Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Herkese selam,

Şu anda fender hot deluxe strat çalıyorum ve glam metal/classic rock gruplarının parçalarını çalmak istiyorum. Örneğin, twisted sister, motley crue, alice cooper, def leppard, acdc gibi ...

Bu tarzda parçalar çalabilmek için güzel bir overdrive pedalı arıyorum. Şu anda Ibanez TS808 Tube Screamer, Ibanez TS9DX Tube Screamer ve Fulltone OCD arasında kalmış durumdayım. Tamamiyle yanlış yolda gidiyor da olabilirim. Acaba bu konuda biraz destek atabilir misiniz?

Teşekkürler ...

Amfi nedir? Tubescreamer serisi pek işine yaramaz. Yani yarar da amfiye çok bağlı. Farklı amfilerde çalacaksan saydıkların arasında OCD (veya OCD tarzı pedallar) daha iyi bir tercih. Ya da eq bandları çeşitli (bass, treble, mid içeren) pedallara bakmakta fayda var.

Bu arada fulldrive da tubescreamer tarzı bir pedaldır.

Ha bir de bütçe darsa Boss DS-2 de çok çok iyi bir pedaldır. Ekstra footswitch bağlayarak iki modu arasında geçiş sağlamak da mümkün. Eğer 0 alınacaksa (ki aslında tavsiye etmem, kitaptan sonra 2. el almanın en mantıklı olduğu ürünlerden biridir pedallar) Electro Harmonix yerine boss'u her zaman tercih ederim. EHX'in pedalları çok iyi ve kaliteli. Ama ülkemizde manasız bir şekilde çok pahalıya satılıyor. Boss daha mantıklı bir seçim. Hem de amfi ve gitar seçmez boss pedalları. Tabi 2. el alınıyorsa durumlar değişir :).

öncelikle selamlar herkese.analog setup ile kullanabileceğim delay,reverb ve bazı efekt çeşitlerini bir arada barındıran bi prosesör arastırıyorum.tc electronic gharp ilgimi cekti biraz ancak floor bi alet bulamazsam rack almayı düşünüyorum cok asırıya kacmayan uygun bütcedeki (max 400-500 tl) yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum tesekkurler.

cevap için tesekkur ettim envboy ancak kastettiğin alet nova modulator ise onda delay ve reveb yok daha farklı 6 efekt var zaten onunda compelde gsharp ile arasında 30 euro kadar bi fark var ancak dediğim gibi alacağım aletin rack olmaması daha iyi olur benim için tasımak zor oluyor rack sistemi.

valla fiyatı bilmiyorum ama Line6 M13 ün kardeşi M9 var. Biçilmiş kaftandır. Stompbox modelerdır. Amfiye takman gerek, amfi simulasyonu yoktur ancak süper cihazdır. Şahsen ben senin dediğin setupın aynısını M13 le kullanıyorum. Her nekadar distortion modları süperse de, ben AMT P1, Satchurator ve Ice9 kullanıyorum. Diğer her türlüefektleri de M13 ten alıyorum.

M9 derim...

alternatif rock/ hard rock grubumuzda tek elektro gitaristim. Boss ds-1 im var üstüne birde sd-1 almayı düşünüyorum sololarda boost amaçlı. Herşey güzelde kafamı kurcalayan boost olayını direk amfi + sd-1 ile mi yapmalı yoksa ds-1+sd-1 ile mi yapmalı? Eğer direk amfiden gelen distortionı boostlayacaksam boss ds-1 i o setupa koymaya gerek var mı? Gitarım bu arada Ibanez 350dx

arkadaşlar ben thrash metal, power metal, heavy metal, hard rock dinleyip çalmaya çalışıyorum. ekipmanlarım ltd mh-50 emg'li, marshall mg15cd ve boss mt-2 fakat boss mt-2 yi satıp yerine mxr fullbore metal veya line 6 pod 2.0 almayı düşünüyorum. genelde evde çalıyorum fakat yılsonunda okulda arkadaşlarımla berbaber sahne alacağız. amfi kiralamayı düşünüyorum ekipman ne önerebilirsiniz line 6 pod 2.0 işimi görür mü veya fullbore metal yoksa takviye yapmam gerek mi daha. yardımcı olursanız çok sevinirim.

_harry demiş ki:
arkadaşlar ben thrash metal, power metal, heavy metal, hard rock dinleyip çalmaya çalışıyorum. ekipmanlarım ltd mh-50 emg'li, marshall mg15cd ve boss mt-2 fakat boss mt-2 yi satıp yerine mxr fullbore metal veya line 6 pod 2.0 almayı düşünüyorum. genelde evde çalıyorum fakat yılsonunda okulda arkadaşlarımla berbaber sahne alacağız. amfi kiralamayı düşünüyorum ekipman ne önerebilirsiniz line 6 pod 2.0 işimi görür mü veya fullbore metal yoksa takviye yapmam gerek mi daha. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Fullbore Metal ile Pod çok farklı aletler, evde 100 küsür ton elde etmek istiyorum dersen Pod, konser vereceksen daha çok analog dizmek tabi.

semizotu25 demiş ki:
_harry demiş ki:

Fullbore Metal ile Pod çok farklı aletler, evde 100 küsür ton elde etmek istiyorum dersen Pod, konser vereceksen daha çok analog dizmek tabi.

Pod'un distortion tonları nasıl bilgin var mı ?

Geri