Line 6 Ux1 + Mic Preamp

Selam arkadaşlar toneport ux1 kullanıyorum ve phantom power desteği olmadığından condenser mikrofonumu kullanamıyorum. Bu yüzden ART tube mp satın aldım. Yarın elime ulaşacak. Sizlerden ricam setup konusunda destek almak olacak bir hata yapmamak için. Mic preampe mikronu giriş yaptıktan sonra out u alıp ux1 ses kartımın mic girişine soktuğumda düzgün setupu elde etmiş mi oluyorum. Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Daha önce bu kartı kullanmadım ama çok garip geldi o yüzden teyid amaçlı soruyorum.
Ses kartına doğrudan mikrofon girişi koyup, buna rağmen phantom power koymamışlar mı?
Ürün bu değil mi? Yazılım üzerinden falan açılabilen bi preamp katı olmasın ?
line61aux1header.l.jpg

evet üzerinde mic preamp var zaten ama yetersiz gelebilir "mic preamp" kalitesi.
şimdi düşündüm de harici mic preamp bağlayınca line in'den mi bağlamak lazım acep bilemedim denemek lazım.

Harici preamp bağlanınca en sağlıklı olarak line in'den bağlanır.
Fakat konuyu açan arkadaş ses kartında phantom power desteği olmadığından mikrofon kullanamadım ve harici preamp satın aldım demiş.
Bu konuda bi yanılgıya düşmüş ve boş yere bi preamp satın almış sanırım...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha önce bu kartı kullanmadım ama çok garip geldi o yüzden teyid amaçlı soruyorum.
Ses kartına doğrudan mikrofon girişi koyup, buna rağmen phantom power koymamışlar mı?
Ürün bu değil mi? Yazılım üzerinden falan açılabilen bi preamp katı olmasın ?
line61aux1header.l.jpg

aynen dogrudur. Evet ne yazık ki v48 desteği ux2 lerde var

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Fakat konuyu açan arkadaş ses kartında phantom power desteği olmadığından mikrofon kullanamadım ve harici preamp satın aldım demiş.

Şimdi şöyle bir durum var bu linki de incelerseniz tek bu problemi yaşayan ben değilim. Dynamic mikrofon kullandım önceden hiç bir sıkıntım olmadı ancak condenserli mikrofon için aktif güç gerektiginden benim ses kartım bunu saglayamıyor.

Line 6 - Support

hatalıysam düzeltin

phantom power sağlamak için almış mic preamp çünkü line6 ux1'de phantom power yok.

Geri