Pedallar & Prosesörler (hangisini Alsam Başlığı)

Acemi olarak mooer GE100 prosesör almayı planlıyorum.

320 Tl sıfır prosesör olarak F/P oranı olarak güzel diyorlar.
Öneriniz var mıdır ?

Sanıyorum size pedalların ne olduğunu göstermekte yardımcı olacaktır. En azından daha kaliteli birşeylere geçmeden önce iyi/kötü demek olmaz ama amatör/profesyonel ayrımını gösterebilecek kadar prosesörleri tanımanıza yardımcı olabilecek bir alet. Bununla beraber eski Zoom G1XN'leri andırdı bana görüntüsü, belki yeni Zoom G1Xon ile kıyaslanma şansı varsa tonal anlamda çok ciddi bir fark oluşacağına inanmasam da belki kullanım kolaylığı, arayüz vb konularda bir alternatif de tanımak isteyebilirsiniz.

Selam, elimde meksika tele, microcube ve marshall mg15 var. prosesör almayı düşünüyorum zoom g9.2tt var aklımda. Bu aleti ses kartı olarak da kullanabilirm miyim? ama çıkışı yine bu amfilerden ya da direk kulaklıkla almayı istiyorum. mümkün müdür? performansta sorun olur mu? micro cube ve mg 15 e bu prosesörü bağlayabilir miyim direk? önerilerinizi bekliyorum
Mg15 bana göre bir prosesör için çok yetersiz bir amfi üstündeki ufak çaplı hoparlörden dolayı. İlk amfimdir kendisi aynı zamanda, adi bir Zoom 505 prosesörü bile MG15'e ve HTV112 kabinle kullandığım Blackstar HT20 amfiye bağladığımda çıkan bambaşka tonlar vardı. Ancak FX Loop'u olan herhangi bir amfiye Return üzerinden girebilirseniz en azından prosesörün kendi tınısını preamp müdahalesi olmadan daha etkili kullanabilirsiniz.

Ayrıca ses kartı özelliği var diye hatırlıyorum, printer kablosu ile bilgisayarınıza bağlayıp çivi jak çıkışları amfinize yönlendirerek eş zamanlı olarak da kullanabilirsiniz, ancak ya amfiye yönlendirirken kabin simülasyonunuzu kapatmalısınız ya da bilgisayarınızdan bir kabin simülasyonu açmalısınız. Son olarak bunları daha efektif yapabileceğiniz daha güncel modeller var teknoloji, yazılım, arayüz anlamında. Daha güncel modellere paranızı yatırmanız hem daha gerçekçi tonları yeni güncellemelerle almanızı hem de aleti değiştirmek istediğinizde 2. elde daha az değer kaybı yaşamanızı sağlar bence.

Merhabalar, bir tane drum machine almak istiyorum. Pek bilmiyorum ama kullanmış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Usb girişi olmasını ve arayüzünün biraz sade olmasını istiyorum. Akai'nin mpd ve mpx serilerine bakınıyorum şuan ama başka önerileride açığım. Bütçem 1200 lira ikinci el veya yurtdışından da alabilirim.

Merhabalar, bir tane drum machine almak istiyorum. Pek bilmiyorum ama kullanmış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Usb girişi olmasını ve arayüzünün biraz sade olmasını istiyorum. Akai'nin mpd ve mpx serilerine bakınıyorum şuan ama başka önerileride açığım. Bütçem 1200 lira ikinci el veya yurtdışından da alabilirim.
Eğer alt yapılara davul vs yazmaksa amacınız; ezdrummer + midi klavye kullanabilirsiniz. Duruma göre bass piyano vs partisyonlarıda yazılabilir. Kullanım alanı daha geniş oluyor.