Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba,
Su an ilan sayfasında satılan suhr riot var, esas earth quaker devices dunes var (bunların satıcıları ben değilim) .
Bence paraya kıyın earth quaker devices dunes alın.
Ben o aletin büyük ağabeyi diye geçen palisades modelini kullanıyorum, aynı devre topografyası özellikleri biraz faha fazla falan filan, tube screamer tarzı over drive seven herkese dunes ve palisades’i öneririm.
Yok ben iyice orijinal bir şey bakınıyorum derseniz hemen gidin Rock Fabrik Effects Aqualung alın. Diğer ikisinden çok farklı bir fiyatı yok ama bence karakteri farklı.
Umarım yardımcı olmuştur, esenlikler dilerim.

Merhabalar, Mxr ZW 44 vs Boss Od 3 konusunda fikriniz nedir? Hi gain olarak marshall amfinin drive channel ini kullaniyorum ancak alternatif bir ton istiyorum. Boss Od 3 tonlarinin daha parlak oldugunu dusunuyorum ancak buna karsilik ZW 44 tonu hakkinda hic bir fikrim yok. Siz bu pedallar hakkinda ne dusunuyorsunuz, rock muzik icin hangisini tercih ederdiniz ?

Boss OD3 gerçekten çok başarılı. Eğer orta seviye gain'li tonlar arayışı var ise birebir karşılar kafadan. Bas frekansı biraz yüksek ama crunch vari tonlar için tam isabet. Amfi dostu bir yapısı var, Marshall ve Fender gibi iki farklı karakterdeki amfi ile çok güzel anlaştı gerçekten. Boost olarak da kullanmaya uygun yapıda alet. Enteresan bir pedal özetle. MXR'ı ise bilmiyorum.

Merhaba,
Mxr zw44 arayışınız için biraz spesifik kaçabilir. Boss od3 ten evvel Eqd dunes a bakın derim. Bu sitede birisi satıyodu geçen hafta yeni ilana çıktı galiba. Ayrıca sahibindende de gördüm. Ha derseniz ki tubescreamer platformlu od pedalı tercih etmiyorum o zaman bir diyeceğim yok. Yine de intermetten bir bakmanızı öneririm dunes a
Esenlikler.

Merhaba. Marshall AVT50X amplim var. Gitar olarak da Gibson Les Paul ve Gibson SG kullanıyorum. Metal hariç çoğu tarz ile ilgiliyim. Bu aralar amplim için Tube Screamer tarzı bir pedal arayışı içerisindeyim. Digitech Bad Monkey, Ibanez TS Mini, MXR Gt Od, Boss SD-1, EHX East River Drive gibi pedallar ilk başta fiyat / performans olarak ilgimi çekti. Özellikle Digitech Bad Monkey'i çok merak ediyorum. Yanılmıyorsam Çin üretimi bir pedal. Bu nedenle gain'e veya volume'e yüklenildiğinde dip gürültüsü, çamurlşma vs. gibi sorunlar oluyor mu?

Merhaba. Marshall AVT50X amplim var. Gitar olarak da Gibson Les Paul ve Gibson SG kullanıyorum. Metal hariç çoğu tarz ile ilgiliyim. Bu aralar amplim için Tube Screamer tarzı bir pedal arayışı içerisindeyim. Digitech Bad Monkey, Ibanez TS Mini, MXR Gt Od, Boss SD-1, EHX East River Drive gibi pedallar ilk başta fiyat / performans olarak ilgimi çekti. Özellikle Digitech Bad Monkey'i çok merak ediyorum. Yanılmıyorsam Çin üretimi bir pedal. Bu nedenle gain'e veya volume'e yüklenildiğinde dip gürültüsü, çamurlşma vs. gibi sorunlar oluyor mu?
Merhaba,
Belki biraz pahalı gelebilir ama size EQD ‘ nin Dunes pedalını öneririm. Eğer Tube Screamer tarzı bir mid frekans ağırlıklı overdrive padalı düşünüyorsanız. Alım satım bölümünde satan bir forum kullanıcısı yanılmıyorsam vardı, ayrıca galiba sahibindende de görmüştüm. Hem boyut olarak çok büyük değil hem de gerçekten kaliteli bir pedal.
Esenlikler dilerim.

Bad Monkey haddinden fazla iyi bir bosster/overdrive bence. Hala salak gibi neden sattığımı bilmiyorum zamanında. Bir de MXR GT-OD işini gayet iyi yapan bir seçenek.

Selam, Blackstar HT Metal 5 amfimin distortion tonunu beğeniyorum ama sanki yanına boostlamak için bir od pedalı istiyor gibi. Hangi pedalı önerirsiniz, sıfır ya da ikinci el fark etmez. Maxon od808 pahalı olmasa alacaktım, onun yerine ona benzer ya da klonu olan pedal biliyor musunuz ?

Ts Mini Bosuna clone a filan para vermeye degmez. Cleani de o kadar tatli ki ikinci bir tane alasim var o derece
Hocam booster olarak moore blues mood aldim, beklediğimden çok daha güzel birşey cıktı ortaya deneyince. Böyle hafif hırçıllı metallica cleanleri de veriyor, tonu çok dağıtmadan distortionı da boostluyor aradigim şey tam olarak bu denebilir. Bi de yanına hotone dist., hotone eq aldım. Normalde dist almayacaktım ama dolu dolu bir dist alınca pedaldan dayanamadım onu da aldim. Boss ds2 ile kafa kafaya karşılaştırdım, çok cızırtılı ve güçsüz geliyor boss. Ne hikmetse millet çok seviyor boss u.

Hocam booster olarak moore blues mood aldim, beklediğimden çok daha güzel birşey cıktı ortaya deneyince. Böyle hafif hırçıllı metallica cleanleri de veriyor,
Tam da bundan bahsediyordum. Az bi chorus reverb delay Enter Sandman intro :D
tonu çok dağıtmadan distortionı da boostluyor aradigim şey tam olarak bu denebilir. Bi de yanına hotone dist., hotone eq aldım. Normalde dist almayacaktım ama dolu dolu bir dist alınca pedaldan dayanamadım onu da aldim. Boss ds2 ile kafa kafaya karşılaştırdım, çok cızırtılı ve güçsüz geliyor boss. Ne hikmetse millet çok seviyor boss u.
Her eve eq lazım (y). Valla boss'un drive pedallarını ben de tam çözemedim ve çok da ısınamadım açıkcası. Blues drive denemiştim güzel ama geri kalanların hepsi ondan türemiş gibi.

Hocam booster olarak moore blues mood aldim, beklediğimden çok daha güzel birşey cıktı ortaya deneyince. Böyle hafif hırçıllı metallica cleanleri de veriyor, tonu çok dağıtmadan distortionı da boostluyor aradigim şey tam olarak bu denebilir. Bi de yanına hotone dist., hotone eq aldım. Normalde dist almayacaktım ama dolu dolu bir dist alınca pedaldan dayanamadım onu da aldim. Boss ds2 ile kafa kafaya karşılaştırdım, çok cızırtılı ve güçsüz geliyor boss. Ne hikmetse millet çok seviyor boss u.
Boss'un distortion piyasasına hükmettiği dönemlerde, afedersin BOSS'tan başka bir b.ok yoktu ülkede:) 80'lerde "kaliteli pedal" dendi mi akla o marka gelirdi.
Bugünkü ürün zenginliği sayesinde Boss'un ne kadar tırışkadan ve özelliksiz bir distortion yaptığını görebiliyoruz. Ama işte adamlar vaktiyle marka olmuş...
Şu kadar zamandır dünya kadar pedal geçti elimden, Boss marka hiç bir drive pedalını elimde tutmayı düşünmedim. Efekt olarak da Ge-7 EQ pedalını clean boost olarak işe yarar diye tutuyorum, o kadar.

Tahmini Teslimat Zamanı

şu tip güç kaynaklarından birini almayı düşünüyorum kullanan var mı? kaliteli midir?

Önermem, regüleli daisy chain kıvamında pedallar olduğu için wah delay benzeri pedallarla hissedilir dip gürültüsü yaptığını söyleyen çok yazı/video inceledim. Daha yeni yeni topladığım - Tu3 - Booster - Preamp - Mooer Radar'dan ibaret setupım için bile gittim izole Fuel Tank Jr. aldım risk almamak için. Sizin attığınız sadece kutuya konmuş 8 10 çıkışlı adaptör neredeyse.

Önermem, regüleli daisy chain kıvamında pedallar olduğu için wah delay benzeri pedallarla hissedilir dip gürültüsü yaptığını söyleyen çok yazı/video inceledim. Daha yeni yeni topladığım - Tu3 - Booster - Preamp - Mooer Radar'dan ibaret setupım için bile gittim izole Fuel Tank Jr. aldım risk almamak için. Sizin attığınız sadece kutuya konmuş 8 10 çıkışlı adaptör neredeyse.

bunların da izole olduğu yazıyor.

Mooer Radar nasıl? Memnun musunuz?

Canavar bir pedal. İçine OwnHammer Heavy Hitter paketinden IR'lar attım stok kabinden daha da iyi oldu.
Stok kabinlerden pek kimse memnun değil zaten. Fakat bir Allahin kulu da icine custom IR yukleyip demo yapmis değil. Ownhammerlar cidden cok iyi. Benim merakim icindeki power amp kisminin ownhammer gibi custom IR lara nasil cevap verdiği. Nasil anlatsam o kabinden gelen gürlemeyi alabiliyor muyuz. Diger bir konu da latency. Hiç latency hissettiniz mi? Ya aslinda benim processoru zaten sadece kabin sim ve volume pedal olarak kullaniyorum zaten. Bir kac gram daha tasarruf edecem diye niye bu kadar kafa kurcaliyorum o da ayri mesele :p:cool:

Geri