Hangi Gitar Ve Amfi

sizce hangi gitar?

• epiphone sg special

Oylar: 4 19.0%
  • epiphone sg g-400

Oylar: 17 81.0%

• Toplam oy veren
    21
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, iyi akşamlar.

yaklaşık 10 yıldır bi elektro gitar sevdasında gidiyorum ve en nihayetinde bu ay içerisinde alacağım ama gitar ile ilgili hiçbirşey bilmiyorum ve ne nedir hangisi iyidir diye okumaktan artık beynim şişti ve en sornunda kafamda az çok oturtarak sizlere sormaya karar verdim beni de bilgilendirrseniz sevinirim.

öncelikle bu iş için ayırabildiğim max. tutar 1000-1200 tl gibi bi rakam öncelerde 600 700 tl bi gitar alırım yanına da amfi alırım dedim ama baktım ki ensturman daha önemli ve alıştıktan sonra bırakması daha meşakkatli onun için paramın büyük bir kısmını gitara harcayıp öğrendiklerimden yola çıkarak uygun bir amfi almayı düşünüyorum bu konuda siz nedersiniz?

istediğim gitar
Epiphone sg g-400 veya Ephipone sg special tonları daha güzel gelidği için kulağıma. ama önceliğim sg g-400 istiyorum ne dersiniz?
amfi olarak da çok fazla bi bütçe kalmıyor epiphone sg g-400 aldığımda, onun için acaba VOX AC1RV gibi ufak bi amfi alıp kullansam nasıl olur anladığım dinlediğim kadarıyla ses performas olarak güzel bi cihaz? evde hali hazırda kullandırğım hiçbir sete değişmeyeceğim Pioneer hifi müzik sistemim var amfinin kulaklık girişinden onu bağlayabilirm yada ses temizliğine göre SONY ev sinema sistemim var onu da bağlayabilrim sizce ne yapmalıyım?

şuan ilk heyecan olduğu için hepsinden olsun istiyorum. ama körü köründe de gidip satıcının satmak istediklerini alıp gelmek istemiyorum. bu iki gitar ve amfi konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

iyi akşamlar

Öncelikle şunu söylemeliyim amfi-gitar ikilisinde tonu büyük ölçüde etkileyen amfidir. Yani şu an içinde olduğunuz "büyük kısmını gitara ayırayım kalana amfi alırım" düşüncesi yanlış bana kalırsa. İki gitar arasında elbette g400 daha üst seviye bir gitardır. İkinci el alırsanız amfiye de büyük bütçe kalır. Ama bana kalırsa hali hazırda güzel (öyle olduğunu söylüyorsunuz) bir sistem varsa ve sahne vs. planları yoksa yakın zaman için, prosesör ya da ses kartı ya da ses kartı özelliği de olan prosesör (ki ilanlarımda bir tane mevcut :rolleyes:) alıp sisteme girmek hem uygun fiyat hem de çok çeşitlilik açısından daha avantajlı olacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle şunu söylemeliyim amfi-gitar ikilisinde tonu büyük ölçüde etkileyen amfidir. Yani şu an içinde olduğunuz "büyük kısmını gitara ayırayım kalana amfi alırım" düşüncesi yanlış bana kalırsa. İki gitar arasında elbette g400 daha üst seviye bir gitardır. İkinci el alırsanız amfiye de büyük bütçe kalır. Ama bana kalırsa hali hazırda güzel (öyle olduğunu söylüyorsunuz) bir sistem varsa ve sahne vs. planları yoksa yakın zaman için, prosesör ya da ses kartı ya da ses kartı özelliği de olan prosesör (ki ilanlarımda bir tane mevcut :rolleyes:) alıp sisteme girmek hem uygun fiyat hem de çok çeşitlilik açısından daha avantajlı olacaktır.

Yanlış anlattım sanırım kalanına amfi alırım değil de şuan elimde olanı gitar için harcayıp daha sonra isteklerim doğrultusunda güçlü bi amfi almak. şimdi içinde beni hayal kırıklığına uğratmayacak kaç watt verdiğinden ziyade temiz ses olmasını istediğim için bu amfiyi söyledim. 250 tl gibi bütçeye bildiğiniz daha güzel amfiler varsa her türlü fikire açığım.

Biraz daha sabredip harcama limitinizi 1500 tl'ye çıkarın. Buraya ara ara düşen deyim yerindeyse aklınızın almayacağı uygunlukta 2. El temiz ve kaliteli marka/model gitarlardan 800-1000 tl aralığında olanları tarayın. Kalan rakamı da bence yine buradaki amfilerden değerlendirebilirsiniz.

Tecrübeyle sabit özet geçiyorum; sg special/sg 400 ve benzer kalibredeki aletlere vereceğiniz paraya çok büyük yazık olur.

İyi akşamlar.

Yanlış anlattım sanırım kalanına amfi alırım değil de şuan elimde olanı gitar için harcayıp daha sonra isteklerim doğrultusunda güçlü bi amfi almak. şimdi içinde beni hayal kırıklığına uğratmayacak kaç watt verdiğinden ziyade temiz ses olmasını istediğim için bu amfiyi söyledim. 250 tl gibi bütçeye bildiğiniz daha güzel amfiler varsa her türlü fikire açığım.
Bu fiyata Blackstar Id Core ya da Line 6 Spider serisi güzel gider. Denemeniz gerek, Blackstar'ı seven Line 6 'i sevemiyor ya da tam tersi, kişiden kişiye değişen bir durum yani. Ama dediğim gibi sisteme prosesör girmek (az önce de dediğim gibi sistem sağlamsa) her türlü daha avantajlı olacaktır.

Biraz daha sabredip harcama limitinizi 1500 tl'ye çıkarın. Buraya ara ara düşen deyim yerindeyse aklınızın almayacağı uygunlukta 2. El temiz ve kaliteli marka/model gitarlardan 800-1000 tl aralığında olanları tarayın. Kalan rakamı da bence yine buradaki amfilerden değerlendirebilirsiniz.

Tecrübeyle sabit özet geçiyorum; sg special/sg 400 ve benzer kalibredeki aletlere vereceğiniz paraya çok büyük yazık olur.

İyi akşamlar.
aslında dediğiniz doğru ama bilgim olmadığı için şuan sadece iyi kötü olduğunu sadece kozmetiğine bakarak anlayabilirim. ses, çatlak perde vs. den anlamıyorum. birde ilk heves olacağı için açığı sıfır almak istedim. bu fiyat aralığında önerebiileceğiniz marka model varmıdır?

Zevkinize göre schecter, gibson, prs (se serisi) gibi gayet başarılı markaların kalbur üstü diye tabir edebileceğim, ve yukarıda belirttiklerinizden çok daha kaliteli modellerini bulabilirsiniz. Bence satılık bölümünü detaylıca bir tarayın, biraz da bulup beğendiklerinizi internetten araştırın. Hem eksik olduğunu düşündüğünüz bilgilere ulaşırsınız hem de aldığınız/alacağanız ekipmanlar konusuda ilerisi için çok daha başarılı harcamalar yaparsınız.

Müziğin ekipmanın icrası kadar araştırıp keşfetmesi de zevklidir. Tavsiyeler yanıltıcı olabilir, kendi zevklerinize göre şekillenmeli bu konu.

Yine de; schecter solo serisi, gibson studiolar ve prs se serisinden bazı modeller ilginizi çekebilir. Gibson studio tek başına belirttiğim rakamlarda bulamazsınız fakat diğer markaları tarayınca çok daha makul gitarların da mevcut olduğunu görürsünüz.

Sizin için buradan ilk bakışta bulabildiklerim şöyle;

Satılık - Prs Se Bernie Marsden + Seymour Duncan Seth Lover Set
Satılık - Kore Cort M520 (seymour Duncan Alnico 2 Pro)
Satılık - Schecter C1-fr (ses Karti-mic Takasli)
Satılık - Gain Deluxe Elan Fm-tr

Özellikle son paylaştığım gain marka gitar bu ilanlar arasındaki favorimdir. Gerisini de siz bakarsınız.

İyi geceler.
teşekkür ederim ilginiz için ben biraz da onları inceleyim.

Merhaba. Yeni başlayacaksanız Floyd Rose denilen beladan uzak durmanızı taviye ederim. Tecrübesi olmayanların çok başını ağrıtır. Birkaç ay önce bir dükkanda 1.350 liraya Ginson Faded SG satıldığına şahit oldum. Sıfırı da en son 1.800 civarı idi sanırım.

SG aslında güzel gitardır. Ama Epiphone SG'lerin maalesef kötü gitarlar. Klavyeleri çok kötü, çok cılız. Bu da tonlarını olumsuz etkiliyor. Proları var, ikinci elini bulursanız bir bakın. Ama mutlaka deneyerek alın. Fikrimce klavyeleri çok kazık, çalım konforları çok düşük. Gibson standartları ile alakaları yok.

Bunun dışında yukarıda tavsiye edilen Bernie PRS, Cort M250,- gibi gitarlar Epiphone SG'lere rahmet okutur, sala verip gömer. Cort'un CR200 ve üstü LP'lerine de bakabilirsiniz.

Başlangıç için Line6 Spider veya Roland Micro Cube hatta Marshall MG15 gibi bir amfi yeter. Dediğiniz Vox cep amfisi, size yetmeyebilir.

Mümkün mertebe ikinci el ürünlere yönelin. Yarın öbür gün değiştirmek istediğinizde zarar etmezsiniz. Etseniz bile çok düşük olur en azından.

Merhaba. Yeni başlayacaksanız Floyd Rose denilen beladan uzak durmanızı taviye ederim. Tecrübesi olmayanların çok başını ağrıtır. Birkaç ay önce bir dükkanda 1.350 liraya Ginson Faded SG satıldığına şahit oldum. Sıfırı da en son 1.800 civarı idi sanırım.

SG aslında güzel gitardır. Ama Epiphone SG'lerin maalesef kötü gitarlar. Klavyeleri çok kötü, çok cılız. Bu da tonlarını olumsuz etkiliyor. Proları var, ikinci elini bulursanız bir bakın. Ama mutlaka deneyerek alın. Fikrimce klavyeleri çok kazık, çalım konforları çok düşük. Gibson standartları ile alakaları yok.

Bunun dışında yukarıda tavsiye edilen Bernie PRS, Cort M250,- gibi gitarlar Epiphone SG'lere rahmet okutur, sala verip gömer. Cort'un CR200 ve üstü LP'lerine de bakabilirsiniz.

Başlangıç için Line6 Spider veya Roland Micro Cube hatta Marshall MG15 gibi bir amfi yeter. Dediğiniz Vox cep amfisi, size yetmeyebilir.

Mümkün mertebe ikinci el ürünlere yönelin. Yarın öbür gün değiştirmek istediğinizde zarar etmezsiniz. Etseniz bile çok düşük olur en azından.

çok iyi bilmediğim için klavyesinden anlamıyorum sadece şuan demolarını dinlediğim ve görüntüsünden etkilendiğim için onu epiphone seçmek istedim ama gönderdiğiniz gitarların tonu da çok güzel hatta gezinirken cort g250 ye denk geldim çok hoşuma gitti ama köprü konusu çok kafamı kurcalıyor bilgim henüz sınırlı olduğu için akor kaçırma vs. konusunda uğraşırım diye korkuyorum işin açığı başka önerebileceğiniz modeller gitarlar varsaher türlü fikire açığım en fazla 1000 tl civarında olan.

ikinci el ürüne bakarken de gövdeden çok sapa ve klavyeye bakın. Fretleri bi kontrol edin

anlamadığım için gitar çalmayı fretten anlamıyorum aslında onun için de sıfır almak istiyorum

Cort G250 güzel gitar ama floyd rose yok yani sana sıkıntı yaşatacak türde bir gitar değil. Akort kaçırma da her gitarda olduğu kadar olur, fazlası olmaz. Ama köprüden yana kafam tamamen rahat olsun dersen sabit köprü gitarlar da mevcut tabii ki. Bir de ilk mesaja da dikkatli baktım ama gözümden kaçtı mı bilmiyorum, hangi tarzlarda çalmak istiyorsun? O da çok önemli bir unsur.

Cort G250 güzel gitar ama floyd rose yok yani sana sıkıntı yaşatacak türde bir gitar değil. Akort kaçırma da her gitarda olduğu kadar olur, fazlası olmaz. Ama köprüden yana kafam tamamen rahat olsun dersen sabiy köprü gitarlar da mevcut tabii ki. Bir de ilk mesaja da dikkatli baktım ama gözümden kaçtı mı bilmiyorum, hangi tarzlarda çalmak istiyorsun? O da çok önemli bir unsur.

ben daha fazla clean tonlar ağırlıklı çalmak istiyorum jazz blues tonlarında. çok fazla sert müzik düşünmüyorum. ama kendime de çok güvenmiyorum o konuda. onun içinde kararsızım biraz ne yapacağıma bir türlü karar veremedim. hepsinden azar azar tatminkar olsun istiyorum. kendim hobi olarak çalmak istiyorum sahne vs. düşünmediğim için hepsinden kulağıma göre çalmayı planlıyorum onun için de gitarı bi türlü oturtamadım kafamda.

ben daha fazla clean tonlar ağırlıklı çalmak istiyorum jazz blues tonlarında. çok fazla sert müzik düşünmüyorum. ama kendime de çok güvenmiyorum o konuda. onun içinde kararsızım biraz ne yapacağıma bir türlü karar veremedim. hepsinden azar azar tatminkar olsun istiyorum. kendim hobi olarak çalmak istiyorum sahne vs. düşünmediğim için hepsinden kulağıma göre çalmayı planlıyorum onun için de gitarı bi türlü oturtamadım kafamda.
O zaman tek ve kesin çözüm-> Epiphone Les Paul. :) Tabii önceki mesajda da dediğim gibi bütçe 1000-1200 ise.
Yine önceki mesajlardan birinde dediğim gibi sahne vs. yok ise prosesör ya da ses kartı al yazılımını kur keyfine bak derim ben. Kısıtlı bütçeyle aldığın amfi kısa süre sonra tatmin etmemeye başlayabilir, ama sana kalmış tabii ki.

O zaman tek ve kesin çözüm-> Epiphone Les Paul. :) Tabii önceki mesajda da dediğim gibi bütçe 1000-1200 ise.
Yine önceki mesajlardan birinde dediğim gibi sahne vs. yok ise prosesör ya da ses kartı al yazılımını kur keyfine bak derim ben. Kısıtlı bütçeyle aldığın amfi kısa süre sonra tatmin etmemeye başlayabilir, ama sana kalmış tabii ki.
epiphone lp nin herahngi bi modeli var mı önerebileceğin? bende önceki mesajımda dediğim gibi kendi ses sistemime bağlayacağım proses veya ses kartıyla idare edip öğrendikten sonra nasıl bişey istediğime bakarak bi amfi mi alsam diye düşündüm

epiphone lp nin herahngi bi modeli var mı önerebileceğin? bende önceki mesajımda dediğim gibi kendi ses sistemime bağlayacağım proses veya ses kartıyla idare edip öğrendikten sonra nasıl bişey istediğime bakarak bi amfi mi alsam diye düşündüm
Prosesör ve yazılımda onlarca amfi, kabin, efekt seçeneği olduğu için dediğin gibi doğru ekipmanı kurmanı kolaylaştırabilir.
Ben Epiphone Les Paul Custom Black Beauty Kullanıyorum, 2002 yapımı Kore model. Epiphone'un 2004 öncesi modelleri Kore, sonrası Çin. Korelerin birçok konuda çok daha iyi olduğu söylenir hep, o yüzden mümkünse Kore ikinci elleri kovalamanı öneririm. Model olarak da; bütçeye göre en iyi Custom alınabilir, onu öneririm.

Siz @Cibsın Lö Pol e aldırmayınız. Custom Epiphone aldığından beri dengesi bozuldu, takılmış plağa döndü :)

İş clean ton ağırlıklı ise güzel bir strat da alınır. Fiyat performans olarak SX American Alder veya Ash serisini tavsiye edebilirim. Arada uygun fiyata Godin, Meksika Fender, Blade, Fujigen, Schecter filan da düşebilir.

çok iyi bilmediğim için klavyesinden anlamıyorum sadece şuan demolarını dinlediğim ve görüntüsünden etkilendiğim için onu epiphone seçmek istedim ama gönderdiğiniz gitarların tonu da çok güzel hatta gezinirken cort g250 ye denk geldim çok hoşuma gitti ama köprü konusu çok kafamı kurcalıyor bilgim henüz sınırlı olduğu için akor kaçırma vs. konusunda uğraşırım diye korkuyorum işin açığı başka önerebileceğiniz modeller gitarlar varsaher türlü fikire açığım en fazla 1000 tl civarında olan.

anlamadığım için gitar çalmayı fretten anlamıyorum aslında onun için de sıfır almak istiyorum

Sıfır gitarda da sorun çıkma ihtimali her zaman vardır. You Tube demolarına da fazla aldırmayın. Kimileri yüklenmeden önce editlenir, kimileri de çok kaliteli amfilerle kaydedilir. Bu yüzden yanıltma payı büyüktür.

Geri