Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Değilse ses açamazsınız ses açamayınca da amfi distortiona girmez amfinin yanına attenuator da almanız gerekir. Tabi apartman bizim diyorsanız o başka
1 Watt o kadar ses çıkarıyor mu cidden :(Eğer öyleyse lambalı olayını unutayım ben. Bir de konu dışına girecek biraz ama (burası pedal konusu sonuçta) yahama'nın thr diye bir serisi var, çoğu modelleme amfisine göre daha pahalı. Sanırım bu amfi lamba tonlarını aşırı derecede iyi taklit ediyormuş?

1 Watt o kadar ses çıkarıyor mu cidden :(Eğer öyleyse lambalı olayını unutayım ben. Bir de konu dışına girecek biraz ama (burası pedal konusu sonuçta) yahama'nın thr diye bir serisi var, çoğu modelleme amfisine göre daha pahalı. Sanırım bu amfi lamba tonlarını aşırı derecede iyi taklit ediyormuş?

Pedal yeri burası konu dağılmasın ama kısaca:
1w yeri göğü inletir, amfi başlıklarından konuyu araştırabilirsin.Unutmana gerek yok, o da iyidir ama ses yüksek olacak bilgine.
O video'daki gibi drive karakteri güçlü bir amfiye bir de drive ya da dost pedalı takarsan "gürültü" arsızı olursun.
THR iyidir, taklit etmek yalandan bir tabir, modelleme diyelim... THR yerine ID:TVP, Katana da olabilir, bu da çokça yazıldı, amfi başlıklarına bak.

Amfinin gücü kadar hoparlör çapı ve tam Türkçe karşılığını bilmiyorum sensivitysi önemli. Bende Vox Lil Night Train ve Harley Bentonun V30 hoparlörlü kabini var, master genelde y4/10 civarlarında.
Sesi sonlara çıkarınca komşular kapıya dadanır.

Ben şahsen blackstar in hiç bir solid state ve dijitalini sevmiyorum. Ev için en iyi seçenek Yamaha Thr. Daha sonra benim listemde sirasiyla Boss Katana ve Vox geliyor
Thrde speaker konusunda şüpheler olduğu için önermeye cekiniyorum ama aldıktan sonra insan, evde lambalı amfiyle boşuna debelenmişiz diyor. Thr oldukça kullanışlı ve dekoratif olarak çok şık aslında :D O kadar övüyoruz yamaha sponsor olsa bari.

Merhaba,
Ampli başlıklarında yahut youtube vs trabsistörlü ve lambalı ampli arasındaki ses farkına dair ayrıntılı açıklama bulabilirsiniz.
Diğer yandan apartman dairesinde lambalı gitar amplisi ve lambalı hi-fi amplileri kullanan birisi olarak şunu söyleyeyim kısaca; kambalı ampliler trabsistörlü amplilerden çok daha güçlü ses üretirler. Atnı wattajdaki transistörlü ampli ile şambalı ampliyi yan yana getirdiğinizde farkı çok net anlarsınız.
Konuya başka açıdan bakarsanız; 50 watt lambalı ampli 100 watt lambalı amplinin yarı gücünde olmaz diğer yandan, daha ziyade 100 wattın %60-70 i gücündedir buradan yola cıkarak 1 watt lambalı amplinin ne kafar güçte olacağını da az cok değerlendirebilirsiniz. Wattaj düştükçe çıkabileceğiniz volumeün azalmasından ziyade headroomunuz azalır ampliniz daha yüksek wattajlı bir ampliye göre genel itibariyle daha çabuk tube breakup a girer yani lambaları daha cabuk overdrive a sokarsınız. Düşük volumeda iyi ses alabilmek amplinizin master volume tasarımıyla da doğrudan alakalıdır. Örneğin friedman be 50 deluxe; 25 watta indirilip düşük volumeda çalındığında da çok kaliteli ses veriyor. (Bu hususlar tabiiki cok daha ayrıntılı, söz konusu amplinin devre yapısıyla doğrudan ilintilidir ve ben cok genel itibariyle ve sınırlı bilgim dahilinde yazıyorum)
Kısacası toplum zararlısı olmak kendi kulağınıza zarar vermek konusunda bir sıkıntınız yoksa lambalı ampli, yok ben daha insani ses düzeyinde takılayım diyorsanız transistörlü ampli tercih ediniz. Para mevzuuna hiç girmiyorum bu arada. Tüm başlık kullanıcılarının da affına sığınıyorum, başlığın konusuyla alakadı olmayan bir şey yazdım ama yardımcı olabilmek adına yapıyorum, hata etti isem affınıza sığınıyorum.
Esenlikler dilerim.

Merhaba,
Ampli başlıklarında yahut youtube vs trabsistörlü ve lambalı ampli arasındaki ses farkına dair ayrıntılı açıklama bulabilirsiniz.
Diğer yandan apartman dairesinde lambalı gitar amplisi ve lambalı hi-fi amplileri kullanan birisi olarak şunu söyleyeyim kısaca; kambalı ampliler trabsistörlü amplilerden çok daha güçlü ses üretirler. Atnı wattajdaki transistörlü ampli ile şambalı ampliyi yan yana getirdiğinizde farkı çok net anlarsınız.
Konuya başka açıdan bakarsanız; 50 watt lambalı ampli 100 watt lambalı amplinin yarı gücünde olmaz diğer yandan, daha ziyade 100 wattın %60-70 i gücündedir buradan yola cıkarak 1 watt lambalı amplinin ne kafar güçte olacağını da az cok değerlendirebilirsiniz. Wattaj düştükçe çıkabileceğiniz volumeün azalmasından ziyade headroomunuz azalır ampliniz daha yüksek wattajlı bir ampliye göre genel itibariyle daha çabuk tube breakup a girer yani lambaları daha cabuk overdrive a sokarsınız. Düşük volumeda iyi ses alabilmek amplinizin master volume tasarımıyla da doğrudan alakalıdır. Örneğin friedman be 50 deluxe; 25 watta indirilip düşük volumeda çalındığında da çok kaliteli ses veriyor. (Bu hususlar tabiiki cok daha ayrıntılı, söz konusu amplinin devre yapısıyla doğrudan ilintilidir ve ben cok genel itibariyle ve sınırlı bilgim dahilinde yazıyorum)
Kısacası toplum zararlısı olmak kendi kulağınıza zarar vermek konusunda bir sıkıntınız yoksa lambalı ampli, yok ben daha insani ses düzeyinde takılayım diyorsanız transistörlü ampli tercih ediniz. Para mevzuuna hiç girmiyorum bu arada. Tüm başlık kullanıcılarının da affına sığınıyorum, başlığın konusuyla alakadı olmayan bir şey yazdım ama yardımcı olabilmek adına yapıyorum, hata etti isem affınıza sığınıyorum.
Esenlikler dilerim.
Çok güzel açıklamışsınız teşekkürler. Sanırım çare dijital :(

Thrde speaker konusunda şüpheler olduğu için önermeye cekiniyorum ama aldıktan sonra insan, evde lambalı amfiyle boşuna debelenmişiz diyor. Thr oldukça kullanışlı ve dekoratif olarak çok şık aslında :D O kadar övüyoruz yamaha sponsor olsa bari.
Vallahi he Para verseler bu kadar ağız birliği olmaz. Sitenin kafasına "Evinizin amfisi Thr" diye büyük puntolarla yazmak lazım"

Thrde speaker konusunda şüpheler olduğu için önermeye cekiniyorum ama aldıktan sonra insan, evde lambalı amfiyle boşuna debelenmişiz diyor.
Thr oldukça kullanışlı ve dekoratif olarak çok şık aslında :D O kadar övüyoruz yamaha sponsor olsa bari.

Bana Elixir ve Ms Pozitron'dan gelmedi bir şey zamanında, şimdi yeriyorum ufak ufak fırsat buldukça :p Şimdiki hedefim Audient, bakalım.

Thr gerçekten alt frekanslardaki eksikliği dışında, tak çal yapayım diyen için çok öne çıkıyor. Bu ekipman derdinden, çalma kısmını atladığımızı düşünürsek hele.. Pratiklik önemli.

Merhabalar Pro co rat pedalları ikinci el şu ara pek göremiyorum. Hayranı olduğum çok kişi kullanıyor. Yeni çıkan sololar değil de rat2 gibi daha eski bilinen yani vintage tarzı ratların değeri nedir ikinci el şu an görmüyorum ama biri satacak olsa ne kadar para ister? Yakın zamanda alan satanlar yaklaşık değerini söyleyebilir mi? Çok pahalı gelirse hiç para biriktirmekle uğraşmayayım. Rat klonları hakkında da bilgisi olanlara sizce yavuz çetinin guilmourun o eski ratlarına en yaklaşabileceğim rat klonu nedir? Add+ ratortion ve mooer black secret a ulaştım araştırırken. Deneyenler yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

Mooer Black Secret klonlar arasında en başarılı olanlardan. Üstelik turbo modu da mevcut. Youtubeda kaşılaştırma videoları var incelemenizi öneririm.

Merhaba, 12 inç bir kabinde, 4 lambalı orta üstü denebilecek seviyede bir lambalı amfinin clean kanalında kullanılmak üzere bu distortion pedalı gerçekten amfi distortionınına yakın organiklikte ton veriyor dediğiniz bir dist. pedalı var mı ? Modern metal tonları için konuşuyorum.

Merhaba, 12 inç bir kabinde, 4 lambalı orta üstü denebilecek seviyede bir lambalı amfinin clean kanalında kullanılmak üzere bu distortion pedalı gerçekten amfi distortionınına yakın organiklikte ton veriyor dediğiniz bir dist. pedalı var mı ? Modern metal tonları için konuşuyorum.
Merhaba,
Sorunuza şahsen yanıtım evet olur.
Revv isimli firmanın distortion pedalına bakınız lütfen. Eski damage control demoniser pedalı da güzeldi bence.
Ancak şahsi tercihimi sorarsanız hi-gain olarak tabir edilebilecek bir ampliyi gainini fazla acmaksızın güzel bir od pedalı ile boostlamak.
Bence daha güzel bir distortion sesi elde ediliyor genel anlamda ama benimki tamamen kişisel zevk.
Esenlikler dilerim.

Merhaba,
Revv isimli firmanın distortion pedalına bakınız lütfen. Eski damage control demoniser pedalı da güzeldi bence.
Ancak şahsi tercihimi sorarsanız hi-gain olarak tabir edilebilecek bir ampliyi gainini fazla acmaksızın güzel bir od pedalı ile boostlamak.
Bence daha güzel bir distortion sesi elde ediliyor genel anlamda ama benimki tamamen kişisel zevk.
Esenlikler dilerim.
Adamın biri blackstar ht'nin od kanalını boss super drive ile boostluyordu ve inanılmaz iyi bir thrash tonu alıyordu. Bence de bu tarz şeyler denemek mt2 gibi pedallardan daha çok işe yarıyor.

Merhaba,
Esenlikler dilerim.
Edit: bahsetmeyi unuttuğum bir pedal da rock fabrik effects mind abuse distortion olarak.

Arkadaşlar piyasada, özellikle Antalya'da ibanez ts-9 satan neredeyse hiçkimse yok. Güzel bir ts-9 klonu önerebilir misiniz? Mooer Green Mile bulabildim ama o da çok uyduruk gibi gözüküyor.

Arkadaşlar piyasada, özellikle Antalya'da ibanez ts-9 satan neredeyse hiçkimse yok. Güzel bir ts-9 klonu önerebilir misiniz? Mooer Green Mile bulabildim ama o da çok uyduruk gibi gözüküyor.
Merhaba,
Klon olarak satılır mı bilmem ama;
Sizin isteğinize en uygunları bildiklerimden şöyle;
Eqd Pallisades
Eqd Dunes
Wat Huge Green Rhino
Trex Moeller (buda ts tipiydi yanılmıyorsam)
Eğer TS tipi cokca mid yüklemeyen, namı diğer Klon Centaur tipi od isterseniz de Wampler Tummus ve Tumnus Deluxe
Esenlikler dilerim.

Geri