G&L Gitarlar hakkında

Kullanan veya sahip olan varmı ?
Senkop getiriyor sanırım türkiyede leo abimizin 2 tane firma kurup sattıktan sonra kurup ta satamadan öldüğü firma .
8) Comanche nin manyetikleri de çok hoş ayrıca .
Bilgi sahibi arkadaşlar aydınlatırsa bizi sevinirim.

(TAKTIM KAFAYI BEN BUNDAN İSTİYOM!! =P)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
-Guitar-lar olmamış yalnız katletmeyelim dilimizi bukadar yarısı türkçe yarısı ingilizce 8O

Ya "gitarlar" olsun ya "guitars" olsun derim ben şahsen...

++ Kimsenin haberi yokmu ya bağrımıza bastığımız stratların yaratıcısının son kurduğu ve karısana kalan şirketten

BU ADAM FENDER i ve MUSICMAN i kurdu YAHU ! ! !

Neyini merak ediyosun? Modeller genel olarak Strat ve Tele'nin kopyası. Ben Rampage almak istiyorum ilerde, ama 80'lerde üretimi durmuş bu modelin, bulmak zor ve fiyatları da baya yüksek...

SupHomie demiş ki:
-Guitar-lar olmamış yalnız katletmeyelim dilimizi bukadar yarısı türkçe yarısı ingilizce 8O

Ya "gitarlar" olsun ya "guitars" olsun derim ben şahsen...

++ Kimsenin haberi yokmu ya bağrımıza bastığımız stratların yaratıcısının son kurduğu ve karısana kalan şirketten

BU ADAM FENDER i ve MUSICMAN i kurdu YAHU ! ! !

Sadece sondaki "s"yi değiştirdim tabii onu akıl edememişim :D düzelttim :)

Benim G&L Asat Deluxe gitarı deneme şansım oldu çok az. Emin bu forumu görürse daha detaylı anlatabilir aslında ama deli gibi birşeydi açıkçası :D Ben onun klavyesindeki sapındaki maple i canlı olarak başka gitarda görmedim. Üzerinde seymour duncanlar vardı coil split vardı sabit köprüydü. Gitar tek kelimeyle kalite manyağı yapıyor insanı. Çok kaliteli cidden...

Diğer modellerini bilmiyorum ama ASAT deluxe modelide bi 2400€ falandı herhalde ? :LOL:

deluxe un floyd lusunu denemişliğim var.bu kadar güzel sap manyetiği tonları zor bulunur. gercekten kalite manyağı yapıyo adamı.bi ara baya bi gazına geldim alıcaktım sonra maliyet tuttu arkadan.2.400 dolar gibi bi fiyatı vardı.ama aksam ve işcilik 1 numara.

Senkopun sitesinde tribute ler i göremedim ben artık satmıyormu? Ayrıca süper bişey gitarların yurtdışı fiyatlarıyla aralarında uçuk farklar yok.Hatta bazılarında 50 dolar fark var.
Ayrıca çoğu parçaları firmanın patentli kendine özel.
Birisi neyini merak ettiğimi sormuş. Merak edilecek bir marka olduğunu anlamıştır sanırım.
Gerçekten kaliteli swamp ash ve maple (Birds eye) kullanıyorlar.
Enfes...

Ha bu arada Karabash senkop tributeleri satmıyorsa zorla alcam seninkini :p
6 ay geçmiş ama hayırlı olsun gitarın güle güle kullan
darısı başıma...

abi satıyolar, orda hala duruyordu bi sürü, son gittiğimde.. bence kore'de üretilen en güzel malzemelerden biri :) her şeyiyle çok kaliteli. ayrıca gitarımı öldürsen virmem :p

Sitede yok türübütler çötönk diye 1500dolardan açılıyo :d

Madem var niye koymamışlar ki siteye ilginç tabi, potansiyel müşteri kaybı..

janmoreye demiş ki:

yok ben sadece ağır dedim. araştırma yaptığımda zaten öğrendim swamp ash ağacının asıl kaliteli kısmının suyun -bataklığın- içinde kalan hafif kısmı olduğunu, gerçi hani telecaster gövdesinden az daha kalın bir gövdenin 5 kilo olması yoğunluk bazında ağır mı demek bilmiyorum ama sayıya(ve omza yaptığı etkiye :) ) vurunca oldukça ağır olduğu kesin. ama gitarın sustain'i, yaptığı rezonans oldukça iyi, sönüp gitmiyor ses ve dolgun bir ses çıkıyor gitardan. ki bence önemli olan da bu.

Geri