Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

soulwalker demiş ki:
mt2 +zakk wylde od kombinasyonu yapmış olan var mı? böyle bi şey yapmayı düşünüyorum.

MT-2 ile denemedim ama ZW-44'üm var. TS-9, SD-1 tipi pedallara göre fazla gain'li ama daha parlak sesi var...

MT-2 gibi cins bir pedal ile nasıl sonuç verebileceğini tahmin edemiyorum çünkü MT-2'nin boostlanınca nasıl sonuç vereceğini bilmiyorum... Normal sesi çok köşeli. Gain'li bir overdrive ile rahatsı edici sesler çıkartabilir...

Dip gürültüsü zaten birçok booster sonrası oluşur da...

Benim kastettiğim ikisi de gainli olduğu için oldukça tiz, birbirine girmiş köşelerle dolu bir sesti... Yani MT-2'yi distortion pedalı ile boostlamak gibi... MT-2 hi-gain bir pedal olduğu için durum farklı oluyor... Almadan önce MT-2'yi de yanında götür...

Bence TS-9 ya da SD-1 gibi pedallar daha uygun olur MT-2 için...

zw-44 nası olur,ds1 yumuşak kalır bence. çok güçlü bi gain istiyorum çünkü. ilk dediğim gibi mt2+zw44 ya da zw 44 ü amfinin kendi od kanalında da kullanabilirim.

ZW-44, DS-1'den daha yumuşak.

Güçlü gain? Ne kadar lazım? Bence aradığın şey boost değilse EQ pedalı kullan ya da MT-2'nin ekolayzırını güçlendir...

ZW-44'ü amfinin OD kanalında kullanacaksan amfinin hi-gain olması şart, güçlü gain için...

Bu arada "gain", kazanç demektir...

amfinin hi-gain olduğunu nerden anlayabilirim? gain i yanlış kullanmış olabilirim, o zaman distortion diyim.beni tatmin edici yani sert,tiz ve basları dolgun bir distortion yakalamak istiyorum.mt2 var olan aletim,eq da gelecek,bunu yanında zw44 düşünüyorum.

Amfi kendini belli eder hi-gain konusunda...

Fazla yüklenmeden sert tonlar verebiliyorsa (kaba tabirle) hi-gain'dir...

EQ pedalı gelecekse o yeter... MT-2 zaten yeterince güçlü...

merhaba beyler ben koyu bir bluescuyum gitarım fender special stratocaster ekipmanımda da şu an 3 pedal var ama düşündüüm setup şu ibanez ts9,ts7 cry baby gcb95 wah, mxr phase 90,erine ball volume pedal,boss dd6 delay bi fikir verebilirmisiniz sizce nasl?

Wah pedalı almadan önce Ibanez WD7'yi denemeni tavsiye ederim.

TS7 yanlış hatırlamıyorsam TS9'a nazaran biraz daha sert bir pedal. Benim tercihim TS808 klonu Behringer TO800. Bence bir dene.

Delay olarak nasıl bir şey aradığını bilmiyorum ama Danelectro'nun ufak, basit bir Delay pedalı vardı, eğer DD-6 çok özellikli ve pahalı gelirse o pedalı düşünebilirsin.

Geri