Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

prosesörü cort a girsen her türlü daha mantıklı bana göre...ht 1 de düşünülebilir tabi...ses kartı ince iş ve 500 tl ye alınacak ses kartı ile bias ın hakkını verecek sinyal alınması zor...
O zaman prosesör veya ht1 arasında gidip gelmeye başlayabilirim :D.Burada önemli olan benim şu an gitar öğreniyor olmam, yani beni çalmaktan soğutmayacak çalmayı öğrenene kadar "....... gibi ses çıkıyor ,çalasım gelmiyor" dedirtmeyecek bir kombinasyon arıyorum.Aklımda hotone mojo diamond kafa amfi bile vardı.Zaten genelde alıştırmaları cleande yapıyorum arada bir hayko cepkin srv-jimi felan parça çalışıyorum o kadar.Bu bilgilere göre yorumlarsanız sevinirim.
Teşekkürler

Blackstar LT Dual'ı da tavsiye ederim. Her amfiyle çok iyi anlaşıyor. Humbucker / Single farketmeden hafif / çok yoğun gain ihtiyacını karşılıyor. Fiyatı da gayet makul.

zoom g3x kullandım ve sattım. efekt özellikleri kişinin beğenisine göre değişir yorum yapmayacağım. sadece loop özelliğinde bir sıkıntı var. 50 milisaniye gibi bir süre loop başa dönerken duraksıyor. başka kişilere de sordum, gösterdim ama olmadı.

Arkadaşlar pedal dünyasında yeniyim. delay ve looper olarak piyasada tc electronic flasback var. Bu pedalın pek ikinci eli de yok. Siz hem delay hem de looper olarak kullanılabilecek pedal tavsiye etseniz ne ederdiniz? Eğer alternatif yoksa sadece delay pedal olarak ne tavsiye ederseniz. Xotic bb pedal ile beraber kullanacağım.

Pedal ton'da böyle reverb'ümsü bir tat bıraksın istiyorum. Amfinin (laney cub 12r) üzerindeki reverb o tadı vermiyor. Umarım anlatabildim.

Boss serisi, carbon copy, flashback kulanım. Hiçbiri reverbümsü efekt vermiyor idi. Reverbümsü tat için reverb pedalı da almak lazım. Bence tonun olmazsa olmazı benim için reverb. Kuru bir ton oluyor öbür türlü.
Önce analog delay mi digital delay mi ona karar vermek lazım. İkisinin de çıktıları çok farklı.

Arkadaşlar processor arıyorum. Ton olarak youtube gitaristleri alex hucthings, martin miller, tom quayle gibi adamların tonlarını beğeniyorum. Meksika fender strat, lambalı laney cube 12r (fx send girişi var) amfim var. Ayrıca Xotic BB drive pedalım var. Sahne ile işim yok, evde çalıyorum. 1000 TL bütçem var. Gereksiz, sırf ton çeşitliliği olsun diye kullanılmayacak tonları olmasına gerek olmayan üzmeyecek bir processor arıyorum. Boss GT-1 diye yeni bir ürün çıkmış. Boyutlarının ufak olması ve fazla karışık olmaması dikkatimi çekti. Youtube üzerindeki sesleri de hoşuma gitti. Siz ne dersiniz?

Arkadaşlar processor arıyorum. Ton olarak youtube gitaristleri alex hucthings, martin miller, tom quayle gibi adamların tonlarını beğeniyorum. Meksika fender strat, lambalı laney cube 12r (fx send girişi var) amfim var. Ayrıca Xotic BB drive pedalım var. Sahne ile işim yok, evde çalıyorum. 1000 TL bütçem var. Gereksiz, sırf ton çeşitliliği olsun diye kullanılmayacak tonları olmasına gerek olmayan üzmeyecek bir processor arıyorum. Boss GT-1 diye yeni bir ürün çıkmış. Boyutlarının ufak olması ve fazla karışık olmaması dikkatimi çekti. Youtube üzerindeki sesleri de hoşuma gitti. Siz ne dersiniz?
Gecen gun Kadikoy Moda Muzik te prosesoru denedim. Sadece presetlerle takilirken bile guzel tonlar cikti arada. Presetlerden tek tusla istedigin efekti cikarma ozelligini sevdim , mesela bir tane flanger li Evh tonu vardi , ondan flanger i cikardim ve guzel bir high gain 5150 tonu cikti. Ancak prosesoru girdimiz amfi Peavey Classic 30 du , daha orta halli amfilerde prosesörün zayıf ton verebileceği yönünde şüphem oldu. Bu aralar ben de prosesör bakıyorum , Boss Gt1 , Zoom G3 radarımda :)

Effect Processor' ü evde kayıt için kullanacaksanız, özellikle kulaklık ile de deneyin. İşin içine kabin girince çok yanıltıcı sonuçlar alırsınız. ;)

Merhabalar,
Amfi ve prosesör arayışındayım. Laney LG20R amfiyi düşünüyorum. Fakat prosesörde Zoom G3 veya G3N (veya farklı alternatifler varsa?) arasında takıldım. Yurtdışından getireceğim, amazonda $150 civarı bir şeyler bakıyorum. Genelde hafif tonlar tercih ederim. Yakınımda bunları deneyecek bir müzik marketi yok. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar metal muff, mxr fullbore ya da digitech metal distortion mı? Tarz nu, modern, alternative heavy metal türevi. Özellikle pedallar dan en az birini kullanmış arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Boss Gt-1 in malesef en buyuk eksisi footswitch. Oyuncak gibi daha cok masaustu icin tasarlanmis sanki. Sahnede cok zor zamanlar yasatabilir. G3 drive tonlari disinda (hos bu tum multi fxler icin gecerli) (begenenler de var ayri konu) iyi bir tercih. Stompbox modu var ve sinyalinize islemcinin elverdigi olcude istediginiz sirada toplam 7 taneye kadar efekt/pedal/amp ekleyebiliyorsunuz.

Geri