Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

ibanez wd7 çok çok iyi bir pedal. hakkında kötü yorum hiç duymadım. yabancı forumlar da dahil olmak üzere. butik wah pedalları tartışılırken (ki bırakın denemeyi öyle pedalları görmedim bile) birisi çıkar hep bu pedaldan bahseder. özelliklerini zaten biliyorsundur. elde edebileceğin wah yelpazesi çok geniş. yalnız işte oturup uğraşmak lazım belki o sıkabilir kimilerini. şahsen sahibi değilim ama beraber çaldığım arkadaşta var. belki bu pedaldan yola çıkılarak daha spesifik tonlu (vintage, modern vs) bir wah alınabilir. denemekte fayda var.

Benimde dikkatimi çekti o pedal ama hiç kullanmadım acaba nasıl bi cihaz denemek lazım.İkinci eli dahada ucuz olur ama ibanezin 2. eli pek bulunmuyor sanıırım.

İbanez wah'ı denedim ve çok hoşuma gitmişti. Fakat bi Cry Baby 535q veya Bad Horsie II etmez yinede. PW-10'a gelince ben çalmadım denemedim fakat grubumdaki diğer gitarist bir ara almıştı, ton yelpazesi çok geniş olmasına rağmen bir türlü memnun olamadı ve sattı.

leonjohancool demiş ki:
İbanez wah'ı denedim ve çok hoşuma gitmişti. Fakat bi Cry Baby 535q veya Bad Horsie II etmez yinede. PW-10'a gelince ben çalmadım denemedim fakat grubumdaki diğer gitarist bir ara almıştı, ton yelpazesi çok geniş olmasına rağmen bir türlü memnun olamadı ve sattı.

evet beklediğim bu şekilde bi kıyaslamaydı açıkçası, bad horsie 2nin daha iyi olmasını sağlayan özellikler nedir? bir de bad horsie 1in 2den daha iyi olduğunu söylerler ama bad horsie 2 kullanmadığım için ben tam bilemiyorum...

wd7 de tek itici gelen switch ve pil kapağı olan bölümün çok çıkıntı durması, şeklen pek kesmiyor beni ama her yerden demolarımı buldum ve çok beğendim tonlarını

açıkçası 535q yu düşünmüyorum aslında hiçbir switchli pedalı şuan düşünmüyorum ama birde dunlop zw45 var ki, mydukkanda stokta yok ancak çok ucuz ve fasel modelli bir pedal, sadece hatırlatmak istedim yoksa zaten stokta olmadığından onu alamıyorum :)

Benim bildiğim kadarıyla zaten Bad Horsie 2, 1'in modifiye edilmiş hali yani devreleri neredeyse tamamen aynı. Avantajı counter ve level ayarlarının üzerinde bulunması. WD7 ise her ne kadar bu ayarlara sahip olsa da bad horsie 2 kadar güçlü ve geniş bir aralığa sahip değil. Ben bu yüzden Bad Horsie II tercih ederim. Ama biliyorsun ki bu bir tercih meselesi yinede :)

arkadaşlar merhaba:)

bende processor olarak Digitech GNX1 mevcut. Ama 5-6 konsere çıktım, hepsinde bana sorun çıkardı. Hele son konserde, sahneden inmek zorunda kaldık, ses kesildi, alet feci şekilde ışınmıştı:S Ton ayarlamalarındada sıkıntı çektiğim oluyor(çok detayı var:( )

internette biraz bişeyler bakıyım dedim, aslında gt-8 düşünüyordum ama boss un me-50 adında bir processor ü olduğunu gördüm. Gerçekten güzel bir alete benziyor, başka sitelerdede yorumlarını okudum, tonları falan pek güzelmiş..aslında bir me-50 edinmeyi düşünüyorum..
bu arada da elimdeki GNX1 den de kurtulmak istiyorum, me-50 dışında başka processorler önerebilir misiniz? bu arada istediğim tonlar, rock metal yani sert şeyler, tabi arada effectlerde güzel olursa tadından yenilmez:)

şimdiden teşekkür ederim

abi öncelikle teşekkür ederim, yannız pod 2.0 a baktımda bu foot controller olmadan zor olucak galba? gerçekten öyle mi?

az bi paraya satılmıyor zaten:)

ogulkoker demiş ki:
me-50'de amfi simulatörü yok haberin ola =)

abi biliyorum da aklıma bişey geldi:) yanına bi tane sansamp gt2 bulsam, yada netteki baskılarıyla kendim bi tane yapsam olmaz mı aslında? yani sonuçta bu alet amfi simülatörü olarakta kullanılıyor:)

ya aklım çok kaldı bu processor de o yüzden yani:)

ME demiş ki:
ogulkoker demiş ki:

abi biliyorum da aklıma bişey geldi:) yanına bi tane sansamp gt2 bulsam, yada netteki baskılarıyla kendim bi tane yapsam olmaz mı aslında? yani sonuçta bu alet amfi simülatörü olarakta kullanılıyor:)

tabii olabilir. Ama yinede çok ucuza gelmeyecek, o paraya gt-8 de alabilirsin. POD 2.0 evet footcontroller olmadan zor biraz. Fakat değecektir bence.

leonjohancool demiş ki:
ME demiş ki:
ogulkoker demiş ki:

tabii olabilir. Ama yinede çok ucuza gelmeyecek, o paraya gt-8 de alabilirsin. POD 2.0 evet footcontroller olmadan zor biraz. Fakat değecektir bence.

öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim:) pod2.0 a para verip bide üstüne foot controller a para vereceğime, gider direk gt-8 almak daha mantıklı geliyor :)

biraz daha beklemem gerekiyor, çünkü elimden GNX1 i çıkarmam lazım:) ya aslında processor kötü değilde, çok zor ton ayarlaması, yada bana öyle geldi :(

ADD+ Analog Delay pedalını tavsiye edermisiniz? Birkaç kişi güzel olduğunu söylemiş ancak hiç memnun olmayan beğenmeyen yok mu? Hiç eksik bir yön bulan yok mu bu pedalda?

ME demiş ki:
arkadaşlar merhaba:)

bende processor olarak Digitech GNX1 mevcut. Ama 5-6 konsere çıktım, hepsinde bana sorun çıkardı. Hele son konserde, sahneden inmek zorunda kaldık, ses kesildi, alet feci şekilde ışınmıştı:S Ton ayarlamalarındada sıkıntı çektiğim oluyor(çok detayı var:( )

internette biraz bişeyler bakıyım dedim, aslında gt-8 düşünüyordum ama boss un me-50 adında bir processor ü olduğunu gördüm. Gerçekten güzel bir alete benziyor, başka sitelerdede yorumlarını okudum, tonları falan pek güzelmiş..aslında bir me-50 edinmeyi düşünüyorum..
bu arada da elimdeki GNX1 den de kurtulmak istiyorum, me-50 dışında başka processorler önerebilir misiniz? bu arada istediğim tonlar, rock metal yani sert şeyler, tabi arada effectlerde güzel olursa tadından yenilmez:)

şimdiden teşekkür ederim

Selamlar,
Zoom un G7 veya G9 modeline bakabilirsin...

Arkadaşlar selam,
bugün itibariyle kendime bi distortion-overdrive pedalı almayı düşünüyorum.Fakat biraz kararsız kaldım. MXR'in modelleri arasında ZW-44 Zakk Wylde ve M151 Doubleshot pedalları dinlediğim kadarıyla güzele benziyor ilgimi çekti. Bu pedallar hakkında bilginiz nekadar ya da tavsiye edebileceğiniz bir pedal var mı ? Gain'i yüksek sert tonları olsun istiyorum.. Ama metalzone gibi de olsun istemiyorum. Bir mekanda mixere girdiğinde testere gibi sesler vermesin :) ne alaka derseniz elimde boss hm-2 var.. nerde kullandıysam testere gibi tonlar verdi..

Thrash Metal ve Hard Rock tonlarına uygun bir Overdrive-Distortion pedalı önerir misiniz?

Metal Zone'u düşünüyordum ama netten okuduğum kadarıyla çok sert tonları varmış ve doğru kullanılmadığı sürece iyi verim veremiyormuş... Metal Zone iyi bir tercih olur mu?

Ayrıca Ibanez Weeping Demon Wah hakkında bir takım sorular var kafamda. Önceki sayfalarda konuşuldu mu bilmiyorum ama, bu pedal'ı aktif/inaktif hale getirmek için bir switch falan mı kullanmamız gerekiyor yoksa, pedala basınca aktif oluyor, çektiğimiz zaman inaktif mi oluyor?

Switch kullanmadan sadece basıp çekerek aktif/inaktif edebileceğim bir wah önerebilir misiniz?

Geri