Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Ev kullanıcıları için acaba processorler yerine plugin tercih etmek mantıklı olabilir mi? 5-10k processorler yerine birden fazla plugin hatta mikrofon-ses kartı-monitör bile tercih edilebilir gibi duruyor. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Ev kullanıcıları için acaba processorler yerine plugin tercih etmek mantıklı olabilir mi? 5-10k processorler yerine birden fazla plugin hatta mikrofon-ses kartı-monitör bile tercih edilebilir gibi duruyor. Sizin fikirleriniz nelerdir?
Bence olabilir. Ekipman konusunda yaptığım en doğru karar ses kartı almak oldu. Plugin'ler artık çok başarılı. Ses kütüphanelerinde paylaşım çok fazla. Tek dezavantajı taşınabilirliği daha meşakkatli ve pedal kontrolleri veya bank geçişleri için ayrıca foot controller lazım.

Mooer ge200 2k ya müthiş bir cihaz ses kartına da gerek yok amfi kabin yüklemesi de var ev için kullanıyorum çok memnunum şahsen. Bütçe azsa ge150 varsa da ge250 yada ge300 düşünülmeli bence

Arkadaşlar zoom g5n i elimden çıkarıp mooer ge200 yada 250 almayı düşünüyorum sizce mantıklı mı? Birde ge 200 ile 250 arasında uçurum fark yoksa 200ün küçük minnak olması çok avantajlı. Ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar zoom g5n i elimden çıkarıp mooer ge200 yada 250 almayı düşünüyorum sizce mantıklı mı? Birde ge 200 ile 250 arasında uçurum fark yoksa 200ün küçük minnak olması çok avantajlı. Ne düşünüyorsunuz?
Ge 200 tavsiye ederim. Zoom g serisi ve benzeri ürünler onun yanında oyuncak gibi kalır. Sifir alacaksan em sagliklisi deneyip kendin görmen. Ge 200 ile 250 arasında ses olarak aşırı fark yok, ge200 yeterli olacaktır ama butceni ona gore ayirdiysan almisken bir üst modelini almak tabi daha avantajlı.

Zoom g5n ile karşılaştırma şansınız oldu mu?? Ge 250nin büyük olması biraz ge 200 e itiyor beni ama ge 250 nin tonlar bir tık daha iyi gibi geldi. Onun dışında ge 250 ile 200 arasında 1000 TL edecek bir fark göremedim ben. Tecrübe eden varsa aydınlatırsa sevinirim. Ayrıca ge 250 ikinci elde tr de yok şuanda sıfıra bütçem yetmiyor.

Bence 250 tonları daha iyi ama onun dışında In-Out özellikleri vs onlara da bakmak lazım: XLR, FX Loop.... sana ne lazım ne değil ona göre fiyat farkını haklı çıkaracak ne var ne yok senin için.

Selamlar. Evdeki amfimi, pedalımı satıp 1 adet amfi simülasyonu olan prosesör almaya karar verdim. Önceliğim amfi simülasyonlarının iyi olması. Ses kartı olarak kullanılabilir olması da enim için artı. Modelleme (Axe FX tarzı) olanlar önceliğim. Kemper gibi profilleme yapanlar kendim profilleme yapamayacağım için ikinci sırada, internette satın alabileceğim güzel hazır profiller olmalı mutlaka. Tarz olarak heavy,trash metal, hard rock çalıyorum. Bütçem 5000 TL.

Selamlar. Evdeki amfimi, pedalımı satıp 1 adet amfi simülasyonu olan prosesör almaya karar verdim. Önceliğim amfi simülasyonlarının iyi olması. Ses kartı olarak kullanılabilir olması da enim için artı. Modelleme (Axe FX tarzı) olanlar önceliğim. Kemper gibi profilleme yapanlar kendim profilleme yapamayacağım için ikinci sırada, internette satın alabileceğim güzel hazır profiller olmalı mutlaka. Tarz olarak heavy,trash metal, hard rock çalıyorum. Bütçem 5000 TL.
Headrush Gigboard öneririm.
Ben Pedalboard 'u kullanıyorum (daha büyük modeli her şeyi aynı) hiç bir problem yaşamadım bence modellemeleri gayet iyi.

Compel 'de Stokta Varmış

Selamlar, efekt kullanmayı pek sevmem ama arada oyuncak gibi oynamak istemiyor da değilim phaser, flanger falan. Önceliğim looper, pitch shifter ve wah pedalı olarak kullanabilmek. Esasen ayrıca looper ve wah pedalı almamak için ucuz bir prosesör alayim dedim. Mooer Ge100 önerilmiş hep forumda, 600 liracık sıfırı. Bu aleti Blackstar Ht metal 5 1x12 kombo amfinin clean kanalına girerek kullansam iş görür mü ? Loop ve wah iş gördü diyelim, diğer modellemeler ve efektler evde amfiye takarak kullanılamayacak kadar kötü mü ?
Bir çift referans monitörüm var alesis 5 inçlik. Eğer amfide kullanımı sıkıntı olursa ucuz tek kanal 48khz örnekleme frekansına sahip ses kartımla da takılabilirim. Böyle deneyen oldu mu hiç, amfiye kıyasla çok mu yavan kalır ?
Bu paraya Ge100'ün rakibi var mı ? 5 yıl önce çıkmış ama yeni teknoloji diye öneriliyor, daha yeni prosesörler yok mudur ?
Ayrı ayrı da cevap verebilirsiniz sorulara.

görür ... ama sadece iş görür idare eder

Amaç efekt kullanmak ise FX loop'tan girersen (Mooer'deki amfi ve cab sim kapatarak) daha iyi olur.
Hah evet bu noktayı unutmuşum. Wah, delay, chorus pitch shifter gibi işler için fx looptan girmem gerekecek, o zaman da amfi ve kabin modellemelerinin kapanması gerekiyor tonu bozmamak için. Kapatılabiliyor o zaman abi bu özellikler bu alette de senin dediğine göre. Ben de öyle tahmin ediyorum ama ge100 ucuz diye büyük abilerine kıyasla bunu çıkarmış olabilirler mi diye düşünmüştüm.

Mxr Carbon Copy vs Tc Electronic Flashback desem ne dersiniz? Delayden beklentim şu anlık reverb tadında gelmesi, driveda soloları hacimlendirmek. Böyle söyleyince mxr daha mantıklı duruyor sanki. Ama uzun vade de flashback gibi daha opsiyonlu bir delay daha mı iyi olur diye de düşünmüyor değilim belki beklentilerim de değişecek zamanla. Loop özelliği bile var sanırsam. Zamanında mxr almaya niyetlenip vazgeçmiştim fiyatları da iyice uçmuş.

Mxr Carbon Copy vs Tc Electronic Flashback desem ne dersiniz? Delayden beklentim şu anlık reverb tadında gelmesi, driveda soloları hacimlendirmek. Böyle söyleyince mxr daha mantıklı duruyor sanki. Ama uzun vade de flashback gibi daha opsiyonlu bir delay daha mı iyi olur diye de düşünmüyor değilim belki beklentilerim de değişecek zamanla. Loop özelliği bile var sanırsam. Zamanında mxr almaya niyetlenip vazgeçmiştim fiyatları da iyice uçmuş.
Fiyata gore pedal secmek buyuk hata. Ihtiyaca yonelik dusunun. Reverb ihtiyaciniz varsa, reverb alin. Hacim (volume) lazimsa drive sonrasina boost ekleyebilirsiniz. Farkli bir boyut lazimsa reverb, delay koyabilirsiniz. Ne gitaristler gorduk, sololari daha guzel duyulsun diye reverb decay'ini yukseltip, mixte kotu duyulan.

Mxr Carbon Copy tekrarlari cok koyudur. Seveni kadar sevmeyeni mevcut. Tc Electronic Flashback daha basarili bu konuda. Eger drive'i amfiden aliyorsaniz pedali fx loopta kullanin bu arada.

Fiyata gore pedal secmek buyuk hata. Ihtiyaca yonelik dusunun. Reverb ihtiyaciniz varsa, reverb alin. Hacim (volume) lazimsa drive sonrasina boost ekleyebilirsiniz. Farkli bir boyut lazimsa reverb, delay koyabilirsiniz. Ne gitaristler gorduk, sololari daha guzel duyulsun diye reverb decay'ini yukseltip, mixte kotu duyulan.

Mxr Carbon Copy tekrarlari cok koyudur. Seveni kadar sevmeyeni mevcut. Tc Electronic Flashback daha basarili bu konuda. Eger drive'i amfiden aliyorsaniz pedali fx loopta kullanin bu arada.
Reverb tadında derken önceden prosesörümde delay kullanırken genelde kısa tekrarlı kullanıyordum delayi o anlamda demek istemiştim. Evet fx loop olayını biliyorum orada kullanacağım. Flashback 2 ikinci el piyasasında yok gibi flashback mini hakkında ne düşünürsünüz?

Reverb tadında derken önceden prosesörümde delay kullanırken genelde kısa tekrarlı kullanıyordum delayi o anlamda demek istemiştim. Evet fx loop olayını biliyorum orada kullanacağım. Flashback 2 ikinci el piyasasında yok gibi flashback mini hakkında ne düşünürsünüz?
Alinik ilani ac, satan birileri cikabilir. Her fonksiyonu kullanmayacaginiz icin mini de tercih edebilirsiniz. Dedigim gibi, kullanacaginiz pedali alin.

Geri