Do Re Fiyatları Gerçek Mi?

Merhabalar, ben Dore'den bir Schecter PT custom rosewood almış bulunuyorum 1400e... gitar biraz odunsu sayılabilirse de (cüsseli, ağır, çok estetik de denemez resimdekinden az farklı ) hayatımda yaptığım en iyi gitar yatırımı diyebilirim - tamamen ciddi bir gitar bence (belki manyetikler değişir) her düzeyde gitarcıyı memnun edebilir diye düşünüyorum naçizane - sap, fretler, çalım çok rahat, ayrıca canlı bol rezonanslı bir gitar... (ben kolay birşey beğenmem bu arada, gitar konusunda çok usta olduğumdan değil ama böyle). Bir rapor vermem belki faydalı olur diye düşündüm ilgilenenlere...

Beyler yanlız bir ayrıntı atlanmış...DO-RE'den bahsediyoruz. Hani bu son 3 haftadır şikayet konularından forumumuzda tavan yapan firma hani. Do-re ye gittiğinizde size indirim bitmiştir diyor. Site de devam ediyor. Kafalarına göre neyi giydirebilirlerse. Dikkat beyler aman dikkat tonyaya düşmeyin derim.

Ben yazmıştım PT custom rosewood'u edindim, manyetikler mütevazı bence, kalanı için izlenimim çok olumlu... kore bu iyi fiyatlı gitarlar benim bildiğim

Ben tonları ile ilgili bir yorum yapayım,
Tünel Do Re gittiğimde 2500TL civarlarındaki gitarlarda denemeler yaptım.
Seymour manyetikli klasik elektro gitar tonları arıyordum. Sabit köprülü modelleri inceledim. Metal için değil ama rock türlerinin genelinde kullanılabilecek ve hem single, hem humbucker olabilen her tarzda çalabilecek bir gitar olsun istemiştim.
Boyası, işçilik, kullanılan malzemeler ile ilgili sıkıntı yok.
2500 TL veriyorsunuz Amerikan gitarla arasında açık ara fark var.
Cort'un Kore üretimleri çok daha başarılıydı.

Do Re den SX Strat Amerikan Alder aldım. Taksitle 420 TL tutmuştu. Şuan keyifle çalışıyorum.
Onunda işçiliğinden, boyasından ve tonundan memnunum.
Sx modifiye etsem, alacağım her parçayıda geriye rahatlıkla da satarım.

Kısacası 2500TL'yi Schecter verince alacağım tonun, verdiğim paraya hak ettiğini düşünmüyorum.
Çin'de yapılan gitarlarda şuan çok düzeldi. Çin bir gitar veya ikinci el bir gitar alsam onu modifikasyon yaparak 1500TL harcasam daha iyi ton alacağımdan eminim.
Ya da 2500-3000TL 2. el bir Amerikan gitar veya ESP Japon almayı tercih ederim.

Ben tonları ile ilgili bir yorum yapayım,
Tünel Do Re gittiğimde 2500TL civarlarındaki gitarlarda denemeler yaptım.
Seymour manyetikli klasik elektro gitar tonları arıyordum. Sabit köprülü modelleri inceledim. Metal için değil ama rock türlerinin genelinde kullanılabilecek ve hem single, hem humbucker olabilen her tarzda çalabilecek bir gitar olsun istemiştim.
Boyası, işçilik, kullanılan malzemeler ile ilgili sıkıntı yok.
2500 TL veriyorsunuz Amerikan gitarla arasında açık ara fark var.
Cort'un Kore üretimleri çok daha başarılıydı.

Do Re den SX Strat Amerikan Alder aldım. Taksitle 420 TL tutmuştu. Şuan keyifle çalışıyorum.
Onunda işçiliğinden, boyasından ve tonundan memnunum.
Sx modifiye etsem, alacağım her parçayıda geriye rahatlıkla da satarım.

Kısacası 2500TL'yi Schecter verince alacağım tonun, verdiğim paraya hak ettiğini düşünmüyorum.
Çin'de yapılan gitarlarda şuan çok düzeldi. Çin bir gitar veya ikinci el bir gitar alsam onu modifikasyon yaparak 1500TL harcasam daha iyi ton alacağımdan eminim.
Ya da 2500-3000TL 2. el bir Amerikan gitar veya ESP Japon almayı tercih ederim.
Keşke SX EMG'li neckthru 24 perde gitarlar da yapsa :)

Ben schecter blackjack atx solo6 aldım. Uzun süredir eclipse alma niyetindeydim fakat dore müziğe gittim denedim ve gitarı gerçekten eclipseten daha başarılı buldum ve hiç düşünmeden aldım.Özellikle gövde sap birleşim şekli eclipseten çok daha başarılı.Üzerindeki aksamlarda gayet kaliteli. Japon esp almaya bir ton para vermeye hiç gerek yok. İyki de almışım keyifle çalıyorum. Ayrıca schecter gitarlarında espler gibi ömür boyu bakım garantisi mevcut.

Geri