Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Stok kabinlerden pek kimse memnun değil zaten. Fakat bir Allahin kulu da icine custom IR yukleyip demo yapmis değil. Ownhammerlar cidden cok iyi. Benim merakim icindeki power amp kisminin ownhammer gibi custom IR lara nasil cevap verdiği. Nasil anlatsam o kabinden gelen gürlemeyi alabiliyor muyuz. Diger bir konu da latency. Hiç latency hissettiniz mi? Ya aslinda benim processoru zaten sadece kabin sim ve volume pedal olarak kullaniyorum zaten. Bir kac gram daha tasarruf edecem diye niye bu kadar kafa kurcaliyorum o da ayri mesele :p:cool:

Pete Thorn geçenlerde videosunu yaptı başka IR'lar ile.

Stok kabinlerden pek kimse memnun değil zaten. Fakat bir Allahin kulu da icine custom IR yukleyip demo yapmis değil. Ownhammerlar cidden cok iyi. Benim merakim icindeki power amp kisminin ownhammer gibi custom IR lara nasil cevap verdiği. Nasil anlatsam o kabinden gelen gürlemeyi alabiliyor muyuz. Diger bir konu da latency. Hiç latency hissettiniz mi? Ya aslinda benim processoru zaten sadece kabin sim ve volume pedal olarak kullaniyorum zaten. Bir kac gram daha tasarruf edecem diye niye bu kadar kafa kurcaliyorum o da ayri mesele :p:cool:
Ben hiç hissetmedim açıkçası ancak bir preamp bekliyorum, o da yakın zamanda gelecek. Geldikten sonra tüm boardım ve radar'ın onlarla ilişkisi üzerine bir video çekmeyi düşünüyorum. Özellikle istediğiniz bir IR varsa özelden atın karıştırırım onu da videonun arasına ;)

Pete Thorn geçenlerde videosunu yaptı başka IR'lar ile.

Ben hiç hissetmedim açıkçası ancak bir preamp bekliyorum, o da yakın zamanda gelecek. Geldikten sonra tüm boardım ve radar'ın onlarla ilişkisi üzerine bir video çekmeyi düşünüyorum. Özellikle istediğiniz bir IR varsa özelden atın karıştırırım onu da videonun arasına ;)
Pete abimiz azcık bana göre low gain de kalıyor Açıkçası cok da anlaşılmiyor
Video super olur. (y) Ownhammer zaten duymak istediğimiz. Yalnız tek bir ricam power amp'in sound a etkisini de gosterebilirseniz muhteşem olur

Selam, elimde meksika tele, microcube ve marshall mg15 var. prosesör almayı düşünüyorum zoom g9.2tt var aklımda. Bu aleti ses kartı olarak da kullanabilirm miyim? ama çıkışı yine bu amfilerden ya da direk kulaklıkla almayı istiyorum. mümkün müdür? performansta sorun olur mu? micro cube ve mg 15 e bu prosesörü bağlayabilir miyim direk? önerilerinizi bekliyorum

Boss'ta OD-2r ve BD-2 markanın en iyileri.MXR ZW 44 güzel ama hırçın.Digitech Crossroad'da "money for nothing" in drive karakterine son derece yaklaşabilirsiniz. Ecayip keyifli pedal. Son olarak Overdrive pedalda bu zamana kadar en beğendiğim Tech 21 Overdrive/Boots.Uzun süredir mutluyuz,boots u drive dan ayrı kullanılabiliyor. YTD.

Acemi olarak mooer GE100 prosesör almayı planlıyorum.

320 Tl sıfır prosesör olarak F/P oranı olarak güzel diyorlar.
Öneriniz var mıdır ?

Sanıyorum size pedalların ne olduğunu göstermekte yardımcı olacaktır. En azından daha kaliteli birşeylere geçmeden önce iyi/kötü demek olmaz ama amatör/profesyonel ayrımını gösterebilecek kadar prosesörleri tanımanıza yardımcı olabilecek bir alet. Bununla beraber eski Zoom G1XN'leri andırdı bana görüntüsü, belki yeni Zoom G1Xon ile kıyaslanma şansı varsa tonal anlamda çok ciddi bir fark oluşacağına inanmasam da belki kullanım kolaylığı, arayüz vb konularda bir alternatif de tanımak isteyebilirsiniz.

Selam, elimde meksika tele, microcube ve marshall mg15 var. prosesör almayı düşünüyorum zoom g9.2tt var aklımda. Bu aleti ses kartı olarak da kullanabilirm miyim? ama çıkışı yine bu amfilerden ya da direk kulaklıkla almayı istiyorum. mümkün müdür? performansta sorun olur mu? micro cube ve mg 15 e bu prosesörü bağlayabilir miyim direk? önerilerinizi bekliyorum

Mg15 bana göre bir prosesör için çok yetersiz bir amfi üstündeki ufak çaplı hoparlörden dolayı. İlk amfimdir kendisi aynı zamanda, adi bir Zoom 505 prosesörü bile MG15'e ve HTV112 kabinle kullandığım Blackstar HT20 amfiye bağladığımda çıkan bambaşka tonlar vardı. Ancak FX Loop'u olan herhangi bir amfiye Return üzerinden girebilirseniz en azından prosesörün kendi tınısını preamp müdahalesi olmadan daha etkili kullanabilirsiniz.

Ayrıca ses kartı özelliği var diye hatırlıyorum, printer kablosu ile bilgisayarınıza bağlayıp çivi jak çıkışları amfinize yönlendirerek eş zamanlı olarak da kullanabilirsiniz, ancak ya amfiye yönlendirirken kabin simülasyonunuzu kapatmalısınız ya da bilgisayarınızdan bir kabin simülasyonu açmalısınız. Son olarak bunları daha efektif yapabileceğiniz daha güncel modeller var teknoloji, yazılım, arayüz anlamında. Daha güncel modellere paranızı yatırmanız hem daha gerçekçi tonları yeni güncellemelerle almanızı hem de aleti değiştirmek istediğinizde 2. elde daha az değer kaybı yaşamanızı sağlar bence.

Merhabalar, bir tane drum machine almak istiyorum. Pek bilmiyorum ama kullanmış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Usb girişi olmasını ve arayüzünün biraz sade olmasını istiyorum. Akai'nin mpd ve mpx serilerine bakınıyorum şuan ama başka önerileride açığım. Bütçem 1200 lira ikinci el veya yurtdışından da alabilirim.

Merhabalar, bir tane drum machine almak istiyorum. Pek bilmiyorum ama kullanmış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Usb girişi olmasını ve arayüzünün biraz sade olmasını istiyorum. Akai'nin mpd ve mpx serilerine bakınıyorum şuan ama başka önerileride açığım. Bütçem 1200 lira ikinci el veya yurtdışından da alabilirim.
Eğer alt yapılara davul vs yazmaksa amacınız; ezdrummer + midi klavye kullanabilirsiniz. Duruma göre bass piyano vs partisyonlarıda yazılabilir. Kullanım alanı daha geniş oluyor.

Zoom g3 düşünenler için yazıyorum,

evde basit kayıtlar için veya pratik yapmak için idealdir fakat stüdyoda büyük bir anfiye taktığınızda, performans anında garip bir loop/ çınlama oluşuyor ve saçma sapan bir takım sesler ortaya çıkıyor. her ikisini de yapmak istiyorsanız başka bir klon deneyin derim. line6 floor pod plus fena değildir. Yılların Grubu Deicide'ın kullandığını görünce biraz şok geçirmedim değil.

Merhabalar, sololarda tonumu biraz renklerdirmek icin pedal arayisi icerisindeyim ancak tam olarak ne olmasi gerektiginden emin degilim. Ilk olarak aklima gelen reverb pedali. Elimdeki set up ta MXR ZK44 overdrive, EQ pedali, WAH ve Marshall Stereo chorus amfi var. Amfinin choros kanalinda reverb efekti var aslinda ancak yine de choros kanilinda oldugunda chorous efektini de hissediyorum. Tarz olarak classic rock sarkilari caliyoruz, ACDC, GnR, Bon Jovi etc. Tona biraz daha karakter katmak icin sizce ihtiyacim olan efek nedir ? Genel bir soru oldugunun farkindayim, onerilerinizi bekliyorum.

Merhabalar, sololarda tonumu biraz renklerdirmek icin pedal arayisi icerisindeyim ancak tam olarak ne olmasi gerektiginden emin degilim. Ilk olarak aklima gelen reverb pedali. Elimdeki set up ta MXR ZK44 overdrive, EQ pedali, WAH ve Marshall Stereo chorus amfi var. Amfinin choros kanalinda reverb efekti var aslinda ancak yine de choros kanilinda oldugunda chorous efektini de hissediyorum. Tarz olarak classic rock sarkilari caliyoruz, ACDC, GnR, Bon Jovi etc. Tona biraz daha karakter katmak icin sizce ihtiyacim olan efek nedir ? Genel bir soru oldugunun farkindayim, onerilerinizi bekliyorum.

Delay ve Reverb. Mooer'in bu işi aynı anda yapan mini bir pedalı var, Echoverb. Ben bunun atası olan Boss RV-3'ü tesadüfen bir saz üstadından satın aldım. Alet artık üretilmiyor. Bulursanız hiç tereddüt etmeyin. TC 'nin mini Flashback'i güzel. Telefondan ünlü sanatçıların delay tonlarını manyetik yolu ile transfer edebiliyorsunuz, Aynı şekilde çalışan Reverb ve chorus pedalı var. Mooer Reecho 'a iyidir, pratiktir.
İkinci el Boss DD3 ve bütçe sıkıntısı yok ise DD-7 evladiyelik olur.

Merhaba.
Arkadaşlar BOSS GT100 elektro gitar prosesörü almak istiyorum.Ancak bu prosesörü nasıl bir amfiyle kullanmam gerektiğini bilmiyorum.Prosesörden verim alabilmek için yani kaliteli ses alabilmek için hangi amfiyi önerirsiniz?Amfide send - return girişi bulunmalı mı,yoksa amfiyi clean kanalda tutup prosesörü inputtan bağlamak yeterli midir?Amfinin lambalı veya transistörlü olmasının önemi var mıdır?
Amatörüm,başlangıç safhasındayım.Yardımlarınıza ihtiyacım var.Cevap verirseniz minnettar olurum.Çok teşekkür ederim.

@Alper94
Boss serisi prossesörlerin amfi performansları rezalettir. Nedenini şöyle izah edeyim, 4 kablo metodu ile yani send-return mantığında çalıştırmak istediğinizde amfinizin preamp katını olduğu gibi dijital işlemcilere indirir ve ona Ad/da çevrimi uygular. Bu noktada çevrimin başarılı olduğunu söylemm çok zor. Kullandığım amfiye direk gitarı girdiğinde ve 4 kablo metodu ile prossesörle girdiğin sade gitarın (yani by-pass modunda ) karşılaştırması arasında dünya kadar fark olur. Oysa olmaması gerekir. Çevrim için kullandığı işlemci kalitesi ile ilgili en az bir Tc.Electronic kadar başarılı değiller malesef.

İlla ki Boss serisi bir prossesör kullanmak istiyorum diyorsanız, bu nedenle amfi kullanmanızın, amfi karakterinizi anlamsızlaştıracağı için bir anlamı yok. En iyi performans ve modelleme gerçekliği açısından FRFR 12" stage monitor kullanmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
@Alper94
Boss serisi prossesörlerin anfi performansları rezalettir. Nedenini şöyle izah edeyim, 4 kablo metodu ile yani send-return mantığında çalıştırmak istediğinizde amfinizin preamp katını olduğu gibi dijital işlemcilere indirir ve ona Ad/da çevrimi uygular. Bu noktada çevrimin başarılı olduğunu söylemm çok zor. Kullandığım amfiye direk gitarı girdiğinde ve 4 kablo metodu ile prossesörle girdiğin sade gitarın (yani by-pass modunda ) karşılaştırması arasında dünya kadar fark olur. Oysa olmaması gerekir. Boss amfinizdeki preamfi katınızın bütün özelliğini öldürür. Bu da o çevrim için kullandığı işlemci kalitesi ile ilgili ve bu konuda Tc.Electronic kadar başarılı değiller malesef.

İlla ki Boss serisi bir prossesör kullanmak istiyorum diyorsanız, bu nedenle amfi kullanmanızın bir anlamı yok. en iyi performans ve modelleme gerçekliği açısından FRFR 12" stage monitor kullanmanızı tavsiye ederim.

Hocam çok teşekkür ederim.Peki siz bir prosesör markası önerebilirmisiniz?Başka hangi alternatifler olabilir?

Geri