Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Evet flanger için maddi durumdan dolayı boss alıcam.sağolun yardımlarınız için.
şimdi başka bi şey sorcam ben?delay efekti zaten digital değil midir?o zaman boss un twin pedalı gigadelay ile dd6 arasında analogluk ve digitallik bakımından bi fark var mı? her şeyin analog olduğu sistemde araya konan bu gigadelay analoga nasıl yansır?nasıl etkiler?

delay ve reverb pedalları genelde dijitaldir, zaten analog olanları dijitallere göre oldukça sınırlı süre/özellik seçeneği vermekle beraber, çok da pahalı olacaklardır. pedalın içine kayıt devresi ya da reverb için yaylar koymak gerekecektir analog olanlarında.
bence dd6 dahi amatör bir gitarist için oldukça fazla özellik içeriyor, çoğu kullanılmıyor bile. gigadelay iyice fazla olur diye düşünüyorum. boss'un dijital malzemeleri analog pedallarıyla maksimum uyum gösterir, tonu da aşırı bozmaz, haberin olsun.

oo çok sağol karabash,o zaman ben boss dizeyim.hiç düşünmiyim.ben delay i çok kullanmak istiyorumda.detaylı bi şekilde o yüzden onu dedim. o zaman eq olarakta eq20 alayım ya da ge7 alayım. burda da ge7 lmak mantıklı gözüküyo ya da mxr ın 10 bandlı analog pedalını da alabilirim.ben biraz iyi bir sistem kurmak istiyorumda.eq olarak eq20,ge7 ya da mxr ın 10 bandlı pedallarından hangisi iyi gider.bu arada sahne çalışması falan yapmayacağım.şimdiden teşekkür ediyorum herkese.

9-10 pedalı peşpeşe dizmedikçe pedalların true bypass olmaması amatör insanlara ve hatta profesyonellerin konserlerinde çok çok sinyal kaybettirerek sorun çıkarmaz, tonu farkedilecek derecede öldürmez. profesyonel kayıt desen, zaten kanal kayıt dediğin araya bol bol pedal takılarak yapılmıyor pek. o yüzden fiyat performans oranını da gözönünde bulundurarak boss ürünlerinin amatör gitaristler için mantıklı seçimler olduğu söylenebilir.

hmm evet zaten maksimum 5 pedal dizeceğim,keseyide düşünüp o zaman boss almak daha mantıklı gibi görünüyor,hem boss ların birbirinede uyum sağladığını gözönünde bulundurursak boss almak kaçınılmaz oluyor. cvp veren herkese teşekkür ederim.

arkadaşlar anfi similitörlerinde behringer vesanzap hakkında yorum yapabilirmisiniz .sanzap işin ehli ok. behringer de onun taklidini yapmış. behringer 74 $ sanzap 230 $....

:D sanırım sansampgt2 ve behringer gdi21 den bahsediyorsun...

onların ikiside amfi simülatörü değil...
içinde amp modellemeler olan preamp...
ikisi hakkındada forumda baya baya bilgi var

burdan ne kadar yorum yapsakta eksikler olacaktır sen en iyisi Arama yaparak o konuları bul daha sağlıklı bilgilere ulaşırsın..

KaRaBaSH demiş ki:
9-10 pedalı peşpeşe dizmedikçe pedalların true bypass olmaması amatör insanlara ve hatta profesyonellerin konserlerinde çok çok sinyal kaybettirerek sorun çıkarmaz, tonu farkedilecek derecede öldürmez. profesyonel kayıt desen, zaten kanal kayıt dediğin araya bol bol pedal takılarak yapılmıyor pek. o yüzden fiyat performans oranını da gözönünde bulundurarak boss ürünlerinin amatör gitaristler için mantıklı seçimler olduğu söylenebilir.

aslında haklısında örneğin boss ph3 dijital bir alet.analog değil.alırkende dikkat etmek laızm.hiçbir zaman bir mxr phaser la boy ölçüşemez.sadece taklit eder.

ben alternatif ve klasik rock çalıyorum.boss od3 almayı düşünüyorum ana drive pedalı olarak.doğru bir seçimmidir acaba?bu pedalın avantajları ve dezavantajları nelerdir?ayrıntılı olarak açıklarsanız üstadlar çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler,saygılar,sevgiler...

derdimi uzun uzun anlatıyım ben o zaman:).daha önce drive pedalı olarak ibanez ts7 kullandım çok yumuşak geldi.boss mt2 kullandım o da haliyle çok sert geldi:).bu ikisinin arasında bi alet istiyorum.bu arada amfim yok amfi modelleyicisi kullanıyorum:behringer gdi21.hatta lafı gelmişken analog set up ımı da söyleyim ona uygun drive pedalı önerilerinizi de dikkate alırım:crybaby,gdi21,behringer 6bandeq,ibanez cf7,boss cs3.güzel solo tonlarının yanı sıra power akor bastığımda ortalığı sallayacak bi drive olsun istiyorum.dediğim gibi mt2 ayarında da sert olmasın ama.umarım anlatabilmişimdir derdimi

ibanezguitarplayer demiş ki:
derdimi uzun uzun anlatıyım ben o zaman:).daha önce drive pedalı olarak ibanez ts7 kullandım çok yumuşak geldi.boss mt2 kullandım o da haliyle çok sert geldi:).bu ikisinin arasında bi alet istiyorum.bu arada amfim yok amfi modelleyicisi kullanıyorum:behringer gdi21.hatta lafı gelmişken analog set up ımı da söyleyim ona uygun drive pedalı önerilerinizi de dikkate alırım:crybaby,gdi21,behringer 6bandeq,ibanez cf7,boss cs3.güzel solo tonlarının yanı sıra power akor bastığımda ortalığı sallayacak bi drive olsun istiyorum.dediğim gibi mt2 ayarında da sert olmasın ama.umarım anlatabilmişimdir derdimi

Şu durumda ben kesinlikle Ehx-Metal Muff öneririm ister orta-drive da kullanırsın istersen ortalığı da güzelce sallar yani :D Fiyatıda iyidir özelliklerine göre şahsımın çok sevdiği bir alettir:p
Buna alternatif olarak mxr doubleshot gösterilebilir ama hem daha pahalı hem daha bişey işte bilmiyorum ya :D
Herneyse kekelemeyi bırakırsam metall muff derim ben ki dedim

od3 ts7 ye göre biraz daha sert bi pedaldır yanlız çok çok büyük farklar yoktur aralarında

gdi21 in driverini denedinmi? hoşuna gittiyse 2 tane gdi kullan

gdi21 in drive larını pek sevmiyorum usta.zaten clean da kullanıyom o aleti.bu arada metal muff da güzele benziyo ama sanki çok sert gibi.mydukkandaki demolarını dinledim de.orta halli drive tonları da alınıyosa gidip bi denemekte fayda var.

Geri