Hurdalık

İyi akşamlar herkese
İbanez edge zero köprü için köprü yükseltme ayarı yapılan vida, yani köprüyü ağaca bağlayan vida yalama oldu. Malatyada yaşıyorum, zuhali aradım ellerinde yokmuş, yol yordam gösterebilecek var mı acaba?

İyi akşamlar herkese
İbanez edge zero köprü için köprü yükseltme ayarı yapılan vida, yani köprüyü ağaca bağlayan vida yalama oldu. Malatyada yaşıyorum, zuhali aradım ellerinde yokmuş, yol yordam gösterebilecek var mı acaba?
Fotoğraf yükleme imkanınız var mı? Yalama olmamıştır o. Pivot ise kastettiğiniz, onun içinde girdiği bir metal yuvası, o pivot vidaların içinde de, ince alyanla çevrilebilen bir vida vardır.

İyi akşamlar herkese

Merhaba,
Ankara Solo Müzikte bu tür parçalar oluyor.
Aşağıdaki linkteki vida işinize yarayabilir belki.

İyi akşamlar herkese
Solo müzik dışında bulma şansınız neredeyse sıfır. Koray beyi arayıp uyumluluğunu öğrenin yine de.

Solomüziktekiler genelde Floyd rose standardı. Aslında Zuhal'e sormuşsun ama köprü olarak mı parça olarak mı sordun bilmem. Benim gitar da zero point. Geçen ay ben de edge zero2 sordum edge zero pahalı olduğu için. Aslında bana gereken, kısaca "zps" denen arka düzenekti. O da ayrı satılmıyormuş. Yeni parça için salgın nedeniyle ürün çekemediklerini, birkaç hafta sonra tarih verebileceklerini söylemişlerdi. 1

Son düzenleme:
Aynen hocam bu vida
Gitarparça da yokmuş solomüziğe sormadım ama listede göremedim.
Zuhale parça olarak sordum
Yalama dediğim alyan işlemiyor yoksa işlevinde sorun yok, köprü yüksekliğini ayarlamam gerekince telleri komple gevşeyip sıkıca çevirmem gerekiyor o zaman oluyor

Aynen hocam bu vida
Gitarparça da yokmuş solomüziğe sormadım ama listede göremedim.
Zuhale parça olarak sordum
Yalama dediğim alyan işlemiyor yoksa işlevinde sorun yok, köprü yüksekliğini ayarlamam gerekince telleri komple gevşeyip sıkıca çevirmem gerekiyor o zaman oluyor

komple gevşetmeye gerek yok aslında. köprüyü kolla öne çekip de yapabilirdin. Ayrıca ilk yorumda bahsettiğim, o pivot vidanın içindeki ince vida da, yuvanın dibine değiyordur. eğer köprüyü alçaltmak istediysen, önce o vidayı (en ince alyanlardan biriyle) yukarı doğru çıkarman, ondan sonra büyük vidayı alçaltman gerekirdi. Ha yükseltmek istiyorduysan yine de tremoloyu öne çekerek, köprünün vidaya olan baskısını azaltman gerekirdi. Bu alyan yuvasına zarar verdiği kadar köprünün pivotlara dayandığı bıçakları da yıpratır. Yeni parçayı tedarik edene kadar, pense ise falan yap bari. Tremoloyu öne doğru çekerek tabi. Yükseltsen de alçaltsan da. Gitar prestige herhalde

Aynen hocam gitar rg3620z
6 senedir gitar çalmıyordum evde duruyor öyle Almanyadan birine söyledim bakalım getirebilirse iyi olur
gitar dediğiniz şekilde kullanılabiliyordu en son, bakalım gelince nasıl olacak
teşekkür ederim yardımlarınız için.

Herkese merhaba. Bugün ikinci el SX Strat aldım. Alırken prosesöre bağlayıp sesini test ettim, gitar kullanılmamıştı diye çok şey etmedim.
Eve gelince fret, tel bakımı için telleri çıkartırken bir burgunun yamuk olduğunu gördüm, telleri çıkardıktan sonra ne yaptıysam düzelmedi. Hatta kırıp daha kötü hale getirdim.
Elinde SX burgusu, ya da herhangi kilitli burgusu olan mevcut mu? Ya da nasıl tamir edebilirim diye yardım edebilen de olsa olur :D.

Herkese merhaba. Bugün ikinci el SX Strat aldım. Alırken prosesöre bağlayıp sesini test ettim, gitar kullanılmamıştı diye çok şey etmedim.
Eve gelince fret, tel bakımı için telleri çıkartırken bir burgunun yamuk olduğunu gördüm, telleri çıkardıktan sonra ne yaptıysam düzelmedi. Hatta kırıp daha kötü hale getirdim.
Elinde SX burgusu, ya da herhangi kilitli burgusu olan mevcut mu? Ya da nasıl tamir edebilirim diye yardım edebilen de olsa olur :D.

Formda Elektro Gitar Aksesuar bölümünden bakabilirsin.

Yada Solo Müzik Ankaradan 150TL bir takım alıp, altısınıda değiştirebilirsin...

Yurt dışından gelmesi için 1-2 ay beklemek istemediğim,80 lira verirsem de içimin acıyacağı,Telecaster switch başı arıyorum.Makul bir fiyatta anlaşabiliriz elinde fazla olan varsa,Kare şekilli olanlardan arıyorum.

Özellikle Tünel'e çok sık giden İstanbullu arkadaşlardan, bunlardan herhangi birini elinde bulunduran bir müzik aleti mağazasına uğramış olan var mı?
Aslında iki blok da Edge zerolara montajlanabilen Zero point sistemsiz bloklar. Sağdaki de Edge Zero sisteme adını veren Zero Point sistem yay sistemi ana çerçevesi. Yani ya iki bloktan biri ya da Edge Zero arka düzeneği. Aslında yay düzeneğinde çubuğun oturduğu 2 siyah parça.. onlara ihtiyacım var

Dosyalar

• 34094140_10156328756523340_7714636023900143616_o.jpg
    34094140_10156328756523340_7714636023900143616_o.jpg
    45.5 KB · Gösterim: 200
  • UNADJUSTEDNONRAW_thumb_14134-600x529.jpg
    UNADJUSTEDNONRAW_thumb_14134-600x529.jpg
    31.8 KB · Gösterim: 198
  • ibanez_2sux5aa004.jpg
    ibanez_2sux5aa004.jpg
    63.1 KB · Gösterim: 206
Ibanez Edge Zero'nun pivot vidaları normal Floyd Rose'dan farklı olsa bile gövdeye giren kısmın genişliği aynı. Dolayısıyla bu parçaları bulmakta çok zorlanıyorsanız 2 pivot vidayı da yuvasıyla birlikte çıkarıp Floyd Rose pivot vida yuvası ve vidasını sorunsuz takabilirsiniz, köprü sorunsuz bir şekilde çalışır.

Yuvayla birlikte çıkarmak önemli çünkü vidaların yivleri ve genişlikleri farklı olduğu için aynı yuvaya giremezler. (gövdedeki yuva genişliği aynı)

Alyan kısmı yalamaysa bence uğraşmayın. Zaten Edge'de de Floyd Rose'da da gitar akortluyken yükseklik ayarlamak tavsiye edilmez çünkü pivot vida hasar görür, akort problemleri başlar. O yüzden teller gevşetilip yükseklik ayarlanır. Sizinki güvenlik mekanizması olmuş işte. :)

Ibanez Edge Zero'nun pivot vidaları normal Floyd Rose'dan farklı olsa bile gövdeye giren kısmın genişliği aynı. Dolayısıyla bu parçaları bulmakta çok zorlanıyorsanız 2 pivot vidayı da yuvasıyla birlikte çıkarıp Floyd Rose pivot vida yuvası ve vidasını sorunsuz takabilirsiniz, köprü sorunsuz bir şekilde çalışır.

Yuvayla birlikte çıkarmak önemli çünkü vidaların yivleri ve genişlikleri farklı olduğu için aynı yuvaya giremezler. (gövdedeki yuva genişliği aynı)

Alyan kısmı yalamaysa bence uğraşmayın. Zaten Edge'de de Floyd Rose'da da gitar akortluyken yükseklik ayarlamak tavsiye edilmez çünkü pivot vida hasar görür, akort problemleri başlar. O yüzden teller gevşetilip yükseklik ayarlanır. Sizinki güvenlik mekanizması olmuş işte. :)
Aynen böyle bir şey oluyor ama işte bakalım, ağaç işinden biraz üşeniyorum. Yaparım aslında. Eğer bu köprüyü alırsam böyle yapacağım. Ama vatandaş sanki blok altı boşluğu gereksiz yere genişletmiş. Köprünün o kadar geri gitmesine ne gerek var. Ibanez genesis RG550DX'lerin edge'leri bile o kadar geri gitmiyor. gövdenin üst kısmı oyuğa girmiyor yani.

Dosyalar

• 29z679g.jpg
    29z679g.jpg
    113.4 KB · Gösterim: 231
  • 91e16d.jpg
    91e16d.jpg
    210.6 KB · Gösterim: 212
Son düzenleme:
Fender Squier HSS Strat model gitarımın 2 adet tone ve 1 adet volume tuşlarını gitara bakım yaparken sökmüştüm annem denk gelmiş atmış. Elinde fazladan bu parçalar olan var mı?

Geri