Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

masterofpuppetsasd demiş ki:
cinnete doğru adım adım :LOL: aslında messa boggie nin preamp ı vardı forumda o sana uygun olmalı hem lambalı falan.

evet biliyorum başlığı incelerken gözlerim doldu. daha bir ay olmadı gitar,whammy ve delay aldım. biraz kurudum yani. o yuzden $550 çok yüksek geldi. türkiyede yok diye bukadar yüksek tutmamalıydı fiyatı yurtdışı sıfır fiyatı 300 dolar olan bi alet 450 dolara satılabilir gibime geliyor.
bu nedenlerden ötürü gt2 ayarında bi preamp düşünüyorum(yada dist. pedal). el yapımı olanları kullanan arkadaşlarda yardımcı olurlarsa sevinirim. şenlikler zamanına kadar vaktim var. cinnet noktasına ulaştımmı bilmiyorum ama dün evdeki lambaları saydım 10 tane koskoca evde mesadaki kadar lamba yok!!!

holydeath demiş ki:
arkadaşlar delay veya reverb delay pedalı alıcam fakat ne alacağım konusunda bir fikrim yok. yardımcı olursanız sevinirim.

ben de uzun zamandır delay pedalı araştırıyordum ve en sonunda ibanez de-7'de karar kıldım. pedalda hem delay hem de echo seçeneği var. ayrıca stereo çıkışlı. fiyatı da gayet uygun 90 dolar civarında. piyasadaki bi çok delay pedalından daha iyi bi pedal olduğunu söyleyebilirim. tek sorunu şuan istanbulda bulunamaması en geç 1 ay içinde getirileceğini söylüyolar.

merhabalar. Tc Electronics G-System hakkında bir iki sorum olacaktı.
Anladığım kadarıyla bu alet hem rack sistem olarak hem de yer procesorü olarak kullanılabiliyor. Dolayısıyla buna sağlam bi preamp (marshall jmp1 gibi) gerekecek midir? peki bu aletin yerine tc electronics G-force tarzında bi rack processor daha mı anlamlı olur acaba?
şimdiden teşekkürler...

boss un dd serisi profesyonel müzisyenlercede çok kullanılıyor.gayet başarılı bi seri fiyatı biraz yüksek sadece.Vinnie moore un bir röportajında asla vageçemeyeceğiniz ekipmanınız hangisi diye sormuşlar

-boss dd3 demiş abimiz :)

aradlithuen demiş ki:
merhabalar. Tc Electronics G-System hakkında bir iki sorum olacaktı.
Anladığım kadarıyla bu alet hem rack sistem olarak hem de yer procesorü olarak kullanılabiliyor. Dolayısıyla buna sağlam bi preamp (marshall jmp1 gibi) gerekecek midir? peki bu aletin yerine tc electronics G-force tarzında bi rack processor daha mı anlamlı olur acaba?
şimdiden teşekkürler...

Şöyle şimdi TC Electronics in G serisi zaten sırf FX processordür. Farklı uygulamalara yönelik farklı ürünler her biri. Mesela G-major ı bazı insanlar G-force a tercih eder. Sebebi şudur G-major da 2 tane relay switch vardır. Switcher/Looper a para harcamak istemeyen adam için gayet güzel ve kaliteli bir çözümdür. Çünkü g-major ile g-force arasındaki en bariz fark algoritma bazındadır. TC electronicsin yalancısıyım aynı D/A A/D converterler varmış ikisindede yani :D

G-system in bu ürünler arasındaki yeri herhalde "esnekliğidir". Hem g-force vari efekt algoritmaları hem ekstra bir çok giriş hemde başlı başına bir kontrol ünitesi olarak başarılı bir alettir. Steve Vai Fransadaki Zappa Tribute konserinde g-system ile çıktı sahneye çok kaliteli ve başarılı bir cihaz. Fiyatıda ona göre tabii ki.

Diğer soruna gelirsek. TC G serisi bir cihaz alıcaksan yanına preamp te alıcaksın power amp te alıcaksın daha birsürü şey alıcaksın. Ama evet sisteminin ana kısmını 2 şey oluşturur preamp ve fx processor. Sonra sinyali artık nasıl işliyceksen ona göre cihaz alıcaksın.

Sorun olursa daha yardımcı olmaya çalışırım...

cayırtı bankası ve sansamp gt2 kullanan arkadaşlar mesa(california) modellemeleri açısından hangisini daha başarılı buluyorsunuz? istediğim ton mesa tonu diğer pedal önerilerinede açığım preamp yada drive pedalı farketmez herhangi bir studyo yada ses sisteminde bana dolu dolu drive lar versin yeter. karakteristik clean aramıyorum, drive ım mesa tripledan geliyor gibi olsun yeter.

Arkadaşlar bende Fender highway strat var, zoom 505II yi değiştirmek istiyordum da fenderdan sonra para kalmadı pek :LOL: Grup olarak kurban, metallica, duman, nirvana, Iron maiden, pentagram vs. çalıyorum. Öncelik olarak distortion ve delay pedalı gerekli.300-350 ytl ye çıkabilirim en fazla bu pedallar için. Wah ı daha sonra almayı düşünüyorum.Bunların dışında bana gerekli olablecek başka pedallar var mı?(chorus, eq vs)

wahshe demiş ki:
cayırtı bankası ve sansamp gt2 kullanan arkadaşlar mesa(california) modellemeleri açısından hangisini daha başarılı buluyorsunuz? istediğim ton mesa tonu diğer pedal önerilerinede açığım preamp yada drive pedalı farketmez herhangi bir studyo yada ses sisteminde bana dolu dolu drive lar versin yeter. karakteristik clean aramıyorum, drive ım mesa tripledan geliyor gibi olsun yeter.
Bende Behringer gdi-21 var (gt2 kopyası), şahsen Calif modellemelerini pek sevmiyorum Brit daha güzel geliyor özellikle Brit high gain.

Arkadaşlar aşağıda yazacağım pedal ve processorleri kıyaslarsanız sevinirim.
Pedallar
Morley Bad Horsie 2 Wah Pedal
Dunlop Zakk Wylde Signature Wah Pedal
Ibanez Whipping Demon Wah Pedal
Processorler:
GNX3 ve gt-8

psionic demiş ki:
wahshe demiş ki:
Bende Behringer gdi-21 var (gt2 kopyası), şahsen Calif modellemelerini pek sevmiyorum Brit daha güzel geliyor özellikle Brit high gain.

dediğim gibi istediğim ton mesa tonu yaklaşık 2 aydır yazıyorum ama çözüm olamadı arkadaşlar. eminim ki bi kere mesa triple rectifer çaldıktan sonra sizinde gözünüz başka bişey görmeyecek. paranın gözü kör olsun işte...

Geri