redd-i ilhak cemiyeti

üzülmekmi kahroldum.. ehe ulus=ırk deildir saygıdeğer cahilim (örnek amerikan ırkı yoktur ama amerikan ulusu belkide kendini en iyi koruyan ve anlatan ulustur bilmem anlatabildimmi..)
ulus aynı kültürü aynı dili yada özet olarak aynı yaşam tarzını paylaşan ve bunu tercihleriylede deil tarihsel ortaklıklar sayesinde yıllarca hatta asırlarca beraber yaşıyarak oluşturan toplum birimidir. yani senin ister kabul et ister etme ister ilgilenen istersen banane de içinde olduğun farklılıktır dierlerine göre ve bu farklılık sana dünyada bi yer verir saçlarının yada gözlerinin rengi deil senin aile yapın dilin olayları algılayış şeklin yemek zevkin falan filan... kısaca sen ilgilenmesende senin dünya üzerindeki varlığının en anlamlı hali senin özgünlüğünle olur yani şu asırlarca yavaş yavaş şekilklenen kültürünle evet belki ingiliz punk modeli istanbulda yada bursada gezmek sana kendini çok farklı hissettirio olabilir ama aslında dünya için sen 70ler londrasında çoktan eskitilmiş basitbi TAKLİTSİN sertacım...
ayrıca sayın cahil ötesi sakın bu basit ot edebiyatını yapma bana bidaha kan dökülmüş orası benim burası senin falan filan die keşke beni zamanında iyidinleseydin yada ist.ten arkadaş dediin adam kadar dikkatli okuyabilseydin yazdıklarımı hiçbizaman ne ırktan ne orasıda bizim burasıda.. gibi emlakçı mantığıyla milliyetçilikten, nede bütün türkler toplanın bak kocamaan olucaz.. gibi saçma turancılıktan(turancılık=dünya türklerinin birleşmesini ön gören düşünce sen anlamazsın şimdi) bahsetmedim!!! tek dediğim hani seninde dediğin saçma savaşlar varya onların tarih boyunca en büyük emeli olan sömürmek daha fazla sömürmek düşüncesine karşı farklılığımızın farkında olmak ve bunu korumak yani 100yıl sonra bile ve daha sonrasındada türkçenin yaşayabilmesine uğraşmak yada asırlar sonra bile anadolu kültürünün tevazusu içindeki temizliği insancıllığı yaşamasına katkıda bulunabilmek yada kısaca hepimiz insanız heyooo aldatmacası adı altında geleceğin amerika eyaletinin sönük geçmişinin bi parçası olmamak için önce kendimizi tanımamız gerekliliğinden ve bunun korunması gerektiğinden bahsetmiştim..
neyse umarım üzülmemişsindir sertaç tabi anlayabildiysen :))

:arrow:
operation_ivy demiş ki:
bence olay din ve ırk değil. ne kadar çok onlara benzersek adamların bize mal satması o kadar kolaylaşır. her tarafta ingilizce, herkes ingilizce öğreniyor, ne oluyor amerikan ingliz rock gruplarını dinlioruz, dvdler alıyoruz, kitaplar okuyoruz, onların kültürüyle besleniyoruz. ama punk onların kültürü değil, punk bir kültür değil. anaakım olan her şeyi pazarlıyor adamlar, sonunda punkıda anaakım çevirip pazarlamaya başladılar. bizi her zaman en az bir adım geride tutarlar, bizde onlar bizden üstün diye onların herşeyine müzikte dahil hayran hayran bakarız. mesela türk sanat müziğini, halk, müziğini, dünyada bizden iyi yapan yoktur, ama popta rock gibi batı orijinli müziklerde ne kadar ileri gidebildiğimiz ortada. bu söylenenlerin ırkçılıkla alakası yoktur, kimse ben kürtüm, tatarım, çerkezim, arnavutum demiyorum, sadece bu coğrafya içinde bizim ulusal kimliğimizi oluşturan değerleri unutmasın, bu gibi düşünceleri ırkçılıkla suçlamak emperyal ülkelerin ekmeğine yağ sürer bunu unutmayınız...
:alkıs
evet abi işte teşekür ediyorum sana ve bunu sertacada anlata bimeni umuyorum çünkü ben başaramadım. :)

operation gercekten saol bizim herşeyi türkleştirme cabamız hatta benim yuklardaki yazıda pankı türklüğe uyarlama ve yıkılanı yeniden kurma felsefelerim altında senin yazdığın bu şey yatıodu ben kördüm en az seratçın şu an olduğu gibi ama bişler okuyip görüp hatta akın ve ufukla yapılan sohbetlerden üzerime aldığımda buydu bizim derdimiz neden mcdonlds yadığında satış rekorları yapsında hacı dayı yazıldığında iflasın eşiğine gelsinde bizim amacımız dünyaya kendimizi kapamak deil unutuğumuz ve kaybetmeye başladığımız şeyleri yeniden oluşturmaktı benim dediğim hadi zenci dövelim japon öldürelim deil gelecekte mark ve merry isimli olacak cocuklarımızı koruma altına almaktı amaç pank olmak deil önce korunacak deer sahibi ve o deerlere sahip cıkacak bi topluluk kurmaktı isteyen yer alır yada almaz ben türküm ve bunu hiç bişekilde kaybetmek istemiorum

basit bi örnek. japon ve türk modernleşmesi( daha doğrusu batılılaşması) aynı tarihte başlar.türkler ne yapar batı ile doğunun sentezini yapmaya çalışır, japon ne yapar batının teknolojinisini, giyimini kuşamını, eğitimini alır ama kesinlikle kendi değerleriyle bi sentez yapmaya çalışmaz, tabii ki japonlarda da her batının etkisi altına giren ülkeler gibi kendi kültürüne bi küçümseme oluşmuş, ama japonlar bunu aşabilmiştir. bizimkiler sentez yapmaya çalışmış, fakat git gide artan batının, ve batının geride kalmasının etkisiyle durum bugün kü hale gelmiş. üretmeyen toplum olmuşuz. hazır alan toplum olmuşuz, en basit örneği rock müzik yapan gruplar şu an piyasadaki rock gruplarının çoğu cover şarkılarla bi yere gelmiş, taximde müzik mekanlarda çalan grupların hepsi başkalarının şarkılarını çalıyo... kendi kültürümüz ne olmuş. bayhan olmuş, popstar olmuş, tam bir kısırdöngü tam bir dejenerasyon. Bu halkın bir an önce kalkıp, silkinip kendine gelmesi gerekiyor. yoksa allah sonumuzu hayır etsin...

arkadaşlar belki farkında değilsiniz ama yaşadığımız çöküntünün son haddine geldik. şu an ki hükümetin yaptıkları, inanılmaz, adamlar kıbrısı verdi amerikaya üs olsun diye, yeni kamu yasa tasarısıyla, yerel yönetimlere bağlanacak doğu ve güneydoğu illeri, kurulan kürdistan devletine bağlanacak, adamlar devlet yönetimine inanılmaz bir kadrolaşmaya gidiyo ve tamamen rasyonaliteye bağlı olmayan sadece sadakat a bağlı bir yönetim kuruyo, yani devlet yapısını bozarak ülkenin temellerine dinamit yerleştiriyo. buna mecburlar çünkü bu vaatlerle hükümet oldular. popstarla da, hede hödöyle %85 zırsalak ve cahil olan türk milleti bi güzel uyutuluyo.

böyle bi durumla karşı karşıyayken nasıl yaa ulusal bütünlüğün ne önemi var denilebilir. ben de isterim japonla, ingilizle, jameikayla hiç bi ayrım olmadan birlikte yaşamayı ama dünya böle değil ne yazıkki, hiçbir canlı yaşadığı sistemin dışına çıkamaz, muhalif olsada bu sistemin bir parçasıdır.sistemin dışına çıkmak zordur ama sisteme ve sistemin negatif getirileri en aza indirilebilir.

işte bence türk punk grupların yapması gereken bu konjoktür içinde gördüğü problemleri olabildiğince eleştirmesidir, milletin gözünü açmasıdır. gerçekleri gözler önüne sermelidir. en azında bu milletlerin evrilmesine, ve sistemin toplu iğne başı kadar olsa bile yontulmasına yardım etmesidir. yoksa kendi değerlerimize sahip çıkmazsak yutarlar bizi. şuanda başladığı gibi.

bakıyoruz yabancı punk şarkılarına nazilere saydırıyo, ırkçılığa karşı çıkıyo, tamam çok güzelde, ülkemizde yok ki ırkçılık, nazizm dış kaynaklı bölücü hareketler dışında. bu cağrafya içinde yüzyıllar boyu farklı etnik kökenden olan insanlar birbiriyle yaşamayı diğer tüm uluslardan iyi bilmektedir. yani gelip r.a.s.h s.h.a.r.p takılmanın bi manası yoktur kanımca.

bu ülkede punk böyle olmalıdır....

lütfen yaa kim bu dallama ahkam kesiyo demeyin, bunlar benim düşüncelerim bir punk dinleyicisi olarak...

herkese saygılar...

sana dallama demek yada ahkam kesio falan gibi triplere girmek ahmaklık ötesi bi durum olur heralde dostum tam tesine sana teşekkür ediyorum ve sanırım forum bişeylere yaramaya başladı sonunda. hem böyle düşünen başkalarını öğrenmek açısından hemde bunları paylaşmak açısından
yazdıklarının içinde kesinlikle dediğim ve aynen katıldığım bir çok şey var ama bazı hususlarda fazla kötümser olduğunu düşündüm evet halimiz gerçekten içler acısı ama ümitsiz deiliz hernekadar herşeyimiz taklitler ucuza satılmış batı eskisi işler olarak ilerlesede bunun bize olan faydasınıda görmezden gelemeyiz dediğin gibi bu işi tam teslimiyetten çıkar sağlamaya çevirebilirsek japonlar gibi, avrupa birliğide amerikada bizim işimize yarıyacaktır yani olan bitenin farkında olup hareket edersek bizden çıkar sağlamak isteyenler bizim en iyi çıkar kaynağımız olur yani dünyanın herhangi biyerinde kendini soyutlamış bi ulus olmaktansa dünyanın tanıdığı taktir ettiği hatta taklit ettiği bi kültür olmalıyız yani tıpkı japonlar gibi..

bunun dışında evet herzaman dediğim bişey var türkiyede punk ı punkÇILAR deilde arebesk dinleyenler dinlediği zaman punk özünde olması gereken yada aslında amaçladığına ulaşır türkiye için. belki bu hiç bizaman olmıyacak bi dua yani punkı gerçekten isyana kulak vericek insanlara dinletmek yada daha doğrusu birilerine bişeyleri anlatabilmeyi başarmak onları harekete geçirebilmek gerçekten çok zorr hatta belki imkansız, bunu kabullenmek boş hayallere kapılmamak lağzım

ama benim bu noktada daha gerçekçi bi beklentim var tüm punk guruplarından ve dahasından metalcilerden black guruplarından hatta hiphop çılardan bile.. bunların tamamı kendini farklılığın içinde hisseden biraz olsun genele göre daha fazla düşünen gençlerin çekim noktaları buluşma noktaları yani aslında bişeyler yapmak için gereken ivmenin çıkacağı yer
punk ı punklar yada benim daha sevdiğim tabirle punkçılar dinlemeye devam edicek bu topluma yayılmıyacak ve aslında olması gerekende bu çünkü nerde çokluk orda malum
ve hal böyleyken önce bunu dinleyen potansiyel enerjisini napıcağını bilmeyen küçük topluluklar (punklar deadçiler vs..)bilinçlenmeli: parçaların sözleriyle, konserleri anlamlandırmakla yani konsere gelen insanların neden toplandık şimdi sorusuna adam akıllı bicevap vermelerini sağlamak için konserlere isim vermekle (globalleşmeye karşı yada nebiliim uyanış için gibi) konserlerde parça arlarında bu başlık hakkında ufak konuşmalar yapmakla yada hepsinden önemlisi birkaç gurubun ve dinleyicinlerinin müzik dinleyip içip sızıp pogo yapmak dışındada beraber hareket etmeleriyle basit ama dikat çekicek topluma seslerini tepkilerini duyuracak işler yapmalarıyla (dövüş kulubü misali..) bilinçlendirilmeli ve bilinçli harek etmeli
yada öz olarak topluma yayılmaya çalışmaktansa önce kendi kendimizi bilinçli hareket eden gruplar haline getirmeliyiz ondan sora bütünlük içinde yapılan ufak tehlikesiz ama ilgi çekici işlerle kendimizi topluma dökmeli insanları düşünmeye zorlamalıyız..

ayrıca son bişey daha evet okadar kaptırmışızki kendimizi taklit olmaya her zaman en iyi taklit olmayı becerioruz ehe dediğin gibi işte ırkçılık yokken anti nazi punk falan olmak yada nebileim ortalıkta bitane zenci yokken ska nın siyah beyaz karesi siyaz beyaz eşitliğidir falan triplerinde olmak yada işte anarşistim ben hadi araba çizelim sonrada eve gidip bobamın aldığı play stationla oynayalım falan gibi alaksı üzerine söyliyebilcek bişey bulamadığım özenti psikolejisi ehe hatta bilenler bilir bıyıklı punk olurmu sorusunu sorup ortamların geyiğini yapacak kadar kaptırdık kendimizi birilerine benzemeye ohff neise umarım bir gün kimseye özenç duymayacak kadar malzemenin bizde var olduğunu farkedebiliriz
neyse yaa hoşçakalın kendiniz kalın..

siyah beyaz olayını ben zıtlıkların birlikteliğni, kardeşliğini simgelediği için daha evrensel algılıyorum ve ska yı çok seviorm. ska, reggea bu global sömürüyü en iyi anlatan şarkılardır, onlar direk sömürülür biz dolaylı o yüzden bayaabir ortak noktamız var diye görüyorum. dediklerinin çoğuna katılıorm, bizim istediğimiz türde bir punk ergenliğini aşmış 20li yaşlı insanlar tarafından yapılabilir, bu yüzden küçükleri suçlamamalıyız çok fazla, daha kişiliklerini oturtamamış, sırf farklı gçzükmek için punk dinlenler,onlar zaten sonradan clubber oluyo dikkat ederseniz:))

öff başkalarının fikirleri nasıl acaba.

Öncelikle hükümetin tavrı konusunda dünyanın en güçlü ordularından biri olan Türk ordusu hükümetin tepesine binerse tavrını yerse görürüm Kıbrıs'ı kürdistanı. Neyi satıyolar nereye satıyolar? Hükümet hesaplarını yaparken orduyu hesaba katmamaya devam ederse yakında p13'e kavuşacağız. Ayrıca kültürümüzü koruma namına yapılacak şeylerin en başında sinema sektörü gelmekte. Okul gibi Hababam sınıfı gibi laylaylom izleyin gülün dökün paraları filmler belki bir köprü. Yapımcılar bunlardan parayı kırıp ileride yapacakları büyük prodüksyonlara yatırım yapıyor olabilirler. Her nekadar sanmasam da bunu umuyorum. Müzik sektörüyle ilgili coverlardan bahsetmiş operation_ivy. Bütün grupların gelecek kaygısı var ve direkt olarak ekonomimizdeki çöküşle ilgili bir konu. Ya benim bestemi beğenmezse kimse de bidaha beni dinlemezlerse, mekan sahibi müşteri gelmediği için beni birdaha sahneye çıkarmazsa. hangimizde yok? Her grup adı duyulana kadar cover yapmak zorundadır ve bunları yabancı parçalardan seçmelidir. Kaç tane adı herkes tarafından duyulmuş coverlanacak Türkçe punk,rock,ska,metal,doom,black,vs... şarkı var ki? Varsa bile bir grubun repertuarını dolduracak kadar vardır. Ya diğer amatör gruplar? Bu müzik sektöründe yeni yapılanma olarak adlandırılabilir. Yeni çıkan birçok grup önce coverlarla isim yapıp yetenek gösteriyorlar, sonra kendi parçalarını dinletiyorlar. Birçok örnek sayabilirim.Sonunda da ondan sonra gelecek olan gruplara coverlanacak parçalar yaratmış oluyorlar. Anlatmak istediğim ise şuanda sıfır noktasından yukarı çıkmaya başladığımız. Kısır döngüden kurtulduk. Yetenekler bir bir ortaya çıkıyor ama popstar gibi amerikan dayatmalarıyla ve rating kaygılı medya patronlarıyla yeni jenerasyona aşılanan müzik anlayışı yapılan herşeyi silmeye yöneliktir. Bunları yemeyen insanlar var oldukça, saçma sapan diziler izlenmedikçe bizden bir bok olur... Zaten Redd-i İlhak buradan sonra devreye giren bir düşüncedir,saygılar...

Peki Sertaç anarşizmin nereye kadar gittiğini biliyor musun? İnsan özgürlüğünü kısıtlayan her türlü otoriteye karşı olma durumu... Kendine nasıl karşı olacaksın? Anarşizmin sonu bu: kendi özgürlüğünü kısıtlama ve kendine karşı olma durumu. Sonu mantık olarak intihar olmalı... Eee? Bence gel ütopyalara dalma zamanında çok uğraştık. Vatan şudur: Sana karşı olan ve senden nefret eden ırkların sana,bana analarımıza,kundaktaki kardeşlerimize tecavüz ederek küvetlerde boğazımızı keserken birilerinin çıkıp bizden nefret eden ve bizi yok etmeye çalışan lavukları atabildiği yere kadar atmasıyla,denize dökmesiyle sınırları belirlenen toprak parçası... Ve bizim savunduğumuz başlıca şey o toprak parçasını kurarken koyulan resmi dilin,dünyanın bütün diğer dillerinden daha mükemmel oluşu,diğer ulusların bunun farkında olup yoketmek istemesi,bu dili kendi çapımızda kullanılabilir kılmak ve bizden sonrakilere bu mükemmelliği aşılamak. Sonra da vatan millet özgürlük...

ya ben anarşistim fln da demedim olabilirde ama ona giriş yapmadım daha..
bana ltfen o savaş destanlarını anlatma yazmışın oraya bebekleri kesmişler kızlara tecavüz etmişler..kardesşim ben bunlarımı savunuyorum. ben böyle şeylerden emin ol senden çok nefret ediyorum ki bunları düşünüyorum.kendin yazmışın ne kadar kötü şeyler olduunu.peki niye oldu bunlar yine sizin o savunduunuz bayrak için ırk birlikleri dinler veya para için . olaya hala sadece türk tarafından bakıyorsununz..türklerde toprak işgal ederdi adam keserdi haçlılarda avrupalılarda adam keserdi s.kerdi.. ikisininde bir farkı yok bi fark göster bana... ama ikisininde sebepleri aynı. niye hala insanları ırklara ayırıp biz ve dier lavuklar diyorsun. ve böyle düşünceler oldukça adam kesmeler devam edicek..
hakkaten nede zormuş bir avuç toprak paylaşmak
imkansızmış bir arada yaşamak
sınırlarda duvardaki haritadaymış

Ama şunu unutma ki atalarımızın yediği boklar yüzünden bize gıcık herkes. Sen barış bilmemne sınırlar kalksın diyosun da kalkarsa o sınırlar tepemize binipte lüleden yerlerse görürüm seni...

eheh sadece sen dostsun amerikaya ingiltereye irana ırağamı güveneceğiz herkesin istiklal savaşı öncesi yaptıklarını biliosun dedenin göğsünde taktığı madalyanın senin için anlamı myoksa üzgünüm ama senin dedenin göğsündeki madalya benim için önemli istiklal savaşından bu yana avrupadan bize olan zihniyet hiç deişmedi herkes bizi fesli zannedio ki zannetsinler zaten benim dedem takmışsa ve öle yaşamışsa onuruyla öle zannetsinler ama şimdi kep takıp sürünüosan bundan utanmalısın 600 seneyi biyere atamazsın BUNU DİKKATLİ OKU SERTAÇ

çok dikkatli okudum..
ya bize olan zihniyet filan deme bana.. insanları bi ırk diye hepsini bi kefene koyan avrupalıyıda s.k.im
ırk millet vatan için adam öldürenleride s.k.yim..kurtuluş savaşından önce dedemi silahları ile gaspeden öldüren avrupalılarıda s.k.yim.600 yıl boyunca toprak fethetmek için adam öldüren atalarımı! osmanlıyı da s.k.yim...hiçbirinin birbirinden farkı yok! bunu anlayın
bana ayriyetten de lütfen geçmiş masallar anlatmayın

emrah ayriyetten bu şekilde düşünüyosan süründüğünü düşünüyorsan işe keplerini konverslerini gitarını ve düşündüün nazizm ile kaynaşmış fikirlerine ana avrat kayan evdeki punk cdlerini çöpe atmakla başlayabilirsin

Geri