Hurdalık

Merhaba,
94 japon ibanez gitarımın birkaç eksiği var. Elinde olup da göndermek isteyen varsa talip olmak isterim.

1-Siyah string tree ve vidaları (ÖNEMLİ)
2-Arka kapak
3-Köprü yayları (2 adet)

ADD+ Analog delay satıyordum, biraz önce forumdan bir arkadaşımız özel mesajla ulaşarak pedalı satın almak istediğini söylediği için öncelikle takıp çalıştığından emin olayım dedim. Lakin fark ettim ki, pedalın potansları inanılmaz derecede hışırtı yapıyor. Hışırtı gitarın tonuna da sızdığı için pedalın başka sorunları olup olmadığını anlayamadan fişten çekmek zorunda kaldım.

Diyeceğim o ki, tamir ettirmek bir pedal parası tutar sanırım (50 TL'ye satılığa koyduğumu düşünürsek). Alırım tamir ederim/ettiririm diyen varsa buyursun, dükkan kendisinin :) Muhtemelen elektronik devrenin de bir elden geçmesinde yarar olacaktır; zira kabaca bir hesap yapınca pedala 6 senedir el sürülmediğini fark ettim.

Forumdaki aktif arkadaşlar arasında ismen de olsa aşina olduğum ve hakkında müspet izlenim taşıdığım ihtiyaç sahibi/genç arkadaşlara öncelik vereceğimi peşinen belirtmek istiyorum.

Görüşmek üzere,
Hocam mümkünse, sizin için de uygunsa alabilir miyim?

merhabalar perdesize çevirdiğim sgr c4 bass gitarın stok manyetiğinin çıkışı çok düşük (flatwound tel ile 30w amfide sesi zor duyuyorum) ve tonu yetersiz olduğu için hayrına veya uygun fiyatlı manyetik arıyorum

Bende de B.C. Rich Warbeast arka kapağı var ilgilenene Yukarıdaki parça. Vidalar kayıp.
$_1.JPG

Jameson telecaster'dan çıkma sap. Satın almıştım fakat kimden hatırlamıyorum. Bir ara takasla forumdan bir arkadaşa vermiştim. Sonra satışa çıkınca tekrar aldım, iyi ki geri almışım, tam kullanmayı düşünüp elime alınca defo farkettim. 15. perdenin yeri 1 mm kadar köprüye doğru şaşık. İhtiyacı olan kullanırım diyen varsa verebilirim.

Dosyalar

• 20160621_022003_resized.jpg
    20160621_022003_resized.jpg
    183.6 KB · Gösterim: 349
  • 20160621_022047_resized.jpg
    20160621_022047_resized.jpg
    243.8 KB · Gösterim: 438
Merhabalar,
Öncelikle başlık nefis olmuş gerçekten böylesine yardımlaşmanın parayı değil dostluğu artırmaya çalışmanın olmasını görmek harika bir şey. Bende ıvır zovır parça çok çıkmaz ama çıktıkça da eklerim.

Ankarada olan arkadaşlar için benim de katkım şöyle olur. Gözden çıkardığı elektronik alet varsa getirsinler beraber bakalım kurcalayalım yapabilirsek yapılmış haliyle sahibine gönderelim ya da kendi kullansın. Manyetik değiştirme vs gibi elektronik işlerde destek olurum. Herhangi bir ücret vs talep etmem. Kahveler de benden :)

Benimde muhteşem renkli gitarıma tremolo kolu bağışlamak isteyen abim varsa seve seve alırım. Bütün tremololar hepsine uyuyormu acep?

Dosyalar

• IMG_20160621_155152.jpg
    IMG_20160621_155152.jpg
    148.7 KB · Gösterim: 542
  • IMG_20160621_155200.jpg
    IMG_20160621_155200.jpg
    113.9 KB · Gösterim: 527
Bu sari modelin bir ustude var RG1 o da. Buna gore daha kaliteli bir gitar, ikisindede edge zero2 var fakat with ZPS3Fe benim modelde yok. Almadan once farkli sitelerden bu iki modeli karsilastirmistim, kopru sistemi aciklamasinda benimkinde edge zero 2, rg1 de edge zero 2 with ZPS3Fe yaziyordu.

Geri