Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

plaROCK o alet zaten insanı müzikten soğutabilcek bir alet zaten ondan sonra V amp de seni idare edebilir bir süre ve direkt kayıt olayı falan da daha kolay

benim de sormak istediğim bir olay var
üst seviye bir prosesör düşünüyorum fakat amfime bağladığımda amfinin tonunu yalan etmeyecek şekilde birşey olmalı 24 bit zımbırtısına zoom G serisi denemiştim tam anlamıyla hüsrandı boss gt8 pod XT live vox tonelab ın haricinde ne kullandığınızı artı eksi yönleriyle yazarsanız bilgilendirici olabilir.çünkü artık british sound dan kaçıp başka soundlar da elde etmek istiyorum köpek drive ya da pamuk clean gibi
*yani tam olarak nasıl bir ton istediğimi de bilmiyorum ama çok fazla efekte boğmicam kendimi wah pedalına bile ihtiyaç duymuyorum normal zamanlarda
yoksa onun yerine pedal mı alsam tek tek deneme yanılma olayına mı girsem boost mu etsem amfiyi (biraz karışık durumlar)

Yamaha DG Stomp öneririm, yeni aldım ancak çok beğendim... 20 bit dönüştürücüleri ancak hiç aldanmamak lazım, bana kalırsa V amp2'den dahi gerçekçi tonları (Çok fazla modelleme yok tabi orası ayrı mesele, ancak taş gibi alet ;) )

Beyler Metal Muff Hakkında ne buyurursunuz?
Yurtdışından alma şansım var.100 dolar civarında. Bu bütçeyle alınabilecek,eşdeğer özelliklere sahip multitone daha güzel bi pedal var mı?

Tavsiye etmem. Bir kaç kez kullandım, Boost özelliği dışında bir numarasını göremedim. 'Ton babında' mesela Metal Zone onun yaptığı işi fazlasıyla görüyor.

Merhaba Sevgili Turkrockçılar;
Arkadaşlar yaklaşık 4 ay önce Digitech RP80 aldım ve ilk güzeldi fakat beni müziten soğuttu alet neyseki yeni amfim beni kurtardı.Ben bu aralar Line 6 ürünlerine merak saldım ilk olarak Line 6 POD2.0 rp 80 den sonra bana iyi gelir mi? gerçi biraz biriktirip Line 6 FLOOR POD Plus düşünüyorum bu alet iyimi yoksa daha çok para ekleyip(biraz zor) XT LIVE falan mı almalıyım. bana POD 2.0 VE LINE6 FLOOR POD PLUS iyi aletler mi? fiyatına değer mi?

plaROCK demiş ki:
Merhaba Sevgili Turkrockçılar;
Arkadaşlar yaklaşık 4 ay önce Digitech RP80 aldım ve ilk güzeldi fakat beni müziten soğuttu alet neyseki yeni amfim beni kurtardı.Ben bu aralar Line 6 ürünlerine merak saldım ilk olarak Line 6 POD2.0 rp 80 den sonra bana iyi gelir mi? gerçi biraz biriktirip Line 6 FLOOR POD Plus düşünüyorum bu alet iyimi yoksa daha çok para ekleyip(biraz zor) XT LIVE falan mı almalıyım. bana POD 2.0 VE LINE6 FLOOR POD PLUS iyi aletler mi? fiyatına değer mi?
arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz ? birde plus çok eski bir alet mi?

selam,
rica etsem biri bana digitech whammy ile boss pitch shifter (+expression) farklarını anlatabilir mi?

ne işe yaradıklarını biliyorum, whammy kullanmışlığım var. şimdi bi pitch shifter pedalı almak istiyorum bossun pedalınıda duydum tonal yönlerini, detayları vs. kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Arkadaşlar selamlar...
Bir problemim var ne yapsam ne etsem bilemedim,önerilerinizi bekliyorum. Öncelikle şunu belirteyim 3 grubum var (doom,thrash ve alternatif rock) ve sahibi olduğum güzelim gt-8 i satıp analog pedal derdine düştüm.Şimdi de önemli problem drive konusu,gönül ister ki düzgün bir amfim olsun ondan drive alayım,ama nerde ?
Sizden ricam şunlar konusunda önerilerinizi belirtmeniz.
Efendim 200 lira param var ve Metal Muff yada Mt-2 ile birlikte sd1,ds1,add+ts9(bunlardan birini) almayı düşünüyorum.Tabii ki ikinci seçenekteki mt-2 ikinci el olucak. Neyse yardımcı olursanız sevinirim.İyi günler...

Arkadaşlar ben adam gibi bir overdrive pedalı arıyorum. Dolu dolu overdrive versin sıcak sıcak :D Sıcak sıcak deyince lambalı amfi falan demeyin o kadar param yok şimdilik. Blues ve Rock için güzel bir overdrive pedalı tavsiye edebilir misiniz?

ghostknight demiş ki:
illa mt-2 alacagim diyorsan yanina bir eq pedali alman iyi olabilir. metal muff'in popularitesini de hala anlamaya calisiyorum. isminden dolayi degildir umarim.
Bir popülaritesi yok benim için,metal zone kadar ton aralığı olması ve üstünde boost olması ilgi çekici benim açımdan.

Mt-2 yi ts9-sd1 gibi bir pedalla boost lama gibi bir seçenekte olabilir.hem böyle olursa küçük drive pedalını alternatif rock grubunda da kullanabilirim diye düşünüyorum.

Kullanan var mı bu pedalları daha önce ?
teşekkürler

mt-2 yi boostlamak enteresan sonuclar dogurebilir. alette yeteri kadar drive var zaten. ancak bir volume boost veya eq yardimiyla mid boost falan guzel olabilir. ama sen bilirsin tabi.

arkadaşlar konuyu dağıtmış gibi olacağım ama drive pedalı arıyorum.

90lı yıllara ait fender super 210 all tube amfim var.
ton aralığı en geniş,en temiz,en etkili drive pedalını arıyorum.

vox un big benine baktım fena değil gibi. ama ben biraz Chandler tube driver tipi bir şey arıyorum.

önerilerinizi bekliyorum ne alsam?

gitarıma uygun amfi ve pedalll

arkadaşlar elimde ibanez SZ520FM-TKS bir gitarım var.dandik bi çalışma amfisi alıp önce kötü amfi nasıl oluyomuş diye görmek istedim ve gördüm de =).şimdi elimde amfi ve pedallar için ayırdığım 1.500ytl kadar bi param var.fikirlerinizi almak isterim sizce hangi amfi ve pedalları almalıyım.dinlediğim guruplar
muse
audioslave
3 doors down
placebo
rage against the machine

vs.
yorumlarınızı bekliorm.

Re: gitarıma uygun amfi ve pedalll

Rick demiş ki:
arkadaşlar elimde ibanez SZ520FM-TKS bir gitarım var.dandik bi çalışma amfisi alıp önce kötü amfi nasıl oluyomuş diye görmek istedim ve gördüm de =).şimdi elimde amfi ve pedallar için ayırdığım 1.500ytl kadar bi param var.fikirlerinizi almak isterim sizce hangi amfi ve pedalları almalıyım.dinlediğim guruplar
muse
audioslave
3 doors down
placebo
rage against the machine

vs.
yorumlarınızı bekliorm.

Amfiyi sadece evde kullanmak için mi alacaksın ve drive'ı amfiden mi pedallardan mı almak istiyorsun? Pedal analog mu yoksa prosesör mü düşünüyorsun? Cevaplarsan daha sağlıklı yardım alabilirsin. :)

amfiyi sadece evde kullanmayacam evde kulaklıkla takılırım sorun yaratmaz.drive ı pedaldan ya da amfiden alma konusu amfinin drive tonlarını beğenip beğenmeyeceğime bağlı olacak.ama clean tonları güzel drive ları kötü olan bi amfi almaya da karar verebilirim bu durumda da pedaldan alırım drive ları.bunların dışında processör yerine analog set up kurmak istiyorum aksayan yanları daha rahat düzeltebileyim diye._JuDaS ilgin için çok teşekkür ederim umarım istediğim gibi bişeyler bulabilirim

Geri