redd-i ilhak cemiyeti

yaa kardeşim aslında benim de derdim Türklük falan filan değil. Dediğim gibi saf Türk yok. Var diyen gelsin ispatlasın.Ulus biyere kadar eyvallah ama bazı şeylere zorunluyuz. atalar dalmış lambır lumbur memleketi fethetmiş falan filan. Olay burdan sonra kopuyor işte. Barış sınır bilmemne diyenler sınırları kaldırıp gelin kardeşlerim diye Yunan'ı Ermeni'yi vs... çağırsın yanına bak nooluyo. O dediğin olacak şey değil Sertaç. Bence uyan artık.

ama ben seni zihniyet olarak adalandırmadım ayrıca karışmış duyguları halletim ben çöpe attım bile senle derdim yok bana cıkışma daha cok eleştirenlere cevap vermen daha mantıklı

emrah ben sana bi derdim varmış gibi bir çıkış yapmadım. eleştirilere cewap veriyorum veya eleştiri yapıyorum..fikirler ortaya koyuluyor.sohbet ediyorz fln. yanlış anlaşılma olmasın

senin saygı duyduğun ve savunduğun konular hakkında gereksiz acıklamalar yapmıoruz biz size saygı duyduk sende bize saygı duy oyun dediğin şey bize bu ülkede yaşama azmi veren duygudur saol

arkadaşlar bazı konularda sertaca hak vermemek çok zor aslında. işin içine tarihi soktuğunuz zaman işler karışır. hiç bi devlet millet, atalarının it kopuk korsan, harami olduğunu kabul etmez, biz de etmek istemeyiz ama genelde öyledir. şu an tarihleriyle gelenekleriyle övünen fransızlar, ingilizler, almanlar hepsi barbar kavmidir. bizde öleyiz. hiç bir ırkın diyerine üstünlüğü yoktur gelenekleriyle tarihiyle övünmek tamamen gereksiz ve saçmadır diye düşünüyorum. en fazla tarih dersler çıkarılması gereken bir bilimdir. ama tarih olayınında ortalığı çok fazla karıştırdığı gerçektir. keşke tarihi hiç bir şekilde bilemeseydik diyorum, bence öyle daha iyi olurdu.

ben anarşizmin çoğu noktasına katılyorum ama ama insanın doğuştan iyi mi kötü mü olduğu noktasına geldiğimde herşey tıkanıyor.... herşeyi bıraktığımızda anarşizm ütopya veya insanların tamamiyle mükemmel ve 100 de 100 hayvansal özelliklerinden arınmış olduklarında olası bişey olduğuna kanaat getiriyorum. yani bi anarşist devrim bizi ancak koasa sürükler şu anda diye düşünüyorum. o yüzden şu anda biraz evrimciyim. ha düzen getirmek için olması gereken şey devlet mi? o da olmayabilir... devlet olduğu için insanlar eziliyo, şuanda silah tüccarları dayatttığı için savaşlar çıkıyo. devletin bizi buna zorlamaya hakkı varmı? .... offf neyse bu konu bitmez. ama gerçekleri unutmamalıyız ve ona göre yaşamalıyız elimizden geldiği kadar.

ayrıca şuan antiflag, sınırların kalkması falan aslında hatta devletsizlik burjuvanın hedefleri arasındadır, karışanın olmadığı bi ticaret, olmayan kotalar, bir büyük devlet içerisinde rahatça sömürebilmek insanlar, fakirlerin ekmeklerini daha rahat çalabilmek bu bakımdan da bakın olaya biraz daha...

Çok derin mevzular. Oralara girersek inan Turkrock.com forumlarında yazılmış bütün mesajlar kadar mesaj yazsak gene işin içinden çıkamayız. Redd-i İlhak'ın savunduğu bellidir. Katılan gelsin kapımız açık...

sen demiştin ya operation sistemin dışına cıkamazlar ne kadar muhalif olursa sa olsunlar insanlar die işte o zamanın sistemi ve yaşam şartları bu yaşamak ve devam etmek istiosan gücünü ve tavrıı belli etmek zorundasın ve ben de bunu sevmiom zaten ama görünen köy klavuz istemez yani biz nasıl bize engel olan ve bizden gücsüz ülkeleri mangamız atına almışsak eyer bizde onlar gibi sesiz ve gücsüz olsaydık bizde dierlerinin mangası altına girerdik ben bunu anlamanızı ve birazda böle düşünmenizi diliorum
bende en az sizin kadar halkların kardeşliğni istiorum ama kendimi korumazsam ne dostum olur nede düşmanım cünki zaten onladan biri oluru bölecede halk kardeşliğide kalmaz SERTAÇ sende beni yanlış anlama

evet sertaç seni barışa katkılarından dolayı nobel barış ödülüne layık görüorum.. ama düşündümde şimdide geri alıyorum çünkü belli olmaz sen yine yanlış anlarsın üstüne falan oturmaya kalkarsın aman ha neme lazım dimi?
bak şimdi genç dinamik fakat anrşi işine biraz fazla kendini kaptırmış dostum sana daha öncede yazdığım ama anlamadığın bişeyi ilk okuldaki hocamın tembel çoçukları gaza getirmek için kullandığı bilafa dayanarak tekrar yazıcam bazısı bikerede anlar bazısı milyonu bulur.. tam böle deildi ama sana bu daha yakın sanki ehe!
:ben hiçbizaman ne ırktan ne orasıda bizim burasıda gibi emlakçı mantığıyla milliyetçilikten, nede bütün türkler toplanın bak kocamaan olucaz gibi saçma turancılıktan) bahsetmedim!!! ve halada bahsetmiorum tek savunduğuum var olan değerlerin yitirilmemesi!!!!!!!!!!!!!!! lütfen anla artık.
ayrıca reddi ilhak demişsiniz falan demişsin allah allah senin için bu kadar yenibir kavram olduğunu bilmiyodum doğrusu. ayrıca birazcık kafanı zorlarsan redd i ilhak taki işkalin toprak işkaliyle alakası olmadığını hatırlıyacaksın sertaç ki bence gayette hatırlıyosun çünkü binkere bahsi geçmiş senin bile unutmana imkan vermicek derecede konuşulmuş bir konudur redd i ilhak yani işkale karşı yani kafaların işkaline karşı olduğumuzu. Yani: kafaların boş saçma oyalangaçlarla: pop star gibi, bbg gibi yada daha derinde negereği var türkçenin gibi veyahutta sendede kabul gören: sınırlar kalksın devletler yıkılsın gibi kiaslında operetion iyv ninde dediği şekilde globalleşmenin tek emeli yani zenginler klübünün gelecek hayalleri olan şeyleri sanki cenneti anlatıyomuşçasına anarşi adı altınta sen ve benzeri insanların savunması yani o beyinlerinin işkal altında olmasına karşın işkale karşı demiştik..
neyse daha fazla anlatmak lağzım aslında sana daha uzun daha ayrıntılı ama benim askerliğin bitmesine sadece 10 gün kaldı yani okadar vaktim yok artık.. eheeh
kendine iyibak sertaç kaanada slm..

ayryaten anarşi hususunda evet anarşi birçok yönden benimde kabulüm ama anarşizim deil çünkü karşı olduğu herşeiin içinde başka bi düzen oluyo.. dolayısıyla bence anarşi hiçbizaman ortak yön amaç olamaz çünkü herzaman herkezin anarşiden algıladığı şey farklı olacaktır ki bendede anarşi ne devlete karşı olmaya nede dini reddetmeye denk gelio bende anarşi düzen kurallarının salaklara ve polise yakalanmak istemeyenler için olduğu anlamında olabilir kısaca mesela... neyse sora bu hususa devam etmek üzere hoşçakalın vaktim yok şimdi mutlu kkalın esen kalın falan filan kalın..

evet neyseki gerçekten az tabii umarım son dakka golü yemezsem!! ayrıca çok ısrarlı takipçilerim varmışda farkında deilmişim ama geçmişte verdiim bi söz vardı hala gerçekleştiremediğim artık şart oldu baykal sözüm söz tamamı!!

Pardon küçük bir yanlış anlaşılma olmuş...Ben katl-i vacip'i redd-i ilhak cemiyetini oluşturan gruplardan biri olarak görmemişim ilk sayfaları okurken...Bu yüzden Katl-i vacip benim redd-i ilhak'ı bir grup ismi olarak anladığımı sanmış galiba...
Ben redd-i ilhak cemiyeti'nin kuruluş amacını ve bu grubu oluşturan grupları forumun başından beri bilmekteyim...
Düşüncelerinizi desteklediğimi bir kere daha belirtmek isterim..Ayrıca diğer forumlarda kardeş gruplardan yazdığım redd-i ilhak'ı bir müzik grubu ismi olarak değil bir düşünce biçimi etrafında oluşan sosyal bir grup olarak yazmak istemiştim...Hatta bir forumda "bende redd-i ilhak'a katılmak isterim" demiştim..
Galiba yanlış anlaşılmışım :) Saygılar ve sevgiler...

bişeyler yapmalı ve buda bişey aslında.. redd i ilhak fikirlerine katılan yorum yapan herkezi acaip seviyorumya sağolun varolun redd i ilhak ihya oluyo her eklenen fikirle ama dahası için ne olmalı nasıl anlatılmalı bu.. ne yapmalı? mesala yüzyüze görüşmek olsa..
ve artık redd i ilhak bursadan istanbula (oparetion ivy nin dikkatine) ankaraya(evdekises nazarında dejavu!!) çıkmalı ya yoksa buda denenen diğer toplanma çabalarının akibetine uğrayıp kendi kendini bitirecek..

evet akıncığım dediğin oluyu cünki dejavu büyük bi ihtimalle seninde geldiğin bir zamanda bursada olacak çalışmalar sürüyü ne güzel oldu birlik oldu dejavuyuda bu oluşumun içinde görmekten inanılmaz haz aldığımı sölemek isterim

Geri