Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

TC Flashback delayler basılı tutunca elinle tap tempo yapabiliyorsun, sahne için ne kadar kullanışlı tartışılır.
Boss dd5-dd6 da tap tempo için uygun fiyatlı bir çözüm olabilir yanında alınacak bir switch pedal ile.

Son düzenleme:
boss dd serilerinin bazılarında extra footswitch ile tap tempo yapabilirsiniz.
boss dd20 , lin6 dl4 , tc electronic flashback x4 aslında en iyi çözüm
line6 echopark da çok güzeldir onda da tap var fakat kullanması biraz zor.

Selamlar , konu yukarıda olmasından dolayı , affınıza sığınarak bir şey danışmak isterim , carlmartın deLayla hakkında görüşleriniz , teşekkürler saygılar .

Joyo D-Seed'de var tap tempo ama iki butona aynı anda basarak Tap yapılıyor :D. Foot switch girişi de var ama foot switch manasızca sadece kanal seçimine yarıyor. (A ve B diye iki farklı delay programlanabiliyor)
Ama alışınca iki butona basma meselesi şahsen pek sorun olmadı benim için. Tavsiye ederim.

Merhaba forum
2. elden distortion pedalı almak istiyorum. Marshall amfim bu durumda yetersiz kalıyor.Hacimli tonları olan, viking karakterli olmayan,old school ve moderne hitap eden ton yelpazesi geniş olması temennim. Boss, mxr, metall muff olabilir. Cahiiliğimi maruz görün bişeyde sormak istiyorum.mesela metal muff ı kullanırken aynı zamanda amfinin delay ve reverbünü de kullanabiliyormuyuz?

Önceden Zoom G1Xon kullandım, fakat yetersiz kaldığı için satmak durumunda kaldım. Yani aşağı yukarı prosesörlere aşinayım diyebilirim :) İkinci el almayı düşünüyorum doğal hâliyle, eski konularda dolar kuru düşük olduğu için yeni konu açma gereği duydum. Evde pratik yapmayı düşünüyorum dolayısıyla amfi/kabin simulasyonları olmalı, arada sahne işi olursa diye de preset/manuel modu olursa iyi olur. Sahibinden'de gördüğüm kadarıyla 1000 lira bandında Boss GT-10, nadiren düşse de Pod HD 500, bir de 900 TL'ye bir Zoom G5n var. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

Önceden Zoom G1Xon kullandım, fakat yetersiz kaldığı için satmak durumunda kaldım. Yani aşağı yukarı prosesörlere aşinayım diyebilirim :) İkinci el almayı düşünüyorum doğal hâliyle, eski konularda dolar kuru düşük olduğu için yeni konu açma gereği duydum. Evde pratik yapmayı düşünüyorum dolayısıyla amfi/kabin simulasyonları olmalı, arada sahne işi olursa diye de preset/manuel modu olursa iyi olur. Sahibinden'de gördüğüm kadarıyla 1000 lira bandında Boss GT-10, nadiren düşse de Pod HD 500, bir de 900 TL'ye bir Zoom G5n var. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler :)
Sahne için boss me80 kullanıyorum harika bir alet kesinlikle, zaten boss'un preset anlamında da yazılım desteği çok güzel (boss tone studio) ayrıca analog pedalboard gibi kullanabilirsin manuel modda. Gruptaki basscimiz boss me70 kullanıyor ayrıca, bass için :)

Line 6 pod hd500 ya da 500x. Burada adı geçen prosesörlerin hepsini tokatlar. 700-800 liraya kesinlikle me ya da rp serisi falan almayın hd 500 her türlü iyidir.

Geri