meşale(doom metal)

Durum
Yanıtlara kapalı.
O değil de sizle kim çıktı da terkedildiniz, böyle şarkılar yazdınız? Bunları yazdığınıza göre terkedilmişsiniz, ancak sizin hiç bulamamış olmanız lazım ki tam o noktada mantıksal bir hata ortaya çıkıyor.. Bu da sizin ajan olduğunuz ya da kendinizi böyle tanıtarak bizimle dalga geçtiğiniz/deney yaptığınız hakkındaki teorimi doğruluyor gibi.. Bakalım 2007 meşale problemini çözebilecek mi...

ya aslında o da değil de ben bu topicin sıkı takipçisi oldum gerçekten okurken çok eğleniyorum. Arkadaş ya hala hala ısrarla dalga geçip eğleniyor ya da başka bir kişisel sorunu olsa gerek :roll: :roll:

terketme_beni demiş ki:
herkes istedigi yorumu yapmakda özgür arkadaşlar tekrardan şunu sölemek istiyorum i soundlar çıkarıp i besteler yaptıgımızı düşünüyorum bazıları diyorki yok egitim şam dersi i bi kayıt kaliteli bişey olmadan kendinizi tam geliştirmeden buralarda yayın yapmayın bizle paylamayın gibi benzer sözler sarf ediyor şunu sölemek istiyorum sizleri bilmiyorum ama piyasada rock dan tut ayrıntılı tarzlarına göre buna metal music de dahil yapan, hem egitim almış hemde kaliteli kayıtlar imkanlar altında yapmış grublarıda hep beraber görüyoruz hepsi( bir çogu) dökülüyor kısaca şunu sölemek istiyorum ben elimden geleninin en iyisisini yapıyorum ben şarkının kayıt kalitesine egitimine nota bilgisine şam dersine felan bakmıyorum benim şarkıda bi has almam kendimdem geçmem yeterli benim için,

şam dersi ne abiiii. çok güldüm valla.

arkadaki kalorifer peteği doom felsefesini sonuna kadar simgeliyor arkadaşlar :) ya gözünüzü seviyim tamam iyi güzel hoş birşeyler yapmışsınız sevdik yada sevmedik onuda geçtim yaptıığın besteyi yada herneyse onu bir kalıba sığdırmaya çalışma yap bizler senin yaptığını kalıba sokalım eleştirelim sende kendini geliştir düzelt yada daha iyisini yapmak için en baştan başla.
Demişsin bass olsa elektro olsa davul olsa çok farklı olurdu gitar akorlarına dikkat ettim vokalle full aynı tonda gidio sen vokalin üzerine çalmışsın nay nay naaaaaaaaaaaay gibi anlatabildimmi mesela bunu yapma ha eleştirmek belki bana düşmez ama burada eğer bukadar kişi olmadığını düşünüyosak ve olmadı diyorsak hadi hepimiz yanıldı diyelim 1 kişiyi bilemi kaale almıosun hiç bi şekilde polyannacılık oynama yaptığın beste apaçık ortada olmamış daha iyisini yaparsın yada yapamassın seni tanımıyorum bilemicem ama eğer daha iyisini yapamıyosanda yapabileceğine inandığın zamana kadar bişiler üretme çalış sonra üret
Piyasadaki doom metal yapan grupları bi araştır hatta ben sana bir site vereyuim oradan türlere göre arat irili ufaklı tanınmış doom metal yapan grupları dinle irdele

http://www.metal-archives.com

Bu sitede istediğin tarza göre grupları bulabilirsin.Takmışsın My Dying Bride a doom a ilk önce doom metali hisset yaşa sonra yaptığın şeye bir kalıp uydur kusura bakma ama senin bu yaptığın bestemsi uuraş doom metal değil arabesk pop tadında bişi ha böyle dedim diyede başka bir başlıkta gelipte arabesk pop doom metal gibi bir tür görmeyelim bak o verdiğim sitede dünyanın çeşitli ülkelerinde 3156 tane doom metal yapan grubu göstermişki bunun arasında amatör gruplar yok amatör gruplarıda ekleyelim diyelim 5000 grup olsun atıyorum emin ol o 5000 grupta çalan müzikle uğraşan kişilere sorarsan bu doom metal değil derler .Love death metal olayına hiç gelmiyorum bile o apayrı birşey olayın hala şokundayım doom metal i bilmediğin gibi love death metal i de bilmiyosun sanıyorum Sana biyerden bulduğum doom metalin tanımını ve death metalin tanımını yazıorm eğer kendinde bişiler bulursan birdaha bu başlığa birşey yazmayacağım

DOOM METAL:
Kötü kader, yazgı” anlamına gelen iç karartan metal... Acelesi olmayan, uyuşmuş, durgun, sıkkın metal... Thrash Metal “hız”a odaklanırken, Doom Metal için tek bir kelime söylenebilir: “yavaşlık”. Oldukça ağır gitar riffleri ve melodik vokal bu metal türünü etkileyen öğelerdir. Black Sabbath, yeryüzünün en ve ilk baba metal grubu, ilk dönemlerinde ağır ve yavaş rifflere odaklanmıştır. O yüzden Black Sabbath, ilk Doom Metal grubu olarak gösterilebilir. Doom Metal’in önemli bir alt kolu olan “DoomDeath” ise Doom’un yavaşlığını Death Metal vokaliyle birleştirir. Bu türün mucitleri ve krallarıysa (Doom’un üç babası olarak bilinen) üç İngiliz Doom grubudur: Paradise Lost, My Dying Bride ve Anathema... Sırf bu üç gruba bakarak bile Doom’un metal müzikte nasıl bir yere sahip olduğunu görmek hayli mümkündür...

DEATH METAL:
DEATH METAL
Konularının tamamı neredeyse hayali olan bir türdür. Kan ve vücut parçaları önemli objelerdir.
Önde gösterilen örneklerden Cannibal Corpse en önemlilerindendir. Ayrıca, death metal'de blastbeats'e, grindcore vokallere, doom korolara sıkça yer verilir. Thrash'in peşinden doğan daha kült ve tutucu bir underground yapıdır

eğer bu tanımlardan kendinde birşey bulabiliosan eyvallah yolun açık olsun devam et diyorum başka da birşey demiyorum yapıcı eleştiri yapmayı bende çok isterdim yıkıcı eleştiri yapmak hiç hoş bişi değil ama bu 2 bestede yapılacak bişi kalmamış dediğim gibi onları oradan sil ve daha iyisini yapana kadar ve doğru düzgün bir kayıt alana kadar kabına çekil ve çalışmalara başla . kolay gelsin diyorum sana umarım bu yazı seni kırmaz ve üzmez SAYGILAR ...

ajdarla akrabalık falan warmı abi yada bi yakınlık falan konser istiyoruz ajdarda back vokal olsun of tadından yenmez başarılar

EmilioDeCarro doom metalin kavramını anlatışların haricinde bizim hakkındaki yorumlarının hiçbirine katılmıyorum dostum fazla degil 2 hafta sonra bi çalışmamızla gelcem bu sizlere i bi cewap olcak

ayrıca demişsin notaları vokalin sözleriyle birebir aynı çalmışsın demişsin bak sana ne diyecem piyasadaki ünlü ünsüz rock, metal grubların çaldıkları hep aynı birbirine benzer ritimlerden çok çok i oldugu kesindir hangi şarkıyı dinlerseniz dinleyin ritimler hep aynıdır tek fark akor yerlerinin degişiklikleridir ve bunu da saçma sapan şarkıyla anlamsız soloları çalarak şarkıyı tatlandırmaya çalışmanızdır aramızdaki tek fark bu olsa gerek

hepinizin yorumuna saygı duyuyorum arkadaşlar olabilir beğenen çıkar beğenmeyen çıkar bu olabilir elbette biz şu anda tek gitarla doom metal yapamayız ama grup çoğalınca inş. o da olacak

yorumlarınız için teşekkürler

...... VOKAL......

SpiN13 demiş ki:
ya aslında o da değil de ben bu topicin sıkı takipçisi oldum gerçekten okurken çok eğleniyorum. Arkadaş ya hala hala ısrarla dalga geçip eğleniyor ya da başka bir kişisel sorunu olsa gerek :roll: :roll:
ya aslında o da değil de, sen bizi gören arkadaşdan bahsedermisin kimmiş belki tanıdıgımdır ve artı avcıların neresinde oldugu sölemedin kısaca numara yaptın tutmadı

arkadaşım tamam bu iş iyice ciddi bi problem oldu site halkı için.bence sizinle dalga geçenleri(ki bende geçtim)takmayın kaale almayın ama,müzikal anlamdaki eleştirileri dikkate alın.bizimde grubumuz var yani,burdaki kimse boş insanlar değil.bak emliodecarro nekadar güzel bir mesaj yazmış.sen hemen katılmıyorum demişsin.burdaki herkes eminimki kendi sayfasında zamanzaman kötü eleştiri de alıyordur ama o insanlar bu eleştirileri dikkate alarak geliştiriyorlar kendilerini.ama sen ısrarla hepsine sırtını dönüyorsun.kimse sizi beğenmek zorunda değil,ama daha öncede söylenildiği gibi bukadar adam birşeyler söylüyorsa bir bildikleri vardır be güzel kardeşim.bukadar adam olmuyor diyorsa olmayan birşeyler vardır gerçekten..

bak bu geyik muhabbetinden sıkıldım artık sizi çözemedim çok ciddi konuşuyorum şuanda.ben fazladan herhangi bir eleştiri yapmıcam veya tavsiye vermicem çünkü daha önceden birçok kez yapıldı bu.ne olur sanki "tamam arkadaşlar söylediklerinizi dikkate alıcam" veya "yok kardeş sen öyle demişsin ama bence öyle değil nedenide şudur..." desen ve bunun yanında dalga geçenleri kaale almasan..

sen yaptığın herşeyi mükemmel sanıyorsun ama bu seni gelişmen yönünde inanılmaz engeller.ha bütün bu söylenenleri dikkate alsan oturup da çalışsan ne çıkar bilmiorum tabiki ama enazından herşeyin mükemmel olmadığını bil ve burada söylenenlere azçok kulak as.birşeyler yapamaya çalış.ozaman iyi kötü millet de sana düzgünce yardım etmek için elinden geleni yapar eminim buna;)

Yahu Doom metali hayatında duymamış,doom metal felsefesiymiş?doom metal neymiş bilmeyen biri bile en azından o videoların doom metal le ilgisi olmadıgını,belki bir türkü olabiliceğini anlar..Ki bugünlerde bu tip şarkılara elektro gitar koymak moda oldu :D (bkz. İsmail Yk-"Allah Belanı Versin")soloyu "distörjün"leri twinleri görüyorsunuz ..O bile daha doom metal :D

bundan iyisi ŞAMda kayısı :):):)arkadaşlar yapmayın etmeyin neyse ben susuyorum çünkü biz konuştukça başlık üste çıkıyor ...

terketme_beni demiş ki:
ayrıca demişsin notaları vokalin sözleriyle birebir aynı çalmışsın demişsin bak sana ne diyecem piyasadaki ünlü ünsüz rock, metal grubların çaldıkları hep aynı birbirine benzer ritimlerden çok çok i oldugu kesindir hangi şarkıyı dinlerseniz dinleyin ritimler hep aynıdır tek fark akor yerlerinin degişiklikleridir ve bunu da saçma sapan şarkıyla anlamsız soloları çalarak şarkıyı tatlandırmaya çalışmanızdır aramızdaki tek fark bu olsa gerek
:kafaat :kafaat :kafaat

terketme_beni demiş ki:
SpiN13 demiş ki:
ya aslında o da değil de, sen bizi gören arkadaşdan bahsedermisin kimmiş belki tanıdıgımdır ve artı avcıların neresinde oldugu sölemedin kısaca numara yaptın tutmadı
Tabi bende kahinim direk Avcılar dedim tutmadı di mi.Kardeşim Avcılar-Parsellerde oturup oralardaki bir cafeye takılıp, küçük çocuklara yaptığınız saçma sapan videoyu gösterip beğendin mi diye sıkıştırıp duruyorsunuz..illa gerçekler su yüzüne mi çıksın[/b]

Durum
Yanıtlara kapalı.
Geri