Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

E Mudhoney diyorum, o iki pedal cop diyorum, ana konumuz bu degil mi?
hocam bütçe olayı sıkıntı profesyonel şekilde uğraşmıyorum uygun fiyatlı bi setup yapıp takılacam kafama göre zaten iş güçten fazla zaman bulamıyorum ama kopmakta istemiyorum fiyat olarak dersek 100 liraya alabileceğim düzgün bir dist pedalı arıyorum... ms screamer önerir misiniz?

150tl civarında sanırım sıfır ms shakti. onu alabilirsin. ya da onun 2.elini kovala. üzerindeki farklı gain tipleriyle kafana göre takılırsın. 78 fujigen üretimi epiphone umu marshall mg10 a araya gt2 bağlayarak çalmıştım bi ara. sanırım o amfiden çıkabilecek en iyi tondu :D :D :D shaktiyle çok daha iyi olacağına eminim. hem de ileride bile işine çok yarayacak bi pedal almış olursun.

Görüntü de şöyle bir şeydi :)
11042123_10153113234079568_1196575944_n.jpg

Ms pozitron pedallara bakabilirsiniz. Öncelikle bütçeniz için rahat olur fazla zorlamaz. Pedal işlerinde yeni olduğunuz için piyasadaki bazı endüstri standardı olmuş pedalların seslerine bütçeyi kasmadan ulaşıp nasıl bir şey istediğinizi belirlemede yardımcı olabilirler. Kullanıp da memnun kalmayan görmedim henüz. Ben size Ms Shakti Mod Amp öneririm. Hem elinizde SD-1 olduğundan da bahsetmişsiniz onu da booster olarak kullanıp iki pedal birlikte pek çok drive karakterini zorlanmadan yakalayabilirsiniz. MT-2 falan almayın hiç. Canım stratla hiç bir şey anlamazsınız :)

Ms pozitron pedallara bakabilirsiniz. Öncelikle bütçeniz için rahat olur fazla zorlamaz. Pedal işlerinde yeni olduğunuz için piyasadaki bazı endüstri standardı olmuş pedalların seslerine bütçeyi kasmadan ulaşıp nasıl bir şey istediğinizi belirlemede yardımcı olabilirler. Kullanıp da memnun kalmayan görmedim henüz. Ben size Ms Shakti Mod Amp öneririm. Hem elinizde SD-1 olduğundan da bahsetmişsiniz onu da booster olarak kullanıp iki pedal birlikte pek çok drive karakterini zorlanmadan yakalayabilirsiniz. MT-2 falan almayın hiç. Canım stratla hiç bir şey anlamazsınız :)
hocam mustafa abinin (MS) işlerini iyi kötü takip ediyorum chorus ve flangerı var bende behringer gdi ve gt2 clonuna bakıyodum detaylı olarak :D gitarımdan gayet memnunum satma gibi bir niyetim olmadığından ona göre birşeyler almak istiyorum açıkçası...

hocam mustafa abinin (MS) işlerini iyi kötü takip ediyorum chorus ve flangerı var bende behringer gdi ve gt2 clonuna bakıyodum detaylı olarak :D gitarımdan gayet memnunum satma gibi bir niyetim olmadığından ona göre birşeyler almak istiyorum açıkçası...
şöyle söyleyeyim. bende gt2 vardı sonra elimde shakti geçti. shaktiyle yarım saat çaldım ertesi gün gt2yi sattım. daha net anlatamazdım sanırım aradaki farkı :)
behringer topuna hiç girmezdim zira kırmızı di box ı dışında hiçbir ürününü beğendiğim söylenemez.

Bende bir adet ms var. Bb kopyası olması lazım. Denediğim gibi kapıp sahneye cıkardım. O kadar diyorum.

Edit: Bu arada mg10 tarzı amfileri küçümsemeyelim beyler, özellikle pleksi karakterli pedallarla feci işler yapıyor. Bir ara evde crunch box ile çalıyordum. Fazlasıyla tatmin ediyordu.

Bende bir adet ms var. Bb kopyası olması lazım. Denediğim gibi kapıp sahneye cıkardım. O kadar diyorum.

Edit: Bu arada mg10 tarzı amfileri küçümsemeyelim beyler, özellikle pleksi karakterli pedallarla feci işler yapıyor. Bir ara evde crunch box ile çalıyordum. Fazlasıyla tatmin ediyordu.
haklısınız hocam. ben gt2yi marshall modellemesiyle marshall mg10a bağlamıştım. ilginçtir baya da sarmıştı muhabbet, takılmıştık uzunca bi süre :D

bb yi ise daha bu cuma deneme şansım oldu. orjinalini hiç denemişliğim yok ama ms bb gerçekten çok başarılı. çok sıcak bir tonu var. elimde yığınla drive pedalı olmasa kesin yaptırırdım bir tane.

shakti hem preamp hem overdrive/distortion prensibiyle çalışan bir pedal. yani bar programlarında o pedalı sisteme girerek kullanabileceğin gibi, evde amfide kullanırken driver pedalı olarak da kullanabilirsin. illa bar da sisteme girmek gibi de düşünme. ses kartın varsa ses kartına bağla, gece çalımları için oldukça güzel bir yol :) @ii_range

Shakti mantıklı bi seçim olabilir. Onun yanı sıra sert karakterli bir cihaz istemiyorsanız MXR Distortion III 'e bir bakın derim. Tubescreamer veya o karakterdeki pedallar ile boost ederek de kullanabilirsiniz ton çeşitliliği adına.

Fırsat bulursan DS-2 dene, belki turbo seçeneği aradığın sert tonları da sağlar. En fazla bir noise gate kullanırsın sonradan..
+100, aynen. Ben bütçe kısıtı olmamasına rağmen DS-2 kullanıyorum bu arada çünkü aradığım sesi buldum, köklesem bile noise gate'e falan gerek olmuyor. Benim deneyimim ne kadar faydalı olur bilmiyorum lakin 4x12 V30 kabin bağlı bir Dual Rectifier ile çalıyorum; bir türlü kafamdaki sesi alamadığım high gain kanallarına alternatif olarak clean kanal üstünde ve sadece II. modda gayet hoş tonlar veriyor. Keeley mod bir DS-1 ile uzunca vakit kaybettikten sonra yakın zamanda 120 liraya buldum ve "bu setup ile" acayip memnunum. Lakin bunlar tamamen kişisel görüşlerim ve benim ton anlamında zihnim 80'lerde çakılı modern şeylerden bilhassa nefret ederim.

Benim gönlüm @AykanKK üstadın yukarıda lirik bir şiir kadar insanı sarsan Mud Honey önerisinde, ben olsam bütçeyi zorlardım. Zaten bu öneri dikkate alınsa da alınmasa da Makina Müzik'teki pedalın bir iki güne kadar satılacağına eminim. Ama 100 lira bandına sıkışınca DS-2 mantıklı bir örnek.

DS-1 ve türevleri adama saç baş yolduran pedallar çoğunlukla tek bir sweet spot oluyor onu da seveni çok seviyor (benim gibi), diğer insanlar içinse çöp kabilinde. O yüzden önerirken pek ihtiyatlı olmak ihtiyacı duyuyorum. Malumun ilanı olacak belki ama @ii_range kardeşimizin eğer alacağı pedal bir şekilde DS-1 yörüngesinde ise (MXR Custom BadAss '78, Satchurator, Jemini, Modlu-modsuz DS-1, DS-2 vs.) etraflıca denemeden almaması lazım.

Bu arada bir diğer önerim ise Distortion+ olur, 55 dolarlık bu pedalın üstünde testere bir drive yok, (arkadaşımız da çok sert drive peşinde koşmadığını söylemiş) yanından yakınından geçmez ama en azından MT-2 aksine karakter sahibi fiyatı da çok uygun;
MXR Distortion + | Makina Müzik

Ds1 oldukça dağınık ve sönük bi pedal, ama Ds2 için aynı şeyi söyleyemem. Biliyorsunuz o kadar Moog pedalın içinde RHCP gitaristi d DS2 kullanıyor. yanına bir de ilerde FS alınarak iki mod (DS1&DS2) arasında geçiş yapılarak kullanılabilir.

DS1 alınacaksa sadece Keeley Mod'lusunu tavsiye edrim, ama orjinal Keeley. Add+ ya da başkası tarafından yapılan modları da pek başarılı değil.

Mudhoney bildiğiniz bedava, cebimde para olsa ben gider bugün alırdım. Zaten en fazla iki gün durur.

Shakti demeye gelmiştim ama bir sürü kişi demiş zaten.
Ben biraz daha ileri götüreyim; şu günlerde Hughes and Kettner Tubeman'i satacağım. Elimde ikisi de vardı, birine bir setup, birine ayrı bir setup kurmuştum. Ancak farkettim ki Ms gt-2'nin drive tonları o kadar benlik ki, hiç Tubeman'li setup'a dokunmuyorum -ki çok güzel pedallar var içerisinde-.

Özellikle Marshall tarzı drive tonları arayanlar bence hiç düşünmeden alsın Ms Pozitron Gt-2'yi. Ben Twin modelini kullanıyorum, çok daha işlevsel.
Fiyatı zaten şaka gibi. Kafanda soru işareti varsa, imzamdaki bağlantıları inceleyebilirsin :)

(Verdiğim saniyeden itibaren pedal devreye giriyor, ve yalnızca 8 inçlik bir amfiye distortion pedalı girilmiş gibi çalışıyor)

(Bu kayıtta ise tek başına preamp olarak, yani arada amfi yok. Direk ses kartına arkasındaki mixer çıkışından girilerek yapılmış bir kayıt. Overdriv/Low Gain tonları için bu kaydı dinleyebilirsin, ayrıca clean sesleri hakkında da ciddi fikir sahibi olursun)

Zevkler her daim göreceli de olsa, herkesin ton zevki farklı da olsa, mutlaka tavsiye ederim ben. Kenarda böyle bir aletin durması hiçbir şey kaybettirmez.

Bulunduğum ilde müzik kültürü gürültüden ibaret olduğu için gelişmemis bir kültür var malesef bu yüzden deneme şansım direk yok o yüzden kullanıcılardan ve internetten bilgi almaya çalışıyorum. Hem singleda hemde humbucker da gt2 götürür derseniz ona yoğunlaşacağım. Zaten sd1 var elimde memnunum... ama ds2 yide akşama inceleyeceğim...

@forbidden_city ile forum harici tanışmadım lakin paylaştığı çalışmalarını zevkle dinliyorum ve kaydedilmiş tonlarını da hep beğeniyorum, bunda müzik zevkimizin benzemesi de bir etken tabi ama olsun. Diyeceğim o ki daha yakından bile görmediğim halde Ms Pozitron Gt-2'yi bu kadar keskin övdüğüne göre muhakkak dikkate almalısın hatta kendimi de işin içine kataraktan söyleyeyim dikkate almalıyız sevgili @ii_range. Deneme şansım olmadığı için ve referansla alım yapacaksın diye yazmak istedim...

Geri