Gitar Alışverişi Peachguitar Andertons Thomann

Normalde 2 haftaya kadar gelmiş olmalıydı, sizin paket gümrükte takılmış ve antrepoya alınmış, sizin gelip teslim almanızı bekliyor olabilir (böyle bir durumda size yazılı bildirim gelir ama bazen o bildirim bayağı geç geliyor ve paketin antrepoda kaldığı her gün için depo ücreti ödemeniz gerekiyor). Thomann'dan aldığınız ürün Almanya gümrüğünden çıkana kadar DHL takip numarası ile Almanya DHL'in sitesinden, çıktıktan sonra da uluslararası takip kodu ile PTT'nin sitesinden takip etmeniz gerekiyor. Her ikisinden de takip ettiğinizde paket şu anda nerede görünüyor? Eğer Almanya gümrüğünden çıkmış ancak PTT sitesinde Türkiye'ye giriş yapmamış görünüyorsa PTT'nin 444 17 88 telefonundan bilgi almaya çalışın. Ayrıca DHL Türkiyeyi'de 444 00 40'tan arayabilirsiniz.
teşekkür ederim ilgin için.ptt telefondan görüşmede bir şey göremiyor.şubeye gitmemi ve reklamasyon istememi söylediler.dhl de ptt ile görüşmemi söyledi.

ürünler şu an Send item abroad (EDI-received) olarak görünüyor.yani taşınıyor.taşınması bu kadar uzun sürmeli mi bilemedim.anladığım kadarı ile halen Almanya'da.

teşekkür ederim ilgin için.ptt telefondan görüşmede bir şey göremiyor.şubeye gitmemi ve reklamasyon istememi söylediler.dhl de ptt ile görüşmemi söyledi.

ürünler şu an Send item abroad (EDI-received) olarak görünüyor.yani taşınıyor.taşınması bu kadar uzun sürmeli mi bilemedim.anladığım kadarı ile halen Almanya'da.
Ben de Thomann'dan paket bekliyorum (6 Şubatta kargolandı), benim paketin hareketleri aşağıdaki gibi, Almanya gümrükten çıktı ama henüz Türkiye'ye gelmedi görünüyor. Sadece Türkiye'ye giriş yapması için 2 hafta çok uzun süre; Almanya'dan karayolu bile 3 gün sürüyor, hadi 3-4 gün de araç bekledi desek yine gümrükten çıktıktan sonra en geç 1 haftada Türkiye'ye giriş yapmalı. Bence Thomann'a ([email protected] - [email protected]) ve Almanya DHL'e eposta gönderip durumu anlatın, zamanınız varsa PTT şubesine de uğrayıp sorgulayın. Benim pakette bu kadar bekletmez umarım.
DHL.JPG PTT.JPG

Hem Thomann hem de Andertons'dan alışverişim oldu. Bir ürün her iki sitede de varsa kesinlikle Andertons'dan alışveriş yaparım. Andertons UPS ile çalışıyor. UPS ile gelen ürünlerin elime ulaşması şimdiye kadar 4 günü geçmedi. Alman DHL' de ise 10-45 gün arasında değişiyor. Ayrıca UPS'de küçük paketler DHL'e göre çok daha avantajlı, örneğin pedal aldığınızda UPS ile 60 TL öderken DHL'de 120 TL ödersiniz. UPS' de saat saat ürününüzün hangi aşamada olduğu öğrenebilirsiniz. Zaten ürün 12 saat içerisinde ülke sınırları içerisinde olur ve muhatabınız UPS Türkiye olur. Ama Andertons bazı ürünlerde bildiğim garanti vermiyor. Hemen fark ederseniz sorun yok ama bir ay sonra fark ettiğinizde ya da bozulduğunda başınızın çaresine bakın diyebiliyorlar. Ama garanti vermedikleri ürünler konusunda da sizi ürünü göndermeden uyarıyorlar.

Normalde 2 haftaya kadar gelmiş olmalıydı, sizin paket gümrükte takılmış ve antrepoya alınmış, sizin gelip teslim almanızı bekliyor olabilir (böyle bir durumda size yazılı bildirim gelir ama bazen o bildirim bayağı geç geliyor ve paketin antrepoda kaldığı her gün için depo ücreti ödemeniz gerekiyor). Thomann'dan aldığınız ürün Almanya gümrüğünden çıkana kadar DHL takip numarası ile Almanya DHL'in sitesinden, çıktıktan sonra da uluslararası takip kodu ile PTT'nin sitesinden takip etmeniz gerekiyor. Her ikisinden de takip ettiğinizde paket şu anda nerede görünüyor? Eğer Almanya gümrüğünden çıkmış ancak PTT sitesinde Türkiye'ye giriş yapmamış görünüyorsa PTT'nin 444 17 88 telefonundan bilgi almaya çalışın. Ayrıca DHL Türkiyeyi'de 444 00 40'tan arayabilirsiniz.
Bir konuyu aydınlatmak istedim. Türkiye DHL, Alman DHL in taşıdığı ürünleri takip etmiyor. Bu konuda Alman DHL dışında bilgi alabileceğiniz bir kurum yok. Siz Alman DHL' den ürünün çıktığını görseniz bile aslında o ürün çıkmamış olabiliyor. Yoksa 45 gün ürün yolda geçirecek durumu yok. Bu konuda çok örnekler var. Kimi zaman ürün kayboldu derler aynı ürün 60 gün sonra ürün kapınıza gelir.

Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Ben de Alman DHL'e teslim süreleri vb. sorular içeren bir e-mail gönderdim, ek bilgi olması için gelen cevabı aşağıya aynen kopyalıyorum:

Dear Mr. ******* ********,

thank you for your request.

The parcel left Germany on 08.02.2017 going to Turkey.
General running time for your parcel is 7 - 10 business days.

The transit times given are average transit times, based on the transport to delivery to the recipient on experience.
Under the current terms of the DEUTSCHE POST / DHL this is not a contractually guaranteed delivery period.
The transit times are always working days, beginning from Monday to Friday excluding customs clearance.

Your parcel will be delivered by local Post.

The match code is *******************. This should help to track the parcel in Turkey.

In case your parcel does not arrive within the regular delivery time, please arrange an investigation on our web page www.dhl.de/Nachforschungsauftrag.

Please be informed, in rarely cases the delivery needs a longer time.
Trough this an investigation should not started before the regular delivery times are exceeded by 2 weeks.

Do you have any further questions? Please don't hesitate to contact your customer service representative using the phone number given below.
In case you answer back via e-mail please refer to your first request.

Kind regards,

Frank Ernst

Customer Service
DHL Paket GmbH

Phone 0228 4333112

Uluslararası Kargo İşleme Merkezi (UKİM) ile ilgili tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. Kargom aşağıdaki hareketlerde de görebileceğiniz gibi Başakşehir UKİM'e gelmiş, gümrük işlemleri yapılıp gümrük vergisi de hesaplanmış. Ancak son hareket 'posta ofisinde bekliyor' olarak değişmiş. Bu, ürünü antrepoya aldılar benim oraya gidip teslim almam gerekli anlamına mı geliyor, yoksa bir süre sonra adresime dağıtıma çıkacak mı?
UKIM.JPG

Uluslararası Kargo İşleme Merkezi (UKİM) ile ilgili tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. Kargom aşağıdaki hareketlerde de görebileceğiniz gibi Başakşehir UKİM'e gelmiş, gümrük işlemleri yapılıp gümrük vergisi de hesaplanmış. Ancak son hareket 'posta ofisinde bekliyor' olarak değişmiş. Bu, ürünü antrepoya aldılar benim oraya gidip teslim almam gerekli anlamına mı geliyor, yoksa bir süre sonra adresime dağıtıma çıkacak mı?
97357 eklentisini görüntüle

Oradan dağıtıma çıkıp sana gelecek. Vergisi kapıda tahsil edilecek ve mutlu son!

Oradan dağıtıma çıkıp sana gelecek. Vergisi kapıda tahsil edilecek ve mutlu son!
Öyle ise süper. Çoğu yerde, UKİM'de posta ofisinde bekliyor ibaresi çıkmışsa gidip almanız gerekir yazmışlar. Ama diğer taraftan dağıtıma çıkmayacaksa gümrük vergisi de hesaplanmazdı diye tahmin ediyorum. Haftaiçi Başakşehir'e gitmem çok zor, umarım dağıtıma çıkar.

Öyle ise süper. Çoğu yerde, UKİM'de posta ofisinde bekliyor ibaresi çıkmışsa gidip almanız gerekir yazmışlar. Ama diğer taraftan dağıtıma çıkmayacaksa gümrük vergisi de hesaplanmazdı diye tahmin ediyorum. Haftaiçi Başakşehir'e gitmem çok zor, umarım dağıtıma çıkar.

Bugüne dek Thomann, Banzai gibi sitelerden aldığım herşey kapıma geldi ve vergisini de kapıda ödedim. Son üç dört yıldır uygulama bu yönde. Ticari alış veriş süphesi ile falan da UKİM'e çağıracak olsalar bildirirler.

Andertons'dan Cuma akşamı Roland Duo Capture Ex sipariş ettim, Cumartesi günü kargolanır hafta içi de bana ulaşır diye düşünürken daha halen kargolanmadı. Cumartesi akşamı eposta gönderip, İngiltere dışında olduğunuz için ürünü kalite kontrolden geçirip öyle göndereceğiz dediler, ben de tamam dedim ama halen bekletiyorlar, bu mağaza hep böyle mi çalışıyor? Bir de, 'Biz İngiltere içi lokal satıcıyız, ürün garantilerimiz yurtdışı satışlarında geçerli değil, eğer ürün size geldikten sonra bozulursa, ülkenizdeki bir servise götürüp ücretiyle tamir ettirin' demişler. İyi de tamir edilemeyecek, bire bir değişim gerektirecek bir sorun olursa ne olacak? Roland'ın global garantisi var mı acaba? Hızlı gönderiyorlarmış diye buradan alışveriş yaptım ama bir daha kullanmayacağım sanırım, Thomann'ın profesyonelliğinin yarısı yok bu firmada.

Andertons için güncelleme:
Karşılıklı birkaç eposta sonrası, ürünü dün akşam kargoya verdiler (siparişten sonraki 5. günde). Bugün İstanbul'a ulaştı, yarın da teslim edilecek görünüyor. UPS gerçekten hızlı.

Andertons'un garanti politikası ise cidden profesyonel değil. Ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içinde geri göndererek (tüm kargo ve gümrük masrafları bize ait olmak üzere, ayrıca ürünün hasarsız ve tamamen çalışır durumda olması gerekiyor) para iadesi isteme hakkımız var sadece. Ürün arızalanırsa hiçbir sorumluluk kabul etmiyorlar, başınızın çaresine bakın diyorlar...

Bu durum gerçek mi? Denemek icin bir gibson lp studio ekledim sepete, kredi karti bilgileri sayfasina kadar sorunsuz geldi. Daha once rosewood tuseli gitar almayi deneyen var mi andertons'dan?
Evet gerçek. Kendilerine mail yolu ile sorarsanız malesef avrupa dışına yollayamıyoruz şu an için diyorlar. Thomann zaten sepete bile ekletmiyor, Andertons'un da CITES ile ilgili açıklaması bulunuyor ama ayrıyetten ben sormuştum gümrük sıkıntısından bahsedip yollayamayız demişlerdi.

Geri