Planet Waves S.O.S Strobe Pick Tuner / Gitar akord penası

planet waves i hep sevmişimdir :D adamlar yaratıcılıkda sınır tanımıyolar bazen :D pena şeklinede getirmişler ya helal olsun :D pena kolleksiyonuma dahil etmem lazım bundan :twisted:

telin titreşimine göre çalışıyorsa bayağı hassastır diye düşündüm ben.
kullanan yokmu ? varsa bi zahmet karşılaştırma yapsın iyi bi tunerla :roll:
çok hoş bişiye benziyo ya alcam ben : P

arkadaşlar o aletten bende var.
anlatayım biraz..
öncelikle gayet küçük bi alet hatta pena gibi kullanıp gitar çalabilirsinizx.
üzerinde bi teker var bunu çevirerek istediğiniz notaya getiriyorsunuz
iki tane kırmızı led ışık çalışmaya başlıyor.titreşimin en çok olduğu 12. perde dolaylarından tele vuruyorsunuz.tel titreşirken iki led ışık eğer akordunuz bozuksa iki ayrı yerde görünüyor
bu ışıklar tek bir noktada birleşene kadar oynayıp akordunuzu yapıyorsunuz.
ben biraz uzun anlattım ama gözünüz korkmasın çok kullanışlı.

Benim algılayabildiğim kadarıyla bildiğimiz tunerların, ucuna pena takılabilir olanlarının jack girişi olmayan küçültülmüş bir versiyonu bu :) Planet Waves'in bunu piyasaya sürerken ne kadar faydalı olacağını değil de, ilgi çekip çekmeyeceğini yani satılıp satılmayacağını düşündüğüne eminim. Ne kadar işe yarar veya yaramaz o konuda çok bir fikrim yok ama satılacak bir alet olduğunu düşünüyorum. Bende de bulunsun isterdim. Bu gitar olayı zaten hastalık gibi bir şey, bir çok insan sırf bulunsun diye alacaktır bunu, "bence" :mrgreen:

scarles büyüklüğü hakkında biraz daha bilgi verebilirmisin? büyük boy pena mı orta boymu yoksa küçük boy pena büyüklüğündemi veya bunlardan daha mı büyük ??

bendede var bundan bı merakla almıstım oyle duruyo sımdı nıyeyse ısınamadım telefonumdakı gıtar akord programı daha kullanıslı bundan almayı dusunenlere soyluyorum ustune 10 ytl daha koyup gıdın ınsan gıbı tuner alın para verılmez buna :)

Bu başlıktan önceden de bir tane varmış ordaki mesajları buraya kopyalıyorum :)

"Planet Waves S.O.S Strobe Pick Tuner" başlığından

gogostar demiş ki:
Süper birşey, herkese 1 tane şart. Fiyatı da güzel...
http://www.musiciansfriend.com/product?sku=210066
339688.jpg

• Ergonomik, pena boyutunda dizayn
  • Işık bazlı akort
  • Tekerlekle tel seçimi
  • Gürültülü ve karanlık yerlerde ideal
  • Otomatik kapanma

KaRaBaSH demiş ki:
vay çok tatlı bi şeymiş türkiye ye geldi mi acaba ?

ChatKing demiş ki:
Bunun pili falan var mı ? Bi' de çalabiliyo'z mu akord etmek istemeyerek :p

gogostar demiş ki:
CR1620 pille çalışıyor...

serkann demiş ki:
-Türkiye'ye gelince 50 katı fiyatına satarlar bizim afacanlar.Kimsede almaz.

gogostar demiş ki:
Yurtdışından almak için birebir... Küçücük birşey zaten... Sahne için çok iyi... Entonasyon vs için pek uygun değil ama...

Bu sadece akord içindir değil mi? Yoksa hem akord et hem kullan diye mi yapılmıştır? Kullanılabilir bir şeyse, kalınlığı nedir? Maddesi nedir? Büyüklüğü nedir? Hangi penalara benzer vs merak ettim. =)

Geri