Namm 2016 Paylaşımlar Başlığı

3742-desktop.jpg

bu model jj2 scott ian (jj1 de olabilir tam emin değilim), bunun headstockı binding vs azıcık klasik makyajlanıp kullanılsa çok güzel olurmuş. kısfmet.

Singlecutlarda bu tarz headstockları sevmeyen bir ben miyim ya :oops:
zevk renk meselesi sanırım. bence hoş, hafif bi radius ile daha hoş olurmuş.

Ayrılıp ayrılmadıklarını bilmiyorum ancak Jeff, instagram sayfasında hala KieselCarvin diye hashtag ile paylaşıyor fotoğrafları.
carvin'in kurucusu lowell kiesel olarak gözüküyor, jeff kiesel de torunu.
esp-ltd, fender-squier, gibson-epiphone gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

zevk renk meselesi sanırım. bence hoş, hafif bi radius ile daha hoş olurmuş.

carvin'in kurucusu lowell kiesel olarak gözüküyor, jeff kiesel de torunu.
esp-ltd, fender-squier, gibson-epiphone gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
sanırsam yeni modeller artık kiesel diye üretilmeye başlandı alt-üst modelleri farklı markayla basmak diye bir şey yok sanıyorum.
tosin abasinin yeni modeli çok kötü. perde erişimini düşünürek mi istedi bu gitarı hiçbir fikrim yok ama bu gitarın perdeleri sınırlayacağı bir gerçek.
bi dahaki kış nammini bekliyorum. schecter indirimlerini kaçırdığımdan dolayı

sanırsam yeni modeller artık kiesel diye üretilmeye başlandı alt-üst modelleri farklı markayla basmak diye bir şey yok sanıyorum.
tosin abasinin yeni modeli çok kötü. perde erişimini düşünürek mi istedi bu gitarı hiçbir fikrim yok ama bu gitarın perdeleri sınırlayacağı bir gerçek.
bi dahaki kış nammini bekliyorum. schecter indirimlerini kaçırdığımdan dolayı
haklısın. şimdi araştırdım da, aynen gitarlar kiesel adıyla sunulacakmış. carvin daha çok ekipman.
Carvin's New Company, Kiesel Guitars, to Handle Guitar and Bass Manufacturing

şuna insan dalıp gidiyor yahu :wideyed:
Jan15_LNU_KieselGuitars_FEAT.jpg

öyle zaten ihtimalle, block inlay kullanacağını da sanmıyorum seri üretimde. yalnız burdaki truss rod kapağından kıllanmadım değil.

marty'nin jackson'a geçeceği dedikodusu var. jcf'de baya bi dillendirilmeye başlandı.

usa uretimde block inlay kullanabilir bende kv2t vardi mesela o ole block inlaydı aslında olay duz ters iki shark inleyin arasındaki ısmada bir sedef atarak shark eye inlay denilenseyi yapmak. ayrıca japon sls3lerde de block inlayde kullanılıyordu. ne gitardı onlarda ama varya

prod_811_2025_large.jpg

Explorer + Shecter konforu bir arada headstock pek taktığım mevzu değil. Mesela Gibson'un 40 senedir değiştirmediği o beyaz mandallar adamlar arkasına otomatik tuning takıyor ön tarafında o mandallar :D Böyle komedi var mı ya. Aslında bizde teknolojiye önem veriyoruz ama eski de olmalı steampunk mu bu ?

marty demişken, jackson showcase olarak bi kaç tane firebird yapmış. rahmetli king de severdi firebirdleri...

schecter explorer yerine, kelly explorer gelse piyasayı öttürür bu arada. pek ihtimal yok ama, fender sonrası o toplara hiç girilmiyor.

yani adam calıyor sonucda ama EMG TV de caldııgı gison lespaulu beni benden aldık reliclikte gelinen son nokta olabilicegine inandırdı beni acıkcası o aradaki scallop perdelerde off ki ne offf
12591758_10153823634280140_1781587619_o.jpg
Bu Les Paul'ün yanlıs hatırlamıyorsam bir yangından kurtarıldığı ile ilgili bir hikayesi var :) Sonra tekrar luthierler tarafından düzenleniyor galiba. Böyle bir gitar var, ancak bu martynin bu les paulü müydü baska gitar mıydı hatırlayamadım.

NAMM festivalini tanıtılan yeni ürünlerden ziyade hiç bir yerde dinleyemeyeceğimiz jam sessionlarını dinlemek ile geçiriyorum diyelim. Arada görüntüleri düşüyor oradan takipçisiyiz tabiki.
Bkz:

Biraz eski ama olsun asla eskimez kendileri.
Bir edit yapalım.

Son düzenleme:
Geri