Bluestone (Blues & Hard Rock) - Fethiye & İzmir

ben muzikle ugrasirim insanlarla degil ve kimseye camur atmam mantikli takilirim. tecrubeli bir blues gitaristiyim gozumu kapar isimi yaparim ayrica carsamba-pazar SILENCE,cuma cumartesileride HAYALBAZ dayiz arkadaslar tekrarliyorum.
tanla aramizdaki farki benim yazdiklarimla onun yazdiklarini okuyarak anlayabilirsiniz.ben dinleyicilere aciklama yapmistim nese iste burayada yansitmis kusura bakmayin...
BU ARADA ROXY MUZIK GUNLERINDE GORUSURUZ........ ;)

hayalbazda ve silence ta müzik şimdilik iptal oldu patronlarınızla görüşmenizi tavsiye ederim selçuk saygılar ... ayrıca bluestone' nun resmi sponsoru dün konuşmam sonrası şu anlık bluestone ile olan anlaşmalarını durdurdu sadece hayalbaz barda hala zencifre işbirliği ve şenliği sürücek .. ayrıca bluestone 1500 kişilik bir konser vericekti 14 nisanda Akın ELdesin grubunun geleceği konserde malesef şimdilik askıda eğer öğrenci cephesinden Eser arkadaş bunları okuyosa kusura kalmasın ama grup olayında onu yalnız bırakmıyacaz kardeş grubum başıbozuk bize yardım ediceğini söyledi ve tabi birçok grup daha yardım etmek için hazır.

ayrıca rock günlerinde başarılar dilerim ama dediğim gibi selçuk'a şans dilerim diğerlerinin şansa değil doğa üstü olaylara felan ihtiyaçları var bluestone sıkı bir grup olsada ritm problemi ve çalışma aksaklığı yüzünden bu rock günlerinede bir şey yetiştireceklerini sanmıyorum ama besteler oldukça iyi ben dinledim projeler asıl aldamın yani selçuk'un kafasında var bana çok kere anlattı ama ayak bağları olduğu için vokalistinide kaybetti ileride başka şeylerde kaybetder belki ama arkadaşlık müzikten ,aşktan, paradan, gelecek, ünden ve başarıdan çok daha önemli tabiki bence de ama umarım bu arkadaşlığın değeri davulcu arkadaş caner tarafından bilinir.unutmayın ki yapmak zor olan onu bozmak yıkmak en kolay olandır ...

tancm bn ayln.. ben senin yerinde olsaydım bunları bluestone un yüzüne söylerdim ...buraya yazmanın anlamı ne anlayamadm..bluestone seneler önceden de bu 3 kişiden oluşuordu..sonra bunlara sen eklendin, şimdi de çıktın.. neyse sna da başarılar diliorum...bai.

Tan arkadaşım. Ben Bluestone grubunu 4 sene izliyorum ve emin ol ki en az senin kadar müzikten de anlıyorum. Gruptan çıkarılmanın acısı olsa gerek buraya bukadar laf etmişsin. Eğer grup ile bi sorunun varsa onu aranda halledersin. gelip buraya o kötü bu uyumsuz diyerek laf atmanın manası yok. Madem ki uyumsuz bassçı ve kötü bir davulcu var da ne diye bukadar zamandır gruptasın bunu sormak istiyorum sana ? Tek derdin aldığın ücret mi? Birkaç yorum öncesinde KALİTELİ müzik yazmışsın ve herkese Bluestone önermişsin.. Kaliteli diye kendinden mi söz ettin burda gruptan mı? Sen yokken de Bluestone sahne aldığı her yeri dolduruyordu herkesi eğlendiriyordu ve aynen devam edecek.Böyle yorumlarla kendini küçük düşürmekten başka birşey yapmıyorsun. Sana tavsiyem gruptan çıktıysan diğer arkadaşlarına başarılar dileyip yoluna bakman.. Bu yazdıklarının hiç bir manası yok.. Son olarak şunu belirtmek istiyorum Bluestone senden önce de vardı senden sonra da olacak. Umarım demek istediklerimi anlamışsındır güzel kardeşim.. Sana ve Bluestone a hayat ve müzik yolunda ayrı ayrı başarılar dileyerekten bu konunun da artık kapanmasını diliyorum.
Saygılar..

--eilee demiş ki:
tancm bn ayln.. ben senin yerinde olsaydım bunları bluestone un yüzüne söylerdim ...buraya yazmanın anlamı ne anlayamadm..bluestone seneler önceden de bu 3 kişiden oluşuordu..sonra bunlara sen eklendin, şimdi de çıktın.. neyse sna da başarılar diliorum...bai.

bluestone nun yüzüne bazı şeyleri sölemeniz zor çünkü insanlar çok bildiği zannedince saçmalıyolar ama onunda bir zamanı var saol ii temenniler için ..

Climaxgitar demiş ki:
Tan arkadaşım. Ben Bluestone grubunu 4 sene izliyorum ve emin ol ki en az senin kadar müzikten de anlıyorum. Gruptan çıkarılmanın acısı olsa gerek buraya bukadar laf etmişsin. Eğer grup ile bi sorunun varsa onu aranda halledersin. gelip buraya o kötü bu uyumsuz diyerek laf atmanın manası yok. Madem ki uyumsuz bassçı ve kötü bir davulcu var da ne diye bukadar zamandır gruptasın bunu sormak istiyorum sana ? Tek derdin aldığın ücret mi? Birkaç yorum öncesinde KALİTELİ müzik yazmışsın ve herkese Bluestone önermişsin.. Kaliteli diye kendinden mi söz ettin burda gruptan mı? Sen yokken de Bluestone sahne aldığı her yeri dolduruyordu herkesi eğlendiriyordu ve aynen devam edecek.Böyle yorumlarla kendini küçük düşürmekten başka birşey yapmıyorsun. Sana tavsiyem gruptan çıktıysan diğer arkadaşlarına başarılar dileyip yoluna bakman.. Bu yazdıklarının hiç bir manası yok.. Son olarak şunu belirtmek istiyorum Bluestone senden önce de vardı senden sonra da olacak. Umarım demek istediklerimi anlamışsındır güzel kardeşim.. Sana ve Bluestone a hayat ve müzik yolunda ayrı ayrı başarılar dileyerekten bu konunun da artık kapanmasını diliyorum.
Saygılar..

tabiki benden öncede vardı ve devam edicek herşey öle .. sende bir grup programına geldiğinde yerinde başka bir müzisyen eleman görseyden bilmiyorum kimbilir neler yapardın bir yerde çalışan bir garson bile iş ahlakına göre işten çıkarılacağı zaman bir ay önce veya onuda geçtim bir hafta önce haber verilir bunların yaptığı düpedüz tebiyesizlik programa geliyosun ve bakıyosunki yerinde başka bir vokalist peki bunu nasıl yorumluyosun sen ...? sahne aldıkları yerlerde onlardan başka müzisyen ve kaliteli rekabet ortamı yok hadi izmride istanbulda da böle doldursunlar 3 kişi bende ellerini öpiim kaliteli olan herkesinde sölediği üzere grubu bir yerlerde sunan ben ve selçuktuk diğerleri normal müzisyenler buları selçukta biliyo bilmiyosan sende bil yani ben kesinlikle ukela değilim bu yanlış anlaşılmasın ukelalık bir gitaristi bir davulcuyu bir bassçıyı beğenmmemekle başlar ben beğenmesem bile eh işte okuyo derim herkese bir laf bindirmem kendi başarılarıma yerime bakarım bu sene umarım fethiyede ii bir rekabet ortamı çıkar bir çok grup gelir umarım kaliteli müzisyenlerde olur ama zannetmiyorum çünkü bazı kalıplar var onlarda bu kalıpların farkında o yüzden para kazanıyorlar ....
bluestone ben yokkende sahne aldığı yerleri dorduruyordu ve herkse eğlendiriyordu müzik kalitesi eğlence ile değil dinlete bilmekle ölçülür bu konuları senle tartışabilmem için senin müzik ve müzisyenlik felsefeni bilmem gerekiyoki şu an için ilgilenmiyorum asıl ilgilendiğim sen olsan ne yapardın gerçekten bunu çok merak edip sana soruyorum 9 aydır çalıştığın üç ay evine davet ettiğin barlarda iş imkanı sağladığın ii kötü arkadaşlık kurduğun bişeyler paylaştığın insanlar seni satarsa ne yapardın ... ben hiç bir gruptan çıkarılmam sadece ayrılırım ayrıca bluestone beni gruptan çıkarmıştır tüm müzisyen ve beni tanıyan arkadaşlarım büyük bir aptallık ettiklerini ve bir frontmen kaybettiklerini söledi herkesin sorunları vardır önemli olan bunlları aşabilmek bence ...

birde aranda halletmek yazmışsın efet bu gerçekten güzel bir söz olmuş profesonel gruplar aralarında hallederler ve yansıtmamaya çalışırlar çünkü yaşları büyüktür bizim bateristimiz hem kafa olarak hem yaş olarak küçük bassçımız kendi aleminde birtek oturup konuşulacak selçuk var kiminle konuşuyordum tabiki selçukla bu böle olmalı şu şöle olmalı diye fikirler beyan ediyorduk ... grup olarak elektrik problemimiz ve sahne ciddiyetsizlik problemimiz vardır ayrıca birde bir eleman düşünki sen nedersen tam tersini yapıyor en az benim kadar müzisyen olduğunu söylemişsin eywallah doğrudur peki benim kadar müzisyensen en azından yanıtlayabilirsin ?

belki onlarda öğrenirler bilmiyolardır belki bilmemek değil öğrenmek ayıp .... grup nedir ? uyum nedir?? ayrıca vokalist bir grup için nekadar önemlidir ? ayrıca bu soru özellikle sana , senin tarzına kişiliğine on numara ters bir adamla kaç saat yanyana kalabilirsin

ben 9 -10 ay bluestone ile çalıştım yanlışlarım oldu bu grubun bana katkılarıda oldu ,aldıklarıda oldu bende onlara birşeyler verdim onlarda bana birşeyler verdi .alışveriş idi ama benim hayatımdan 9 ay alındı ben bu açıdan bakmak istiorum yaşım 24 ben gruba ileriye dönük geldim bunuda çok kere söledim ama bir çok kerede bu elemanlarla çok zor olduğunu bir çok alemde konuştuk selçukla amacım kimseyi rencide etmek değil ama bazı insanlar hayata bazı insanların önünü tıkar bunu anlatmaya sayfalar yetmez ancak yaşayarak görebiliriz
peki sen kimsin tan dersen
ben 2 sene solfej eğitimi aldım 3 sene opera eğitimi aldım 15 yaşımdan beri gitar çalıyorum çaldığım enstrumanlar arasında ud piano da var türk sanat müziği fasıl ve popta söledim bir çok gruba girdim çıktım klasik gitar çalıştım uzun bir süre ve yaklaşık 2 senedir rock müzik ama tam anlamıyla rock müzik söylüyorum dinleyen tüm müzisyen arkadaşlarım sahne performansımı ve ses yeteneğimi çok seviyorlar eleştirende var o başka tüm girdiğim gruplarda beğenilmediğim için değil bana yeterli gelmediğim için uzaklaştım hep daha iyi hedefledim tıkandığım yerlerde yardımlar aldım işin kısası daha çok yolum olduğunu bilmeyecek kadar körde değilim ama sen bu eğitimleri alsan ve birşeyler hakkında bilgi sahibi olsan gruba faydalı olmak istemezmiydin bende öle isterdim ama olamadım çünkü dediğim gibi engeller vardı grup arkadaşlarım bu bilgilerime tenezül etmediler çünkü kendileri çok ii ve en ii biliyorlardı davul sounduna yardım edemedim bass soundunu almaya yardımcı olamadım kendi soundumu bile tam olarak inceleyemedim kendime bile yardımım dokunamadı çünkü huzur yoksa olmuyor bazı şeyler ... davul hakkında yorum yapınca eleştrildim ki 2 sene boyunca bone okudum ve ritm kulağım aldığım derslerden dolayı neyin ne olduğunu ayracak biçimdedir bazı şarkılarda ritm kaçırmakla suçlandım bir vokalist ritm kaçırabilirmi sence ? sana sölüyorum dostum !bach çaldım mozart çaldım aryantikler söledim batı müziği okudum bu sence mümkünmü? ben dikte dersi gördüm ve dikte sınavlarına girdim ritm dikteleri 6-8lik 5-8 lik 3-4lük 2-4lük ritm dikteleri sınavlarına girdim öle sınavlarki sadece la sesini verip diğer notaları kendi duyduğun seslerle solfeje döküyosun ... şimdi ben böleyken kendimi hiç bir zaman böle abartmamışken suçlu oldum bilgisiz müzisyen oldum

davulda ritmde koşma diye bir şey vardır ayrıca birde bazı nüans terimleri vardır bunlar forte piano bilmem ne işte bunları bateride tuşe diyorlar bu adamın tuşeside ritmide kötü idi ama iyinin kötüsü çünkü parçaları çalıyordu ve bir sorun yoktu tek sorun tersliğiydi ve kabullenmem yönü idi ...

bass gitarda bir problemim yoktu çalıyordu ama tembellik ve aksilik problemlerimiz vardı ama aziz sesiz çocuktur çou zaman aşıyoduk bu problemleri ama ondada çok giydirme huyu vardı...

selçuktada problemler vardı güven sorunu vardı biraz ama oda aşıyordu ben hiç bir zaman grup arkadaşlarımın yaptıkları müzik hakkıında kötü eleştri yapmayı sevmem ama olay budur .bu sorunlardan çıktı bu olaylar yani kabüllenmek çok zor yapmak çok zor ama bence madem bundan sonra vokalistlerini sınavla alsınlar müzik sınavı değil aşaa kişilik sınavı ile bana grupta patron yok dendi ama patron vardı herşey dışarıdan gülistanlık gözükebilir bluestone sadece geçen sene bluestone idi sahnede bende dinlemedim sadece videoları izledim güzeldi bu senede öle ritm sorunları olmasına rağmen iidi ..gidin youtube a bakın videoları izleyin ne farkedeceksiniz yorumlayın ben yine bir grup bulurum buldumda problem olan şu bluestone nun yeni bir ritm bulması neyse sonuç olarak sanırım cevabını bekliyeceğim bunlar böle ortamlarda palaşılmaması gereken şeyler ama senin başına gelseydi aynısını sende yapardın emin ol..
3 hafta önce ismi lazım deil izmirin ünlü gruplarından teklif geldi selçuk un yanında telefonla ben arkadaşlarımı satamam dedim ama keşki satsaymışım ama işte bu kişilikle alakalı ben yapamam ben insanları yüz üstü bırakmayı sevmem özellikle bu konularda çok hassasım benim grubum olsaydı bende arkadaşımı tutardım ama arkadaşımında kulağını çekerdim tamam vokalist kötü ama sende ak kaşık değilsin derdim neyse ben kötü olmaya şu andan sonra razıyım yeni bir grup bulmam 48 saatimi aldı emin olunki selçuk unda 48 saatini alır başarılı adamları hemen kaparlar ama diğerleri için bunu sölemek çok zor saygılar

Arkadaşım, yazmışsın ben şu eğitimi aldım bunu çalıyorum söylüyorum.. Ama hala farkında değilsin ki sen grup anlayaşını kafana oturtamamışsın. Grupta olan olay grupta kalır.. Çözülür ya da çözülmez bu önemli değil. Eğitim bir müzisyen için tabii ki önemlidir ama herşey eğitimle bitmiyor. Sen nekadar iyi olursan ol bir gruba girdiiğin zaman onlarıda düşünmen gerek. Demişsinki ben çıkarıldım gruptan çok kötü hissettim vs. Bu bir müzisyen için gerçekten kötü birşey ama müzisyen kişi gelip burda onlar böyle kötü bunlar şöyle iyi diye anlatmaz. sen diyorsun ki 9 ay kaybettim.. birde onların açısından düşünürsen onlarda kaybetti. Grup ilişkilerinde böyle şeyler olasıdır grup tamamen oturana kadar çok eleman gider gelir. Ama ben senin yazılarından görüyorum ki sen hırs yapmış onlara sövüyorsun ki bu adamlar sana burda hiç bir kötü eleştiride bulunmamıştır. Sen bu adamlarla 9 ay sahne aldın hiç değilse yaptığın müziğin hatırına onuruna eski grubun da olsa saygı göstermelisin. Bu adamlar senin sesine kötü demedi. Bende seni izledim kötü de demem. Sesin güzel olabilir. Dünyada eşi benzeri olmayan bi gırtlak yapın da olabilir. Herşeyi bilebilirsin de.. Ama bunlardan önce grup nedir grup ilişkileri nedir bunları bilmelisin. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ki.. Davulcuya kendi aleminde vs. fln demişsin. Ben bu yaz 2 hafta kadar Bluestone elemanlarınla aynı daierede kaldım. Ama nedense orda geçirdiğim süre içinde seni 1 saat bile Bluestone ile görmedim. Sahneden sahneye görüyordum seni ki sen dışarda gezer tozarken bu adamlar seni düşünüyorlardı. Sen grup elemanıydın ama hiç bir şekilde bunu belli de etmiyordun. Neyse kardeşim benim sana anlatmak istediğim kısaca biraz olsun grup ilişkilerine önem ver. Bir grup elemanı olmak sadece söylemek ya da çalmak değildir. Paylaşmak anlamak anlayış göstermektir. Herneyse umarım yeni grubunda istediğini bulur, birdaha aynı şeyleri yaşamazsın..
Saygılar..

Climaxgitar demiş ki:
Arkadaşım, yazmışsın ben şu eğitimi aldım bunu çalıyorum söylüyorum.. Ama hala farkında değilsin ki sen grup anlayaşını kafana oturtamamışsın. Grupta olan olay grupta kalır.. Çözülür ya da çözülmez bu önemli değil. Eğitim bir müzisyen için tabii ki önemlidir ama herşey eğitimle bitmiyor. Sen nekadar iyi olursan ol bir gruba girdiiğin zaman onlarıda düşünmen gerek. Demişsinki ben çıkarıldım gruptan çok kötü hissettim vs. Bu bir müzisyen için gerçekten kötü birşey ama müzisyen kişi gelip burda onlar böyle kötü bunlar şöyle iyi diye anlatmaz. sen diyorsun ki 9 ay kaybettim.. birde onların açısından düşünürsen onlarda kaybetti. Grup ilişkilerinde böyle şeyler olasıdır grup tamamen oturana kadar çok eleman gider gelir. Ama ben senin yazılarından görüyorum ki sen hırs yapmış onlara sövüyorsun ki bu adamlar sana burda hiç bir kötü eleştiride bulunmamıştır. Sen bu adamlarla 9 ay sahne aldın hiç değilse yaptığın müziğin hatırına onuruna eski grubun da olsa saygı göstermelisin. Bu adamlar senin sesine kötü demedi. Bende seni izledim kötü de demem. Sesin güzel olabilir. Dünyada eşi benzeri olmayan bi gırtlak yapın da olabilir. Herşeyi bilebilirsin de.. Ama bunlardan önce grup nedir grup ilişkileri nedir bunları bilmelisin. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ki.. Davulcuya kendi aleminde vs. fln demişsin. Ben bu yaz 2 hafta kadar Bluestone elemanlarınla aynı daierede kaldım. Ama nedense orda geçirdiğim süre içinde seni 1 saat bile Bluestone ile görmedim. Sahneden sahneye görüyordum seni ki sen dışarda gezer tozarken bu adamlar seni düşünüyorlardı. Sen grup elemanıydın ama hiç bir şekilde bunu belli de etmiyordun. Neyse kardeşim benim sana anlatmak istediğim kısaca biraz olsun grup ilişkilerine önem ver. Bir grup elemanı olmak sadece söylemek ya da çalmak değildir. Paylaşmak anlamak anlayış göstermektir. Herneyse umarım yeni grubunda istediğini bulur, birdaha aynı şeyleri yaşamazsın..
Saygılar..

grup paylaşımlarım arkadaşlarım ve tüm izmirde beni tanıyanlar bir grupta ne durumda ne şekilde olduğumu bilirler bunu burada sana veya başkalarına kantlamak zorunda değilim onlar 9 ay kaybetmez çünkü onlar kaybetmez herşeyin bir sebebi vardır kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir artık daha fazla uzatmaya gerek yok ben kırgınım kötü şeyler yazmış olabilirim herkes kötülükleri yazabilir benimde müzisyen kişiliğimde kötü birşey varsa onlarda yazsın ben kimsenin kişiliğine ve görüşlerine saldırıya geçmedim herkes hakkettiğini bulur bence ... grup anlayışını kafama oturtmak buda biraz komik geldi bana çünkü ben yaz mevsiminde 2 hafta içinde başka grubada yardım ettim uyum sağladım ve benimle hala çok ii arkadaşlar ve konuşyoruz ..grupta olan neden grupta kalıyomuş onu anlayamadım :D biri sana taw oluyosa sende ona istemeden taw olursun bu kadar basit insan psikolojisi biri seni severse sen sevmesende bir sempati duyarsın bu böyledir .. grup arkadaşlıktır paylaşımdır tabi ama en büyük gruplar bile kavga eder bazen dağılırlar buda normaldir çünkü insanlar farklı yaratılmışlardır ...

Grupta olup bitenin neden grupta kaldığını anlamadığın sürece daha çok alayamayacaksın sen grup anlayışını.. Bu konuşmayı daha fazka uzatmak istemiyorum çünkü nekadar konuşsam dil döksem sana anlatsam boş.. Son olarak şunu söylemek istiyorum ve bu konuşmayı kapatıyorum. Hak, Hakedenindir..
Sevgiler Saygılar

--pss--

arkadaşlar bluestone çarşamba-pazar SİLENCE 'da, cuma-c.tesi de HAYALBAZ' da programına aynen dewam ediyor..c.tesi günkü hayalbaz programı yine formundaydı ki program 1kaç saat uzadı..
hoş günler dilemekteizzz ;)

Arkadaşlar çok yakında Bluestone'un canlı bar kayıtlarından oluşan parçaları mp3 olarak sizlere sunacağım.. Bol müzikli günler dilerim. Ayrıca Bluestone'a Roxy Müzik Günlerinde başarılar dilerim.. ;) Sevgiler saygılar..

arkadaşlar Cumartesi gecesi BlueStone ekibiyle beraberdik..
çok güzel geçti ..
2 hafta sonra memleketlerine dönüyorlar , seneye inş yine izmire gelicekler ..
son konserlerinde dinleyicilere kendi oluşturdukları cdleri değıtacaklarmış bence kaçırmayın =)

cd dağıtmaları güzel bi tavırmış gitmeden.inşallah kaçırmayız.
şayet kaçırırsakta iyi yolculuklar bol şanslar hepsine..

Dün gece Jimi Hendrix çalıp beni yerimden sahneye uçuran ve gitarı kapıp sahneye çıktığımda beni kırmayan,müziklerini paylaşan dostlarıma çok teşekkür ederim ellerinize sağlık beyler...Yolunuz açık olsun başarılarınızın devamını dilerim...Ten'den sevgiler...

Geri