Pedallar & Prosesörler (hangisini Alsam Başlığı)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda maraba tarafından 22 Kasım 2004 tarihinde açılan konu

1. Zoom g3x'te mesela bir tane preset kullanirken sahnede switch'lerden birine basarak cleane gecebiliyor muyuz amfilerdeki footswitch mantigi gibi?

2. Merhabalar,
    Amfi ve prosesör arayışındayım. Laney LG20R amfiyi düşünüyorum. Fakat prosesörde Zoom G3 veya G3N (veya farklı alternatifler varsa?) arasında takıldım. Yurtdışından getireceğim, amazonda $150 civarı bir şeyler bakıyorum. Genelde hafif tonlar tercih ederim. Yakınımda bunları deneyecek bir müzik marketi yok. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

3. Line 6 Firehawk FX veya Zoom G5 düşünüyorum.
    Hangisini tercih edersiniz?

4. Arkadaşlar metal muff, mxr fullbore ya da digitech metal distortion mı? Tarz nu, modern, alternative heavy metal türevi. Özellikle pedallar dan en az birini kullanmış arkadaşlardan cevap bekliyorum.

5. Yeniden ben :D Zoom G3XN pedal aldım iyi yaptım mı diye soracaktım :D

6. Boss Gt-1 in malesef en buyuk eksisi footswitch. Oyuncak gibi daha cok masaustu icin tasarlanmis sanki. Sahnede cok zor zamanlar yasatabilir. G3 drive tonlari disinda (hos bu tum multi fxler icin gecerli) (begenenler de var ayri konu) iyi bir tercih. Stompbox modu var ve sinyalinize islemcinin elverdigi olcude istediginiz sirada toplam 7 taneye kadar efekt/pedal/amp ekleyebiliyorsunuz.

7. Karsilastirma Zoom G5 ile degil ama fikir verecektir. Abi ozetle Firehawk da yuklerim tonu calar gecerim 500x de ise cok daha fazla detayli tonla oynayabiliyorum diyor. Zoom G5 de keza sinyal zincirinde 9 adete kadar pedal/amp/efekt destekliyor. Bence karsilastirmayi 500x ve G5 arasinda yapmaniz da fayda var

8. Arkadaşlar merhaba boss me 70 kullanmaktayım şuanda ve bir sorum olcak. Roland cube 20 x amfim var ve jakı pedalın hangi çıkışına bir türlü bulamadım. Genelde left monopoly çıkışa takılıyor ama phones çıkışına takıncada güzel ton geliyor bazı tonlarda phones bazısında diğeri. İşin doğrusu nedir biri yardım etsin :)

9. RTFM...

robinguthrie bunu beğendi.
  10. Bunu araştırdım fakat bulamadım. Sizde çok yardımcı oldunuz sağolun

11. Arkadaşlar line pod hd 300 ve 400 arasındaki farklar neler? 400 biraz daha büyük 300e gore ikinci el fiyatları az çok aynı eğer çok aşırı bir fark yoksa 300 tercih edicem kullanşar var mı?

12. Line6 in sitesinde şöyle bir sayfa varmış... http://line6.com/pod/compare.html
    Ayrıca, POD HD300 or HD400? ve Line 6 - Support tartışılmış...

robinguthrie bunu beğendi.
  13. Ben uzun süre 400 kullandım ve çok memnunum açıkçası. Farkları işlemci. Tabi 500 aralarında belki en büyük fark olan yani 400 ile 300 arasında ki fark 400 ile 500 kadar değil. Islemci yanısıra kullanım kolaylığı olarak. Bu işlemci farkı da pedal koyma fazlalığı olarak yansıyor. Başlarda sorun olmayabilir ama sonradan farkını hissetiriyor. Ihtiyaç duyuyor yani insan. Aralarinda ki temel fark zaten bu diye biliyorum. Fiyat olarakta neredeyse aynılar ikinci elde. 400 daha mantıklı gibi

14. Anladım hocam baya aydınlattınız sağolun

15. Yeni bir setup kuracağım ama pedal konusunda bir fikrim yok classic rock TS9 Wah gibi pedallar var ama daha almam gereken pedallar var biliyorum. Hangisini almalıyım sizce ?

16. Böyle ısmarlama pedal setup kurulmaz. İhtiyaca göre setup kurulur. Neye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz lazım önce.

Kullandığınız setup'da size yetmeyen şey ne?

Sunshine of Your Love bunu beğendi.
  17. Dur dur @owlyeah . Sen sakin ol ben ilgilenicem arkadaşla... Sen setupunun fotoğrafını at bakalım. Yaparız sana şöyle güzel bi set.

18. Elimdeki tüm pedalları sattım sadece big muff kaldı Classic Rock yapmak için ne alabilirim diye düşüyorum

19. Göz at mutlaka;

Bu Sayfayı Paylaş