Namm 2016 Paylaşımlar Başlığı

Marshall mini jubilee yapmış, 25watt ama abisiyle aynı preampı taşıyor, güzel hareket :)
maxresdefault.jpg

Marshall mini jubilee yapmış, 25watt ama abisiyle aynı preampı taşıyor, güzel hareket :)
70561 eklentisini görüntüle
Bu harika haberde tek aklıma takılan nokta şu oldu. Bu amfileri minyatürleştirince haliyle power amp kısmındaki herşey de değişiyor ve ufalıyor tabi lambalar da. Lamba kırılması olayına mesafeli yaklaşan birisi olarak şunu da yoğun şekilde hissediyorum: Lambalar kırılma rejiminden çok uzakta da olsa yani mütevazi volume`lerde bile bir karakter farkı oluyor. Ve hatta en büyük fark clean tonlarda bana kalırsa. Bütün lambalar içinde bu EL-34 ise en nevi şahsına münhasır olan lamba, taklidi pek zor (benim de en sevdiğim). Yeterince yaklaştırmayı becermişlerse büyük iş yapmışladır.

Bu harika haberde tek aklıma takılan nokta şu oldu. Bu amfileri minyatürleştirince haliyle power amp kısmındaki herşey de değişiyor ve ufalıyor tabi lambalar da. Lamba kırılması olayına mesafeli yaklaşan birisi olarak şunu da yoğun şekilde hissediyorum: Lambalar kırılma rejiminden çok uzakta da olsa yani mütevazi volume`lerde bile bir karakter farkı oluyor. Ve hatta en büyük fark clean tonlarda bana kalırsa. Bütün lambalar içinde bu EL-34 ise en nevi şahsına münhasır olan lamba, taklidi pek zor (benim de en sevdiğim). Yeterince yaklaştırmayı becermişlerse büyük iş yapmışladır.

valla görcez bakalım, şu an gezinen videolardan pek bi şey anlaşılmıyor, bir kaç haftaya işin detayları ortaya çıkar ama force'da bi disturbance hissetmedim değil:D

Abisi 1800$ ikem mini jubilee için 1300$ biraz çok olmuş sanki...
Dolar bazında bakınca 500 dolar az gibi geliyor ama ülkemizin dolar seviyesinin 2.99 - 3.05 TL civarlarında gezmesi sebebiyle 500 doların 1500 TL civarı bir meblağ olması büyük bir fark (bana göre). Tabi bu farkın büyüklüğü kişilerin alım gücüne göre değişir, orası da ayrı :)

Kesinlikle super bir gitar, iki gundur buna bakiyorum ben de deli gibi. Ama herhalde bir adet olacak. Uzerindeki resmi reprint edip bir signature seri cikartsalar ne mukemmel olurdu oysa ki.

decal vs şeklinde fabrikasyon bir örnek yapılan grafikler çok kötü duruyor bence. her gitarı sanatçının boyaması gerektiğini düşünüyorum. dan lawrence vardı misal, jackson nebulaları boyayan adam. aynı tema olsa da her nebula diğerinden farklıydı. bıraktı gerçi jacksonla çalışmayı.

Geri