Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

arkadaşlar digitech rp350 almayı düşünüyorum ama ses ve kullanım kolaylığı olarak bana hitap eder mi bilemiyorum. aranızda deneyen,bilen,kullanmış,kullanmakta olan varsa yardımcı olur musunuz?

her türü çalabilmek istiyorum.canım istediğinde slayer,trivium,metallica,megadeth,; canım istediğinde dire straits,ac/dc; canım istediğinde jimi hendrix vs.

kısacası her türe hitap edebilecek bir prosesör arıyorum. sesler fazla digitital olmamalı ve aynı zamanda mixer e girdiğimde sorun çıkarmamalı. marshall mg30dfx de kullanmayı planlıyorum. gitarım cort x-custom.üzerinde sd sh2n jazz ve sh8 invader var. ama fiyat 400 dolardan fazla olmamalı.orta halli bişi işimi görür. yardımcı olursanız sevinirim.cevaplarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

WD7'nin footswitch ve autoswitch modları var ayrı ayrı. Senin istediğim autoswitch modu oluyor. O şekilde kullanabilirsin WD7'yi.

Güzel bir pedal, kişiselleştirmeye uygun. Tavsiye ederim.

Clickboy demiş ki:
Thrash Metal ve Hard Rock tonlarına uygun bir Overdrive-Distortion pedalı önerir misiniz?

Metal Zone'u düşünüyordum ama netten okuduğum kadarıyla çok sert tonları varmış ve doğru kullanılmadığı sürece iyi verim veremiyormuş... Metal Zone iyi bir tercih olur mu?

Ben de önce metal zone düşünmüştüm ama boss md-2 aldım. Memnunum, bence ona da bakabilirsin...

wylde demiş ki:
Merhaba,,
Sans Amp triac ı öneririm. Çünkü 3 farklı ton kaydedebiliyorsun. Gt-2 tek kanal var. Ama ton seçeneğin daha fazla Gt-2 de.. Aslında bende ikisinin arasında kaldım. Ama sahnede ki rahatlık bakımından, ve 3 farklı ton kaydedebilmesi yönünden Triac seçmeni öneririm.. Bu arada Triac ın sound u da çok iyi ama fazla seçenek yok Gt-2 de ki kadar..

Saygılar..

bir şey soracağım bende analog set up düşünüyorumda. sansamp triac yanında istediğimiz analog pedalını bağlayabilir miyiz? benim istediğim tonlar distortion, overdrive ağırlıklı. amfi yok şu anda. nasıl bir set up yapabilirim? tarz alternatif. duman, kurban vs..

bilen herkesten cevap beklerim :)

Tabiiki istediğin analog pedalı bağlayabilirsin, neden bağlamayasın anlayamadım ben :) Setuptan önce bir amfi düşünsen iyi edersin bence ama yok ben amfi almıcam diye ısrar ediyorsan sen bilirsin :) Benim tavsiyem analog setup kuracaksan, tri ac'nin yanına bir ibanez ts9dx (bildiğim kadarıyla dumanın bir çok parçasında bu pedal kullanılıyor.), bir noise gate (tercihen boss ns-2), bir delay (seçim senin, ama diğer efeklere göre genelde daha pahalıdır delay pedalları), arada birde kullanmak üzere bir wah pedalı başlangıç için işini görür. Ama asıl konu şudurki; eksikliğini hissetmediğin bir pedala ihtiyacın yoktur :D aklında bulunsun.

leonjohancool demiş ki:
Tabiiki istediğin analog pedalı bağlayabilirsin, neden bağlamayasın anlayamadım ben :) Setuptan önce bir amfi düşünsen iyi edersin bence ama yok ben amfi almıcam diye ısrar ediyorsan sen bilirsin :) Benim tavsiyem analog setup kuracaksan, tri ac'nin yanına bir ibanez ts9dx (bildiğim kadarıyla dumanın bir çok parçasında bu pedal kullanılıyor.), bir noise gate (tercihen boss ns-2), bir delay (seçim senin, ama diğer efeklere göre genelde daha pahalıdır delay pedalları), arada birde kullanmak üzere bir wah pedalı başlangıç için işini görür. Ama asıl konu şudurki; eksikliğini hissetmediğin bir pedala ihtiyacın yoktur :D aklında bulunsun.

teşekkürler. kafama yattı. he bir de tri ac mi gt 2 mi konuştuğumuz set up a daha iyi olur :) farkeder mi? set up dizilişi nasıl olmalı?

arkadaslar ben pedal almayı dusunuyorum ama bır turlu karar veremıyorum.150 milyon civarında bir pedal.processorde olabılır.ama onada en fazla 200 mılyon ayırabılıyorum.ikinci elde olabilir ama int.ten nerden bulacagım!!boss mt-2 almayı dusunuyorum.processor olarakta digitech dusunuyorum.bana yardımcı olursanız cok sevınırım...

MIMH demiş ki:
leonjohancool demiş ki:

teşekkürler. kafama yattı. he bir de tri ac mi gt 2 mi konuştuğumuz set up a daha iyi olur :) farkeder mi? set up dizilişi nasıl olmalı?
ne amaçla kullanacağına bağlı. Mesela tri ac ile gt-2 arasındaki tercih tamamen ihtiyaçlar doğrultusunda yapılmalıdır.

Tri ac'nin ton aralığı gt-2 ye göre daha düşüktür fakat üzerinde 3 switch bulunması ve daha önceden yaptığın ayarları kaydedebilmen sahnede son derece işine yarayacaktır. parça içinde daha başka bir drive tonuna hiç uğraşmadan rahatlıkla geçebilmeni sağlayacaktır. Fakat gt-2 sana bu olanağı sunmaz. Avantajları ise daha geniş bir ton aralığına sahip olması ve daha kompleks ince ayarlar yapabilmene olanak sağlamasındır. Tercihi senin yapman gerekli :)

Arkadaşlar bir arkadaşım adına soruyorum, amerikadan pedal getirtecekmiş. Fiyatları aynı olan Zoom GFX3 ile Digitech Rp250 pedalların hangisi iyidir diyor.

Sevgiler.

leonjohancool demiş ki:
MIMH demiş ki:
leonjohancool demiş ki:

ne amaçla kullanacağına bağlı. Mesela tri ac ile gt-2 arasındaki tercih tamamen ihtiyaçlar doğrultusunda yapılmalıdır.

Tri ac'nin ton aralığı gt-2 ye göre daha düşüktür fakat üzerinde 3 switch bulunması ve daha önceden yaptığın ayarları kaydedebilmen sahnede son derece işine yarayacaktır. parça içinde daha başka bir drive tonuna hiç uğraşmadan rahatlıkla geçebilmeni sağlayacaktır. Fakat gt-2 sana bu olanağı sunmaz. Avantajları ise daha geniş bir ton aralığına sahip olması ve daha kompleks ince ayarlar yapabilmene olanak sağlamasındır. Tercihi senin yapman gerekli :)

hmm anladım :) tri ac benim düşündüğüme göre ozaman. 3 ayrı switch e clean distortion ve over drive tonları kaydedebiliyoruz dimi? yanlış anlamadım :) ayrıyetten bağladığımz ts9 u tri ac ile nasıl kullanabilirz? yani tri ac de bi switch açıkken ts9 u da aktif mi yapacağız?

Zoom g2.1u almaya karar verdim. 100$ ın üzerinde olduğu için yurt dışı internet sitelerinden almayacağım, gümrükle uğraşmıyım diye. Bulunduğum yerden de almam imkansız, mydukkan'a ve dobez'e baktım onlarda da yok. Nasıl alıcam şimdi ben bunu?

_KabaK_ demiş ki:
Zoom g2.1u almaya karar verdim. 100$ ın üzerinde olduğu için yurt dışı internet sitelerinden almayacağım, gümrükle uğraşmıyım diye. Bulunduğum yerden de almam imkansız, mydukkan'a ve dobez'e baktım onlarda da yok. Nasıl alıcam şimdi ben bunu?

O sınır 100 Euro olması lazım. Ayrıca Ramazan bayramı, yılbaşı ( 1 ay öncesi ve sonrası ) gibi dönemlerde yanlış hatırlamıyorsam 3-4 katına çıkıyordu bu sınır. Yani o zamanlara denk getirirsen sorun yaşamazsın ;)

Bu arada vazgeçtim Zoom g2.1u dan. 410 ytl imiş LLL'da. Bi o kadar daha koyar gt8 alarım. E gt8 de benim için fazla. kaldım ortada bak. Yaw yok mu şöyle 100-200 ytl arası drum machine'i olan, expression pedalı olan, eğlenceli ve en yaygın sesleri içeren efktleri olan bir alet?

_KabaK_ demiş ki:
Bu arada vazgeçtim Zoom g2.1u dan. 410 ytl imiş LLL'da. Bi o kadar daha koyar gt8 alarım. E gt8 de benim için fazla. kaldım ortada bak. Yaw yok mu şöyle 100-200 ytl arası drum machine'i olan, expression pedalı olan, eğlenceli ve en yaygın sesleri içeren efktleri olan bir alet?
var ama ses kalitesi konusunda o kadar eğlenceli değil :p Digitech rp80'i bi dene istesen, bir süre idare edersin eğlenirsin. İkinci elinide 100-130 ytl arasında bulabilirsin.

Dediğim gibi ses konusunda bir şey beklemeyip evde biraz takılayım, drum machinele oynayım, efektleri tanıyayım diyen birisi için rp80 idealdir. Yoksa bi kaç yıldır çalıp artık gerçekten kaliteli bir şey bekleyen birisine rp80 önerilmez. Fakat harcanılacak bütçeye bakıp drum machine olsun, exp pedalı olsun deyince arkadaş, önerilecek bişey kalmamış zaten ;)

Merhaba arkadaşlar bende bir konuda danışmak istedim.

Pedal almak istiyorum ancak turbo distortion mı yoksa distortion pedalı mı karar veremedim =)

İkisine göre almayı düşündüğüm bir boss DS-2 birde Boss MT-2 Metal Zone var aklımda.

Karar veremedim sizlere danışayım dedim. Bütçem kısıtlı fakat sizlerinde başka önereceğiniz şeyler varsa paylaşırsanız sevinirim.

_KabaK_ demiş ki:

Selam,

Dolar mı yükseldi nedir. 6 ay önce benim aldığım Zoom g2.1u 320 YTL idi.
Stoktan değilde tezgahtakini vermişti.
Şimdi acaba bir kusurumu vardı..?

Hoşçakal

Geri