anlattı. Nakit alacağımı vs bile söylemedim. Adam direk model baktı bana numaramı aldı. Bakındığı model yoktu stoka gelirse haber vereceğini bildirdi. Fakat gene aynı kişimiydi hatırlamıyorum. 2. gitarımı alrıken geçen haziran ayında Do-re de bulunan spector gitarlarından denemeye gittim. Adam bilgisayarın başından bile kalkmadan beni yönlendirdi sonradan elimizde yok onlardan diyip beni yolladı... Açıkçası çalışanların hatası oluyor genelde. Sağlam adam bulursanız gene iyisiniz ama yorumlardan okuduğum kadarıyla oda işe yaramıyor heralde.
Kısacası dikkatli olmanızı öneririm. İade için size belge bile verseler olay orada bitmez dahada devam edebilir. Paranızı elinize alana kadar işi kovalayın derim. Geçmiş olsun tekrardan.

Abi Mark V bu, hassas konu. Allah göstermesin ama Mesa deyince adamın dükkanını yıkarlar :D
Valla mesanın youtube'da yayınlanan cab clone videosu yüzünden koskoca anderton's music'in kulağını çekmişliği var:) ki basit bir inceleme videosundan bahsediyoruz, müşteri hizmetiyle ilgili bir sıkıntı için sanırım mesa Dore'nin ossuruğunu düğümler, mağzanın adını dosibemol olarak değiştirmek zorunda kalırlar, blokflütden başka bi şey satamazlar:D:ROFLMAO:

Bir çok arkadaş garantiler konusunda başından geçen olayları anlatmışlar. Her ne kadar benim olay müzik firmalarıyla alakalı olmasada, ASUS'la 2 ay kadar bir bilgisayar için feci durumda uğraşmışlığım var belki işinize yarar anlatalım.
3 sene önce MediaMarkttan ASUS marka bir bilgisayar aldım ve 1 ay içerisinde ana kartında arıza çıktı. Normalde böyle firmaların bilgisayar konusunda 20 günlük kesin geri verme sözü vardır olur ya da olmaz. Anlaşmalarında geçen bir durum söz konusudur. (En azından bana denilen öyle.) Bana bilgisayar geldiğinde 3 Haftayı nerdeyse buldu. Geldi bana dedim oh be kavuştum açayım dedim 3 dk sonra kapandı direk. Sonra tekrar ve tekrar kapandı. Bende tekrar götürdüğümde 2. aynı problemden geri götürüşüm olduğu için problem çözülemezse 20 gün içerisinde paramın iade olacağı söylendi. Serviste yanan anakart yerine bozuk anakart takıp yollamış arkadaşlar ve başka anakart olmadığı için Taiwandan parça geleceğini gelmezse paranın iade olacağı söyledi. Bende gün saymaya başladım. 20 yi doldurdu direk ASUS'un Üsküdar Kısıklıdaki servislerine gittim. Direk bir para iade alma dilekçesi verdiler ve bir MediaMarkt şubesine yönlendirdiler. Fakat asıl olay buradan sonra patladı. MediaMarkta gittim para iadesi için müşteri hizmetlerine gittiğimde benle ilgilenen arkadaş bu belge için teyit almamız gerek dedi. Adam sürekli aradı yanımda. 3 saat boşuna bekledim ve servis telefonu açmadı. Bugün gidin yarıng gelin dediler. Gittim tekrar geldim gene aynı. 3.gün gittim fakat arada vaktim olmadığı için kağıdı aldıktan 5 yada 6 gün sonra gidebilmiştim tekrar. Ara not olarak o verdikleri kağıdın geçerlilik süresi 1 hafta. Eğer teyit alamazsa bilgisayarı satan firma parayı veremez ve belgeyi yeniden servis firmadan çıkarmanız gerekir. Artık orada benle ilgilenen adama baskı baskı 5-6 saat kalmak zorunda kaldım orada. Benle ilgilenen abinin aynen dedikleri: " bu servis telefonu açsın ebeme ...." ve harbiden gene açmadılar. Ama saolsun mağazadaki müşteri ilişkileri adammış teyit almadan iade parasını ödediler. ASUS gibi koca firmanın servisi bunu yapmıştı bana vaktinde.
Do-re konusuda son zamanalarda kayıt meselesine merak sardım. Bayadır araştırıyorum forumdan bir kaç abimizden saolsunlar yardımlar vs aldım. Kadıköy Do-renin önünden geçerken bir kaç soru sorayım dedim. İçerde kasa olan uzun saçlı hafif toplu bir abi vardı. Güzel bana kayıt inceliklerini vs hastalığına hiç aldırmadan anlattı. Nakit alacağımı vs bile söylemedim. Adam direk model baktı bana numaramı aldı. Bakındığı model yoktu stoka gelirse haber vereceğini bildirdi. Fakat gene aynı kişimiydi hatırlamıyorum. 2. gitarımı alrıken geçen haziran ayında Do-re de bulunan spector gitarlarından denemeye gittim. Adam bilgisayarın başından bile kalkmadan beni yönlendirdi sonradan elimizde yok onlardan diyip beni yolladı... Açıkçası çalışanların hatası oluyor genelde. Sağlam adam bulursanız gene iyisiniz ama yorumlardan okuduğum kadarıyla oda işe yaramıyor heralde.
Kısacası dikkatli olmanızı öneririm. İade için size belge bile verseler olay orada bitmez dahada devam edebilir. Paranızı elinize alana kadar işi kovalayın derim. Geçmiş olsun tekrardan.

Kulagima küpe olsun. Tesekkur ederim.

Merhaba @metallicastic geçmiş olsun. Umarım iyi sonuçlanır.
Ben internet den biraz araştırdım galiba ENGL nin yetkili türkiye distribütörü Pera Müzik miş. Pera yı da Do-re almıştı.
Do-re yetkili distribütörü olabilir ENGL nin. Bu durumda bence ENGL firmasına sorununu anlatan güzel bir ingilizceyle mail at.
İşte marka kalitesini düşürdüklerinden markaya güvenini sarstığından bahset belki bir şey çıkar.
Do-re distribütörü olmasa bile gönder mail belki adamlar direk bize gönder biz değiştirelim diye jest yaparlar;).

Merhaba @metallicastic geçmiş olsun. Umarım iyi sonuçlanır.
Ben internet den biraz araştırdım galiba ENGL nin yetkili türkiye distribütörü Pera Müzik miş. Pera yı da Do-re almıştı.
Do-re yetkili distribütörü olabilir ENGL nin. Bu durumda bence ENGL firmasına sorununu anlatan güzel bir ingilizceyle mail at.
İşte marka kalitesini düşürdüklerinden markaya güvenini sarstığından bahset belki bir şey çıkar.
Do-re distribütörü olmasa bile gönder mail belki adamlar direk bize gönder biz değiştirelim diye jest yaparlar;).

Tesekkur ederim. Surecle ilgili değişen birşey olmazsa yapılabilecek mantıklı hareketlerden bir tanesi bu. Denemeye deger (y)

Öncelikle geçmiş olsun 1-2 gündür konuya yazılanları okuyorum umarım kısa sürede çözülür.Şimdi başıma garip bir olay geldi yazayım dedim. 1 hafta önce do-re den gitar ve bir kaç aksesuar ıvır zıvır aldım. Siparişlerimin hepsi geldi. 2 gündür telefonla beni arıyıp Aytaç(ben değilim o şahıs) bey kargonuz var diyip duruyorlardı aras kargodan bende yanlış aradıklarını söylüyordum. Bugün bir daha aradılar kargo nereden gelmiş dediğimde Do-Re dış ticaret dediler. Adresinizde yoksunuz eğer bugün adresdeyseniz arkadaşlar ulaştırsın dediler. Uzun lafın kısası başkasının ürününü bana yollamışlar. Alıcı adı farklı ama. Şimdi iş yerime gelen kargoları kafasına göre herkes alabiliyor kargo şirketleride hiç dikkat etmiyor. O kargoyu yanlışlıkla alsak bir ton uğraştıracaklar, ne var içinde kim bilir. Do-re yi aradım dedim yanlış kargo yollanmış sanırım dedim telefondaki çalışan sadece şehriniz neresi diye sorup biz geri dönüş yaparız diyip kapattı. Şimdi ürününü bekleyen Aytaç adlı arkadaş ne yapıyor çok merak ediyorum.

İşte tüplü amfi imâl eden arkadaşları küstürmeyecektik :) Tüketim işlerinden çok ağzım yandığı için , kimseyle de uğraşmamak için 2. ele yöneldim.Bu ülkeden bir cacık olmaz , bakkal mantığı ile iş yapan çok. Dolandırıcılığın adına kurnazlık denilen bir ülkeden de zati farklı bir şey beklemem :) Geçmiş olsun , umarım olumlu bir sonuç ile biter bu uğraşınız...

İşte tüplü amfi imâl eden arkadaşları küstürmeyecektik :) Tüketim işlerinden çok ağzım yandığı için , kimseyle de uğraşmamak için 2. ele yöneldim.Bu ülkeden bir cacık olmaz , bakkal mantığı ile iş yapan çok. Dolandırıcılığın adına kurnazlık denilen bir ülkeden de zati farklı bir şey beklemem :) Geçmiş olsun , umarım olumlu bir sonuç ile biter bu uğraşınız...

O işi düzgün yapanlar üstüne düşmüyorlar, bunu meslek haline getirmiyorlar. Maliyetler gözönüne alındığında haksız oldukları söylenemez. İki üç kişi bilirim böyle. Bizim ahalide de ülkenin ekonomisindeki genel zayıflıktan sebep, bu insanların ürünlerini alıp destek olabilecek adam sayısı çok çok az.

Geri