Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

kirimumit demiş ki:
arkadaşlar prosesör alcam ama karar veremedim aklımda zoom 505 2, zoom G2 1U ve digitech RP80 var hangisini alsam yada sizin tavsiyeniz var mı elimde 200 ytl var 200 ytl civarı bi prosesör alcam... :D

bence zoom 707 II alabilirsin. fiyatla performansı kıyasladığında çok güzel bir processor. 150 civarı bulabileceğini tahmin ediyorum.

şu arkadaşın ilanına bir bak. ne durumda bilmiyorum ama çok temizse düşünebilirsin belki:

http://www.turkrock.com/ftopic70315.html

4145zoom_707.jpg

Bence biraz zevk meselesi bu durum. Phase 90 dönme hissiyatını çok iyi veriyor. EHX ise daha efektimsi :D (tabir bulamadım). Phase90 sesi hafif boost da eder. Sololarda öne geçmek için wah yerine phase90 kullananlar olur. Buna göre artık sen kararını ver. En iyisi ikisini de deneyip karar vermen. İstanbuldaysan iki pedalı da müzik mağazalarında bulup deneme imkanın var.

beylerbende ibanezrg370dxvar ben pedal almak ıstıyorum ama cok agır tonlarda deıl ornegın kurban grubunu sarkıları gibi cok hafif tonalrdada olmasın ne onerebılırsınız sımdıden cok tesekkurler bide ev amfisi olarak ne onerebılırsınız

teşekkürler.baska onerileriniz varmı? birde nıe 2 3 tane pedal kullanıyorlar arklı tonları yakalamak icin mi ? birde amfi onerirseniz sevinirim

Beyler selam öncelikle yeni üyelerdenim ben analog set up yapmayı düşünüyorum tarz olarakta blues ve 70 80 rock 76 usa telem var bi öneride bulunabilir misiniz?

selam arkadaslar.ben vox tonelab serisi bir pedalini aldim .once analog setup yapmayi istiodum ancak seslerini dinleyince hayran kaldim analoga cok yakin geldi diger processorler gibi deil aslinda.bu pedali bilen yada kullanan arkadasslar varsa ban biraz bilgi verebilirler mi ?aslinda iyi miettim onuda bilmiorum geri werip analog mu alsam die de dusunuorum.ben bir da home studyo olayina girdim mixer usb kayit cihazi ekolayzir felam da aldim hatta elektro dawul bile alicam yakin zamanda.yaptigim tarz hard rock metal lutfen arkadaslar en kisa zamanda yorumlarinizi bekliorum pedalla ilgili .simdiden tesekkur ederim

Arkadaşlar reverb pedalı olarak behringerin dr100 pedalını almayı düşünüyorum,kullanan var mı aranızda.Bu pedalın boss rv5 in muadili olma durumu var mı çünkü herşey aynı görünüyor.

tele76 demiş ki:
Selam beyler boss un şöyle bir oedalı var bilen arkadaşlar varsa fikir alabilirmiyim şimdiden teşekkürler Boss FDR-1 Fender '65 Deluxe Reverb Pedal
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=3716&gid=126
şahsen denemedim ama bisürü tanıtım kaydı var internette. boss'un kendi internet sitesinden veya youtube'dan bulabilirsin. Bana biraz gereksiz bir alet gibi geliyor. Çok havalı olduğu muhakkak ama tek bir amfi simülatörüne bu kadar para vermek ne kadar mantıklı bilemiyorum.

selamlar öncelikle. Telecaster gitarım var. Ve kuvvetli bi dis.t tonu kullanmak istiyorum.overdrive olarak od3 kullanıyorum.Acaba df7 işimi görürmü yada mxr zw-44 bu anlatmak istediğime uyarmı? nedir ne değildir yardımcı olursanız sevinirm.Ton olarakta böyle ''malt'' tonları yada yavuz çetin abimizin arada solo atarken kullandığı sert tonlar örnek verebilirm.

Monster_YGT demiş ki:
zoom 505 nasıl bir prosesördür ? fiyat bakımından kendime göre en uygunu o hiç pedal kullanmamış biri olarak tatmin edermi ve kullanım kolaylığı nasıldır :?:

Çok kolaydır ilk pedalımdı hazır tonları güzeldir sololarda C1 :D

Geri