Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Warp ozelligini bir iki yildir ariyordum ve baska hicbir alette ben boyle bir sey bulamadim. Dl4un sinyalden cok kirptigini herkes soyledi ben dukkanlardan birinde kullaninca kendim de fark ettim. Flashback vs dl4 bana hep cok klasik virtuoz gitarist pedali geliyor , nitekim ben deneysel islerle mesgulum isin tekniginde degilim.

Sirf warp ve twist ozelligi icin DD-20 almistim. DL4 almazdim, hep sorun yaratabilen bir alet. Adaptoru dert, switchler cabuk bozuluyor. Ve sinyali otomatikman 4db kirpiyor. Sadece MIDI icin de Flashback alinmaz. Boss da stereo kullanacaksaniz, cift output kullanildiginda gurultu yapabiliyor. Iclerinden en kolay satilabileni de Flashback. Ama gonlum DD-20 diyor. Calistigin BPM'i gostermesi ve preset gecislerindeki kolaylik acisindan severim.

Demek sesi kırpma özelliği DL4'te de var. Bende Echo Park var hocam. Aynı ses kırpma olayı onda da var. Koskoca DL4'te de bunun olması şaşırttı açıkçası.

Warp ozelligini bir iki yildir ariyordum ve baska hicbir alette ben boyle bir sey bulamadim. Dl4un sinyalden cok kirptigini herkes soyledi ben dukkanlardan birinde kullaninca kendim de fark ettim. Flashback vs dl4 bana hep cok klasik virtuoz gitarist pedali geliyor , nitekim ben deneysel islerle mesgulum isin tekniginde degilim.

Cozum Eventide Timefactor
Deneysel isler icin Space Echo, Endangered Audio Researc AD4096

Selamlar , yillar sonra yeniden buralardayim :) hazir gözüme carpmisken cevap vereyim .
En gürültüsüz , ucuz ve isini gerektigi gibi yapan compressor bence joyo , ayni sekilde cok temiz ts klonu var , ve hatta bir de sweet baby diye bir güzel overdrive pedali var ki , metalle alakasi olmasa da cok saydam bir alet. ikinci bir kompresör olarak "seymour duncan double back" diye birsey var ki o da cok güzel bir pedaldir , tizleri cok parlatir , sustain i yükseltirken sesi fazla bogmaz falan , baya ender bulunan bir pedal ama bu ikisi haric bir de mooer var ,bos falan alma derim cünkü cok gürültülü pedallar bir de direk bypass olayi yok. reverb olarak hemen hemen her reverb isini görür metal caliyorsan , ama söyle fender reverb ü gibi birseyler olsun diyorsan , danelectro nun spring reverb ü var. delay olarak da tek gececegim tc electronic in ürettigi flashback ( büyügü az daha güzel ama kücügü de cok güzel is görür)... bunlar biraz yüksek bütceli , cok da ahim sahim pedallar istemiyorsan , joyo cok kral klonlar yapiyor onlardan al dene bence , bir de yillardir yokum ortalikta , ms pozitron vardi bir tane forumda , duruyorsa o arkads da cok güzel pedal yapiyordu , yerli mali yurdun mali herkes onu kullanmali hesabi , cok uyguna istedigin pedallarin klonlarini da yaptirabilirsin . Saygilar ...

MXR Super Badass Distortion deneyen var mı ? Mesa tonları veriyormuş söylenilene göre. Youtube'da da bolca videosu var ama bir iki deneyenden de duyayim dedim. Do Re'ye gelir gelmez denemeye gideceğim.

Gitarinizi direk ampliye bağlayin ve çikan tonu kafaniza yazin. Sonra hiçbir şey değiştirmeden 5 tane boss u araya bağlayip ayni tonu test edin. Ciddi oranda boğuklaştiğini farketmemenize imkan yok.Kalabalik set up iniz varsa true bypass markalara bakin. Mt2 ilk çiktiğinda 1992 de almıştım o dönemin kisitli seçeneklerinde çok şahane Pedal di. Metal gitaristlerini ds2 + GE7 ikilisinden kurtarmişti. Ben hep overdrive ve hard rock tonlarinda kullandim hala da bir tane var.Mego1 in dediği gibi ayarinda kullanmak lazım. Sonuç olarak Ratt ve AMT bu siniftaki stomp box larda bana daha yakin. Tavsiye ederim.

Gitarinizi direk ampliye bağlayin ve çikan tonu kafaniza yazin. Sonra hiçbir şey değiştirmeden 5 tane boss u araya bağlayip ayni tonu test edin. Ciddi oranda boğuklaştiğini farketmemenize imkan yok.Kalabalik set up iniz varsa true bypass markalara bakin. Mt2 ilk çiktiğinda 1992 de almıştım o dönemin kisitli seçeneklerinde çok şahane Pedal di. Metal gitaristlerini ds2 + GE7 ikilisinden kurtarmişti. Ben hep overdrive ve hard rock tonlarinda kullandim hala da bir tane var.Mego1 in dediği gibi ayarinda kullanmak lazım. Sonuç olarak Ratt ve AMT bu siniftaki stomp box larda bana daha yakin. Tavsiye ederim.

kesinlikle rezil ötesi pedallar bana sorarsan , tonu mahfetmeyen boss görmedim , japonu da ayni , taiwan i da ayni. bi eq pedali eh iste , gerisi kaldir at cöpe tadinda aletler , ama tabi zevk meselesi , seveni de vardir illaki.

Metallica, megadeth,iron maiden,disturbed,deep purple,ad-dc,avenged sevenfold,gun n roses, led zeplin,pantera, rampage , slayer, van halen, zz top şarkılarını çalan biri için hangi wah pedalını seçmek lazım.

bu pedalda bulunması gereken özellikler nelerdir.

Metallica, megadeth,iron maiden,disturbed,deep purple,ad-dc,avenged sevenfold,gun n roses, led zeplin,pantera, rampage , slayer, van halen, zz top şarkılarını çalan biri için hangi wah pedalını seçmek lazım.

bu pedalda bulunması gereken özellikler nelerdir.
Çok geniş bir yelpaze; dolayısıyla genel olarak tercih edilen Classic Crybaby wah daha versatil olur diye düşünmekteyim. Ancak, kendi kullandığım EVH wah'da tavsiye edeceğim pedallar arasında. Kendinden boost'lu bir modeldir ve red fasel ihtiva eder. Clean çalarken de frekansı bozmaz(y)(y)

Şimdi benim yorumum ve zevkime göre en uygun metal wahı custom audio electronics tir (kendim kullanıyorum daha önce bad horsie 2 kullanıyordum) olmazsa 2. Tercih Zakk wylde signature alırdım...
Custom audio ya şu videodan vurulmuştum...

Haksızlık etmeyelim Boss'a, en azından ''rezil'' kelimesini hak etmeyecek kalitede onlarca pedalı varken :)
sd-1 ideal booster , od3 fena alet degil , dd3 yine is görür her türlü , blues driver güzel alet , ls2 a/b switch olarak iyi ,bir de reverb ü var fender reverb ü gibi , bunlari mi diyorsun ? :) tamam rezil kelimesi agir olmus kabul de , true bypass yok yine hicbirinde , 2 tane bagla bunlardan yan yana , ziyan ederler ortaligi , hele 4-5 tane bagla yan yana , bogar öldürür tonu. 1 setup a 1 boss dan fazlasi zarar :) onlarca da yok yani abartmayalim lütfen :) gerci ben de hepsini denemedim ama yine de buffer bypass bence gereksiz bir olay.

Geri