Fender amfiler

LONDON REVERB

bir süredir fender London Reverb anfi kullanıyorum arkadaşlar..Açıkçası kaç model bir alettir tam fonksiyonları nelerdir çok fazla birşey bilmiyorum.Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.Tabi sizin merak ettiğiniz birşey varsa bn de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..
Teşekkürler..

sambora01 demiş ki:
FENDER FM212R bu model nasıl kullanan var mı?
Selam arkadaşlar;
Ben yaklaşık bir senedir bu amfiyi kullanmaktayım,tonları her şekilde iyi gerek analog gerek prosesör ve en önemlisi kendi tonları.Kesinlikle size güvenle söyleyebilirim ki bir kaç analog pedalla bu amfiyi bıkmadan kullanablirsiniz.Öncelikle:

DRIVE/MORE DRIVE:Bunun anlamı distortion ve overdrive mevcut bana özellikle bu kanallar çok tatmin edici geldi,bluesdan tutun da metale kadar herşey çalınabiliyor fakat yüksek völümlerde doğal olarak haşırtılar olması doğal fakat bu sorunu drive ı kısıp artı boss ns2 gibi bir aletle halletmek mümkün.NOT:Ben bu aleti 4 e getirdiğimde camlar titremeye başladı baterinin hiçbir sesi duyulmuyordu :)

CLEAN CHANNEL:Öncelikle benim rg320 fm den adeta fender stratocaster gibi clean sesi vermekte,üzerindeki reverbse tonlara tatlı ambiyanslar katmakta.Gerçekten reverble çok tatlı clean sesler vermekte.

ACCUTRONICS REVERB:Gerçekten bu reverbin hakkını vermek gerek ben bu kadar tatlı bir spring reverb duymadım gerçekten gerek distortionda gerek cleande mükemmel sonuçlar vermekte.

İZLENİM:Kısacası gerçekten en iyi solid-state amfilerden biri gerçekten son kuruşuna kadar hakkını veriyor.

ARTI ÖZELLİKLERİ:Öncellikle gerçekten fender özenmiş bu amfiyi yakarken görüntü ses kalitesi bütüm malzemeleri olarak ayrıyetten bilindiği gibi fenderim parça haznesi de çok geniş.

EKSİ ÖZELLİKLERİ:Çok ağır bir amfi.

ÇOK UZUN YAZDIM OKUYUN İŞİNİZE YARAYCAÐINA EMİNİM
Saygılar plaROCK

sambora01 demiş ki:
saol kardeş ya alım diyorumda çin malı satılıyor senin ki ne malı?
Benim kide ÇİN zaten bildiğim kadarıylar FM serisi made in china fakat çin deyip geçme yan ürün falan değil gerçekten her kuruşa değer ama bu benim şahsi düşüncem gerisi sanan kalmış :D

arkadaşlar Bende yeni sayılırım fakat

fender bLues junior ve Fender blues deluxe arasında kaLdım sizce hangisi öneriLir....watt bakımından deil ton olarak cleanda ve drivede..__?

plaROCK demiş ki:
sambora01 demiş ki:
saol kardeş ya alım diyorumda çin malı satılıyor senin ki ne malı?
Benim kide ÇİN zaten bildiğim kadarıylar FM serisi made in china fakat çin deyip geçme yan ürün falan değil gerçekten her kuruşa değer ama bu benim şahsi düşüncem gerisi sanan kalmış :D

Peki frontman serisinin 210r ve 652 modelleri var. Birisi 1x12" diğeri 2x10". Bunların kalite olarak herhangi farkları varmı biliyormusunuz?

Ben 210 denedim ve beğendim. 112 olanı alsam nasıl olur. Ne açıdan fark yaratır. 210 biraz daha agır onu biliyorum :)

Ben 2sini de denedim bana göre 210 daha iyiydi 1x12 olan yuksek seste uğultu yapabiliyordu sonuçta 1 hoparlore yukleniyordu fakat 210 ona gore saha dengeli gelmişti bana.tek hoparlorde yarıyı gecen sesler 210 a gore baslı yani cok yuklenmiş sesi veriyordu fakat ikisi de gozum kapalı alabileceğim amfilerdir.

Ben 2sini de denedim bana göre 210 daha iyiydi 1x12 olan yuksek seste uğultu yapabiliyordu sonuçta 1 hoparlore yukleniyordu fakat 210 ona gore saha dengeli gelmişti bana.tek hoparlorde yarıyı gecen sesler 210 a gore baslı yani cok yuklenmiş sesi veriyordu fakat ikisi de gozum kapalı alabileceğim amfilerdir.

plaROCK demiş ki:

Güzel tespit yapmışsın. Kendime 2.el princeton aldım. 65w. 1x12" . Dediğin gibi 12" tek hoparlor sesi açınca biraz şişme yapabiliyor ton biraz bozuluyor. 2 hoparlor başkaydı. Keşke 210r alsam diye dşündüm biraz ama princeton amerikan yapımı tonları daha bi güzel :LOL:

punked demiş ki:
plaROCK demiş ki:

Güzel tespit yapmışsın. Kendime 2.el princeton aldım. 65w. 1x12" . Dediğin gibi 12" tek hoparlor sesi açınca biraz şişme yapabiliyor ton biraz bozuluyor. 2 hoparlor başkaydı. Keşke 210r alsam diye dşündüm biraz ama princeton amerikan yapımı tonları daha bi güzel :LOL:
Hayırlı olsun dostum gule gule kullan :)

Ben de Fender Sidekick 20 Chorus kullandım. Çok eski bi amfi yıllardır üretilmiyor. Hoparlörleri mavi İngiliz, bi harikaydı, preamp'ı da güzel. Chorus efekti ve od'ları sanki fazla bi vintage. Od açtığımız zaman sesi en baştan ayarlamak gerekiyor. Footswicth'in bi anlamı kalmıyor yani.. Tahtaları da eski olduğu için mid'ler ve bas'lar yüksek olduğu zaman titreyebiliyor. Bi de eski olduğu için satılması zor oluyor. Ama bunların dışında çok güzel bi sesi vardır. Hatta clean'ler müthiştir yani, o kadar olur. Cem Karaca tarzı chorus efektlerini de bu amfiyle almanız mümkün :)

arkadaşlar ben Fender J.A.M alıyorum ikinci el. amfiyi denedim çok beğendim ama nette onunla ilgili yorum bilgi vs. bulamadım. Kullanan arkadaşlar varsa yada bir fikri olan varsa paylaşırsa çok mutlu olurum.

Geri