Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar merhaba boss me 70 kullanmaktayım şuanda ve bir sorum olcak. Roland cube 20 x amfim var ve jakı pedalın hangi çıkışına bir türlü bulamadım. Genelde left monopoly çıkışa takılıyor ama phones çıkışına takıncada güzel ton geliyor bazı tonlarda phones bazısında diğeri. İşin doğrusu nedir biri yardım etsin :)

Arkadaşlar line pod hd 300 ve 400 arasındaki farklar neler? 400 biraz daha büyük 300e gore ikinci el fiyatları az çok aynı eğer çok aşırı bir fark yoksa 300 tercih edicem kullanşar var mı?

Arkadaşlar line pod hd 300 ve 400 arasındaki farklar neler? 400 biraz daha büyük 300e gore ikinci el fiyatları az çok aynı eğer çok aşırı bir fark yoksa 300 tercih edicem kullanşar var mı?
Ben uzun süre 400 kullandım ve çok memnunum açıkçası. Farkları işlemci. Tabi 500 aralarında belki en büyük fark olan yani 400 ile 300 arasında ki fark 400 ile 500 kadar değil. Islemci yanısıra kullanım kolaylığı olarak. Bu işlemci farkı da pedal koyma fazlalığı olarak yansıyor. Başlarda sorun olmayabilir ama sonradan farkını hissetiriyor. Ihtiyaç duyuyor yani insan. Aralarinda ki temel fark zaten bu diye biliyorum. Fiyat olarakta neredeyse aynılar ikinci elde. 400 daha mantıklı gibi

BB Preamp tarzı bir pedala bakının derim. Benim ilk aklıma o geliyor overdrive söz konusu olunca. Alınmak istenen tonlar nasıl tonlardır onu da belirtebilirsiniz, gruplar/gitaristler vs.

Signal chain sırasıyla yazıyorum

Wah
Jim Dunlop Cry Baby (Herhangi bir modeli)

Tuner
TC Electronic Polytune (yada polytune mini)

Akustik Simülatör
Mooer Acousticar

Compressor
Boss CS3
Kokko Compressor (Satıyorum)
Mooer Blue Comp (Bulabilirsen bi tane de ben alırım)
Mooer Yellow Comp

Distorsion (aslında bence lazım değil de)
Boss DS1 (Cihan Düşmez Modlu)
Mooer Black Secret
(Big Muff ta iş görür ama biraz modern kalır gibime geldi)

Overdrive
Duman tonu için Boss OD3 Overdrive (Satıyorum)
Daha vintage tonlar için Ibanez TS9/Mooer Green Mile/Kokko Overdrive

(Hali hazırda sattığım TC Electronic Spark'ı (mini versiyonunu satıyorum) da overdrive olarak kullanabilirsin ancak halihazırda Kokko Overdrive kullanan bendenizi tatmin etmediği için buraya yazmadım)

Ekolayzır
MXR 10 Band Equaliser

Envelope Filter/Auto Wah
Malekko E-filter
Mooer @Wah
Mooer Funky Monkey

Chorus
Mooer Ensemble King

Flanger
MXR Phase 90 (veya 45 veya 100)
TC Electronic Vortex (ya da vortex mini)

Tremolo
Mooer Trelicopter (Ben bunu kullanıyorum. Çok ta kullanmadığım için daha iyisine ihtiyaç duyup araştırmadım. Bilen varsa doğrudur.)

Vibrato/Rotary
TC Electronic Shaker (ya da shaker mini. Mini satıyorum.)

Reverb
TC Electronic HOF (ya da HOF mini)

Delay
TC Electronic Flashback (Herhangi bir modeli)

İlk etapta minimum işler bir set için alman gereken pedal türlerini kalın yazdım.
Kendi şahsi beğenilerim ve senin tarz isteğine göre bu listeyi oluşturdum. Yoksa ZVEX'ler Xotic'ler neler neler var.

Happy hunting..
S.M.K.

Bu da burada dursun, lazım olur.
Washing Board.jpg

Son düzenleme:
Signal chain sırasıyla yazıyorum

Wah
Jim Dunlop Cry Baby (Herhangi bir modeli)

Tuner
TC Electronic Polytune (yada polytune mini)

Akustik Simülatör
Mooer Acousticar

Compressor
Boss CS3
Kokko Compressor (Satıyorum)
Mooer Blue Comp (Bulabilirsen bi tane de ben alırım)
Mooer Yellow Comp

Distorsion (aslında bence lazım değil de)
Boss DS1 (Cihan Düşmez Modlu)
Mooer Black Secret
(Big Muff ta iş görür ama biraz modern kalır gibime geldi)

Overdrive
Duman tonu için Boss OD3 Overdrive (Satıyorum)
Daha vintage tonlar için Ibanez TS9/Mooer Green Mile/Kokko Overdrive

(Hali hazırda sattığım TC Electronic Spark'ı (mini versiyonunu satıyorum) da overdrive olarak kullanabilirsin ancak halihazırda Kokko Overdrive kullanan bendenizi tatmin etmediği için buraya yazmadım)

Ekolayzır
MXR 10 Band Equaliser

Envelope Filter/Auto Wah
Malekko E-filter
Mooer @Wah
Mooer Funky Monkey

Chorus
Mooer Ensemble King

Flanger
MXR Phase 90 (veya 45 veya 100)
TC Electronic Vortex (ya da vortex mini)

Tremolo
Mooer Trelicopter (Ben bunu kullanıyorum. Çok ta kullanmadığım için daha iyisine ihtiyaç duyup araştırmadım. Bilen varsa doğrudur.)

Vibrato/Rotary
TC Electronic Shaker (ya da shaker mini. Mini satıyorum.)

Reverb
TC Electronic HOF (ya da HOF mini)

Delay
TC Electronic Flashback (Herhangi bir modeli)

İlk etapta minimum işler bir set için alman gereken pedal türlerini kalın yazdım.
Kendi şahsi beğenilerim ve senin tarz isteğine göre bu listeyi oluşturdum. Yoksa ZVEX'ler Xotic'ler neler neler var.

Happy hunting..
S.M.K.

Bu da burada dursun, lazım olur.
104820 eklentisini görüntüle
Valeton? Bu markayı çok merak ediyorum ürünleri nasıl bi Mooer kalitesinde mi? Yoksa daha mı üst?

Valeton? Bu markayı çok merak ediyorum ürünleri nasıl bi Mooer kalitesinde mi? Yoksa daha mı üst?
Volkanım, şimdi bi yellow comp ile aynı anda elimde olamadığı için birebir karşılaştırabilmem güç ama benim ihtiyacım olan, sustainer özelliği olan (ve hatta bu özelliğe müdahale edebileceğim) bir compressor idi. Tabi kapladığı alan da ufak olmalıydı. O yüzden, ya üretimi durmuş olan mooer blue comp kovalayıp, fırsatçıların elinde oyuncak olarak, 3 liralık pedala 13 lira verecektim ya da bunu alacaktım. Şu ana kadar işimi gördü. Ancak, senin beklentini bilemiyorum, bu pedal işlerine ilk başladığımda drive pedallarından sonra taktığım bi CS3'üm vardı, benim beklentim o pedal performansıydı, ben onu alamadım. Ama bilemiyorum, belki de o zamanlar bu işlerde yeni olup fazla bişey duymamış (kulağım ham olduğu) için bana çok iyi geliyordu.

Tip olaraksa Mooer'lerden çok daha güzel durdukları bir gerçek. Belki de mooer'lere artık gözümüz alışmıştır.

Sağlamlığına bişey diyemem 1 senedir kullanıyorum. 1 senedir pedalboardda kullanıyorum. Daha öksürmedi.

Geri